מנוחה, פחמימות, אימונים ותוספי תזונה. כל מה שרציתם לדעת על עליית מסה בעונה הקרה באמצעים טבעיים בלבד

העונה הקרה היא היא הזמן המושלם לעלות במשקל. הקור כמו גם שעות החשכה הרבות מכניסות את הגוף שלנו למצב של אגירה, חילוף חומרים איטי וצורך להתעטף בשכבת שומן מגנה. אנחנו יוצאים פחות מהבית, זזים פחות והצורך שלנו ב"פינוקים" בצורה של פחמימות עולה באופן טבעי. אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להפוך לבטטות כורסה בחורף. להפך! זה הזמן המושלם להגדיל מסה ולהתהדר בשרירים גדולים וחזקים לקראת עונת הרחצה.

קבלו 7 טיפים לעליית מסה טבעית בחורף:


לישון, לנוח, להירגע

כן, זאת לא טעות. שעות האור המועטות והקור גורמים לנו לרצות לישון יותר אז למה שלא נקשיב לגוף שלנו וניתן לו את מה שהוא צריך? בזמן שינה, הגוף שלנו עסוק בריפוי ושיקום התאים. כשאנחנו מתאמנים בתרגילי כוח והרמת משקולות, אנחנו גורמים למיקרו קרעים בסיבי השריר. בזמן שינה ומנוחה הגוף שלנו לא רק משקם את הקרעים, אלא מחזק את הסיבים, כך שבאימון הבא אותה הפעילות אינה תגרום לקרעים, מה שמאפשר לנו להגדיל את מסת השריר.
בנוסף, בזמן שינה הגוף שלנו מפריש הורמון גדילה, הורמון אשר אחראי, בין היתר, על גדילת מסת השריר אצל ספורטאים.


תעמיסו פחמימות, אבל בצורה חכמה

פחמימות, הן מספקות לנו אנרגיה, עוזרות לגוף שלנו להתאושש, וגורמות לנו לגדול. צריכה מוגברת של פחמימות אינה חייבת להיות זלילה של צלחות פסטה ושאר מרעין בישין. בעצם, הדרך היעילה ביותר לצרוך פחמימות היא ע"י הוספה של גיינר לתפריט הדיאטה שלנו.
הגיינר המומלץ ביותר למטרה הזו הוא גיינר המכיל פחמימת בטטה, שהיא פחמימה מורכבת, קלה לעיכול ודלת שומנים, בשילוב עם חלבונים ביחס של 1:5.


תרימו יותר, תרוצו פחות

הכל בחיים זה עניין של מתמטיקה. אם אתם רוצים לגדול, ולהגדיל מסת שריר, חשוב להקפיד שתכניסו יותר ממה שאתם שורפים. זה לא אומר שאתם חייבים לוותר על שיגרת אימונים, ההפך הוא הנכון.
תוסיפו תרגילי כוח, התנגדות ומשקולות אך תפחיתו באימונים האירובים שורפי הקלוריות.

פחמימות


תוסיפו כורכומין לתזונה שלכם

כוכרומין הוא תוסף תזונה פלאי שיכול לשפר פלאים מגוון רחב מאוד של מצבים וביניהם, דלקות מעיים, פציעות ודלקות ספורט והפרעות בעיכול. נוגדי החימצון העוצמתיים הנמצאים בשורש הכורכום אשר ממנו מייצרים את הכורכומין, לא רק יעזרו לגוף שלכם להגיע לשיא יכולתיו האתלטיות, אלא אף יעזרו למוח שלכם להגיע לשיא יכולתיו הקוגניטיביות ואפילו יעזרו לגוף שלכם להחלים ולגדול.


תוסיפו שומנים איכותיים

אמנם אתם מעוניינים לגדול במסת השריר, אך זה לא אומר שאתם צריכים להימנע לחלוטין משומנים. חומצות השומן הן האחראיות לייצור הורמונים (כמו הורמון גדילה) ולבניית ממברנות התא, החיוניות לבניית שריר. תקפידו לצרוך שומנים איכותיים בדגש על אומגה 3, אבוקדו, שמן זית, שקדים ואגוזים.


תשתו הרבה מים

מים מהווים 70 אחוז מהגוף שלנו, צריכה לא מספיקה של מים ובייחוד בזמן אימונים ובתקופות של העמסה, תוביל את הגוף שלנו להתייבשות ולמצוקת איברים. על מנת לשמור על זרימת דם וחמצן נאותה לתאים ולשרירים, הקפידו לשתות והרבה. ובייחוד בימים של אימונים.


תוסיפו קריאטין

קריאטין הוא חומר שקיים באופן טבעי בגוף, ואחראי באופן עקיף לדחיית עייפות השריר. ספורטאים ובייחוד בתקופות של עליית מסה, נזקקים לכמויות גבוהות הרבה יותר של קריאטין.
צריכה של קריאטין מאפשרת הגדלה משמעותית של המשקלים באימוני כוח ועוזרת לשריר להתנפח מהר יותר בצורה משמעותית, מקצרת את פרק הזמן הנדרש לשרירים על מנת להתאושש, ועוזר למנוע פציעות.