סל הקניות
סגירה
שם
כמות
מחיר
  • קנייה מאובטחת
  • החזר כספי מלא
  • אפשרות תשלום לשליח
  • משלוח חינם

 

ארוחת בוקר, למה מייחסים לה כ"כ חשיבות?

 

תמונה: FreeDigitalPhotos.net

 

בטח  שמעתם כבר כמה פעמים את המשפט "ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום", המשפט הזה הוא לא רק עצה, אלא אמת רפואית. ארוחת בוקר מאוזנת יכולה לעזור בשיפור היכולות המנטאליות, מצב רוח, משקל תקין ובריאות כללית. כשמדלגים על ארוחת הבוקר הדבר יכול להשפיע לרעה על ההרגשה הכללית ועל המצב הבריאותי. למרות כל זאת, כ-30% מהאוכלוסייה לא מקפידים לאכול ארוחת בוקר.

 

אז למה בכל זאת ארוחת הבוקר כ"כ חשובה?

 

ארוחת בוקר מתניעה את קצב חילוף החומרים

ארוחת הבוקר מתניעה את קצת חילוף החומרים ומזינה את הגוף לקראת היום החדש. היא תעזור לכם להיות יותר ערניים יותר ולשמור על חילוף חומרים יעיל.

משמעות המילה ארוחת בוקר (breakfast) באנגלית היא שבירת הצום, והכוונה היא לצום בו הגוף שהה בלילה. כשלא אוכלים הרבה שעות הגוף נכנס למצב של חיסכון, חילוף החומרים מואט באופן אוטומטי ועובר למצב של אחסון אנרגיה.זהו מנגנון חכם במיוחד של הגוף להתמודדות במצבים של חוסר ממושך במזון, אך כיוון שבחברת השפע שבה אנו חיים מצבי הישרדות אינם שכיחים במיוחד, צומות ממושכים יגרמו לגוף פשוט לאחסן קילוגרמים עודפים.

 

הרזייה והתקפי רעב

המחשבה שדילוג על ארוחת הבוקר תורמת לירידה במשקל ולחיסכון בקלוריות היא מוטעית מכיוון שכאשר אנו עושי זאת הגוף יוצא מאיזון. הדבר המעניין ביותר שמצאו אותם מחקרים היה כי אלו שאוכלים ארוחת בוקר מזינה אמנם צורכים יותר קלוריות ביום, לעומת אלא שלא אוכלים בכלל, אך למרות זאת המשקל שלהם היה נמוך יותר. הסיבה לכך היא שמחסור ממושך באנרגיה מאט את המטבוליזם ואף גורם לצורך עז במזון בהמשך היום.

 

מאזנת ושומרת על הבריאות

שאנשים שאוכלים ארוחת בוקר מזינה באופן יום יומי הם בעלי סיכוי נמוך יותר לפתח סוכרת ומחלות לב ועורקים.מחקר מקיף נוסף שפרסם בשנת 2003 ארגון הלב האמריקני מצא כי לאנשים שנוטים לוותר על ארוחת בוקר יש סיכוי משמעותי להיות שמנים בגיל מבוגר וגם סיכוי גבוה יותר ללחץ דם גבוה.

 

מגנה על המוח

המוח זקוק גם הא ל"דלק" ולרכיבים מזינים כבר בשלב מוקדם של היום כדי לפעול בשיאו. מוח האדם ניזון ופועל רק על ידי ניצול של גלוקוז ולכן רכיב חשוב בארוחת הבוקר צריך להיות פחממתי.

 

תפריט מאוזן

למי שמתקשה לאכול בצורה בריאה ומאוזנת לאורך היום בגלל סדר יום עמוס ואכילה בחוץ, חשוב להזכיר שארוחת הבוקר כמעט תמיד נמצאת בשליטתנו ולכן אנחנו יכולים לקבוע את האיכות שלה.

 

חשוב במיוחד לתלמידי בית הספר

מחקרים רבים הראו כי ילדים שאכלו ארוחת בוקר מזינה נמצאו כבעלי רמת השמנה נמוכה והיה להם סיכוי טוב יותר לשמור על משקל תקין בגיל מבוגר. כמו כן, ילדים אלו נמצאו כבעלי יכולת למידה גבוהה יחסית.למרות שאורח החיים העמוס והמהיר לא מעודדים אותנו לאכול ארוחת בוקר מזינה באופן יומי, חשוב מאוד למצוא את הדרך ליישם ולהשריש הרגל זה בחיינו.

 

 

מוצרים נוספים שחשבנו שיעניינו אותך

אצה כחולה ירוקה

אצה כחולה מסייעת לזרימת האנרגיה לגוף, יעילה לחידוד הזיכרון

164
משלוח חינם
אומגה 3 100 כמוסות - NOW

חסר זמנית

54
משלוח חינם
זרעי צ׳יה | גרעיני צ׳יה אורגנים

זרעי צ'יה אורגנים!!! מזון העל האיכותי, בעל סגולות בריאותיות

99
משלוח חינם