5 טיפים חיוניים לשלוט ולאזן את לחץ הדם שלכם

היפרטנסיה, או לחץ דם גבוה, היא אחת המחלות השכיחות ביותר בעולם המערבי. לא סתם היא מכונה גם הרוצח השקט. לחץ דם גבוה יכול להיות כמעט בלתי מורגש, אך לגרום לשינויים אדירים בגוף שלנו עד למצבים של תחלואה לבבית, אירועי לב ושבץ מוחי בין היתר. אבל לא צריך להגיע למצבי קיצון על מנת להתחיל ולטפל בלחץ דם גבוה. להפך, אין גיל מוקדם מדי לדאוג לאיזון לחץ הדם, וככל שנתחיל לדאוג לגוף שלנו מוקדם יותר, כך גם נגדיל לעשות ונימנע מתחלואה בגיל מבוגר. לכן, קיבצנו עבורכם 5 טיפים טבעיים למהדרין, לאיזון לחץ הדם.

הורידו מלח באוכל

אלפי מחקרים מוכיחים, כי צריכה מוגברת של מלח (נתרן) היא מבין הגורמים המזיקים ביותר למערכת הלבבית שלנו. לפיכך, משרד הבריאות האמריקני, ממליץ לאנשים החולים ביתר לחץ דם, ואפילו לאנשים בעלי היסטוריה משפחתית של לחץ דם, לצמצם ככל הניתן את צריכת המלח. הכמות המומלצת היא פחותה מכפית אחת של מלח לאדם ליום. אבל כידוע, לא רק במלח יש נתרן. חטיפים מלוחים, אבקות מרק, רטבים ואפילו לחמים מסויימים, בכולם יש כמויות אדירות של נתרן. לכן, תמיד תקפידו לבדוק על גב האריזה את כמות הנתרן שבמוצר לפני שתבחרו להוסיף אותו לתפריט היומי.

רגלי אישה הולכות

תתחילו ללכת, או לרוץ

אחת הדרכים היעילות ביותר לאזן את לחץ הדם, היא פעילות גופנית. זה לא אומר שאתם חייבים להפוך עכשיו לחיות כושר אמנם. מחקרים מראים כי פעילות גופנית מתונה, של עד 30 דקות מדי יום, יכולה להפחית כ-7 מעלות כספית בלחץ הדם הסיסטולי.

תשמרו על משקל ותזונה

BMI תקין, עומד על 18-25 בממוצע. כל מדד מתחת ל 18 או מעל ל 25, יכול להשפיע עמוקות על המצב הבריאותי שלכם וגם כמובן, על לחץ הדם. בניגוד לדעה הרווחת, לא רק השמנת יתר (אם כי מדובר בתופעה נפוצה בהרבה) גורמת ליתר לחץ דם. גם רזון קיצוני עלול לגרום לתחלואות לבביות שונות, ויתר לחץ דם הוא בהחלט אחד מהן. בשילוב עם תזונה נכונה ופעילות גופנית יומית, תוכלו להקפיד על משקל תקין ואיתו על לחץ דם מאוזן ובריא.

תפסיקו לעשן

עדיין מעשנים? בשנים האחרונות חלה ירידה מתמדת באחוזי המעשנים בארץ ובעולם, אם כי עדיין מדובר בתופעה נרחבת ומדאיגה למדי, ואחת מהסיבות המרכזיות לתחלואה לבבית קשה. עישון סיגריות, גורם לאספקה ירודה של חמצן בלב, מעלה את לחץ הדם (גם בקרב מעשנים צעירים ובריאים) וגורם להסתיידות עורקים לאורך זמן.

מאכלים ללב בריא בנוסף Q10

קחו תוסף תזונה Q10

קו אנזים Q10 הוא סוג של דמוי ויטמין אשר נמצא בכל תא ותא בגוף שלנו ונמצא בריכוזים גבוהים מאוד בייחוד בתאים של הלב. מחקרים מראים, כי מחסור בויטמין, אשר נגרם באופן טבעי עם תהליך ההזדקנות של הגוף, קשור באופן חד משמעי עם תחלואות לב רבות כגון אי ספיקת לב וגם יתר לחץ דם. מבין גורמי הסיכון למחסור בקו אנזים הם, סטרס גופני, פעילות גופנית מוגברת וגם גיל מבוגר. מחקרים מראים כי נטילה יומית של קו אנזים Q10 מסייעת לאיזון יתר לחץ הדם, משפרת את זרימת הדם ומונעת את התהליך החימצוני של העורקים.