Black Friday | Black Friday | Black Friday | Black Friday | Black Friday | Black Friday | Black Friday | Black Friday | Black Friday

התחברות למועדון VIP

מייל:

סיסמא:

שכחתי סיסמא
לא VIP? לחץ להצטרפות בחינם!
סל הקניות שלי ערוך סה"כ: 0   ₪ לקופה
 
 

חדשות ומבצעים

כתבות

ספרו עלינו

חומץ תפוחים - לדיאטה מושלמת

אחת מהתרופות העממיות להורדה במשקל, היא כף חומץ תפוחים בכל בוקר. בעוד שרבים בטוחים שמדובר בתרופת סבתא חסרת תוקף, הרפואה האלטרנטיבית מצאה שסבתות אף פעם לא טועות. לחומץ תפוחים יש סגולות רבות לשיפור פעולת העיכול וזירוז חילוף החומרים, מה שמסייע לירידה במשקל.

לפניכם, כל מה שצריך לדעת על דיאטת חומץ תפוחים.

 

דבר ראשון, חשוב להבין מהו חומץ תפוחים. חומץ הוא תוצר של תסיסה שהתקבלה מפירוק סוכרים על ידי חיידקים ושמרים. בשלב הראשון של התסיסה, הסוכרים הופכים לאלכוהול, לאחר מכן אם האלכוהול ממשיך לתסוס, כך גילה לואי פסטר ב-1864, מתקבל חומץ. ניתן להכין חומץ מכל מיני פירות, ירקות ודגנים, כאשר חומץ תפוחים, לצורך העניין, עשוי מתפוחים טחונים.

המרכיב העיקרי של חומץ תפוחים הוא חומצה אצטית, אך יש בו גם חומצות אחרות כמו חומצת לימון, חומצת אמינו שונות, ויטמינים, מינרלים ומלחים, המסייעים לו להיחשב לאמצעי יעיל ורב-שימושי במגוון רב של תחומים.

התפקיד המוכר של חומץ הוא לצורכי בישול, אך נמצא שהוא גם שימושי מאוד לניקוי וחיטוי, עקירת עשבים שוטים, טיפול בכינים, טיפול בזיהומים ובפצעים. עוד מתקופות קדומות יוחסו לחומץ סגולות מרפא לטיפול בכאבי ראש, סוכרת, עייפות כרונית, דלקות פרקים ולחץ דם גבוה. בנוסף, הוא נחשב לזרז טבעי לויסות ופירוק השומנים בגוף.

 

מה הקשר בין חומץ תפוחים לירידה במשקל?

 

מחקרים מצאו כי הפקטין המצוי בחומץ מתחבר לשומנים ומסייע בשריפתם, כמו גם מסייע להפחית באופן משמעותי את רמות הגלוקוז והאינסולין בדם אחרי הארוחה, מה שנמצא יעיל לא רק למעוניינים לרדת במשקל אלא גם לחולי סוכרת. במחקר שנערך בשנת 2007, בהשתתפות 11 חולי סוכרת מסוג 2, נמצא כי נטילת שתי כפות חומץ תפוחים לפני השינה הביאה לירידה של כ-4% עד 6% ברמת הגלוקוז.

בשנות ה-50, ד"ר ד.ס. ג'רוויס כתב ספר בשם Folk Medicineבו נכתב כי חומץ תפוחים יעיל לירידה במשקל וכי צריכה קבועה של חומץ תגרום לשריפת שומן. בעקבות הגילוי, הרבה אנשים מיהרו לצרוך חומץ תפוחים, אך מחקרים שנעשו בהמשך, גילו כי צריכת חומץ התפוחים חייבת להיות מבוקרת. מכיוון שחומץ תפוחים הוא חומצי מאוד, צריכה טהורה של חומץ שאינו מדולל במים או במיץ, עלולה לפגוע באמייל השן וברקמות של הגרון והפה. בנוסף, שימוש ארוך טווח, ללא הקפדה על תפריט דיאטתי מאוזן, עלול לחבל בסיכויי ההצלחה. ממצאים אלה הדגישו את הצורך במציאת פתרון שיעשה שימוש בנפלאות החומץ, ללא תופעות הלוואי הכרוכות בכך. 

 

הגירסה המודרנית של דיאטת חומץ תפוחים פותחה בשנות ה-70 בצורת טבליות לבליעה ונכון להיום, מהווה את הפתרון היעיל ביותר. מחקרים אחרונים מצאו כי צריכת חומץ תפוחים בצורה מבוקרת כתוסף תזונה וכחלק מתוכנית הרזייה, משיגה תוצאות טובות.

 

תוסף התזונה Apple Cider Vinegar

 

תוסף התזונה Apple Cider Vinegar מכיל שילוב של חומץ תפוחים עם אצות ים, ויטמין B6, לציטין, כרום וסיבים תזונתיים, הפועלים יחד לתמיכה בתוכנית ההרזיה.

חומץ התפוחים והסיבים התזונתיים מסייעים ביצירת תחושת שובע, תוך הגברת פעילות תקינה של המעיים. אצות הים וויטמין B6 מסייעים בחילוף החומרים. הכרום תורם לויסות רמת הסוכר בדם ולהפחתת הכמיהה למתוק והלציטין מאיץ את פירוק השומנים בגוף. יחד, נוצר שילוב אופטימלי המסייע לירידה במשקל.

תוסף התזונה מאפשר צריכה בשני מינונים. האחד, במינון גבוה: 2 טבליות 3 פעמים ביום בצמוד לתוכנית הרזיה ואימון גופני - מומלץ לשלושה חודשים. השני, במינון נמוך: 2 טבליות ביום, לשמירה על ההישגים עד לאיזון מלא - מומלץ לשלושה חודשים. 

 

פירוט היתרונות:

 

* הסיבים התזונתיים מגבירים את תחושת השובע לאורך זמן - סיבי האשכוליות וסיבי הגלוקומנן יכולים לספוח נוזלים עד פי 50 מנפחם, ועל ידי כך לתרום לתחושת שובע לאורך זמן תוך שמירה על פעילות תקינה של המעיים. במחקר ספרדי שנערך בשנת 2008 נמצא כי לצריכת תערובת סיבים המכילה 1  גרם סיבי גלוקומנן, פעמיים או שלוש פעמים ביום, יש אפקט משמעותי לירידה במשקל. כך ניתן להוריד 4.6  ק"ג בממוצע ב-16 שבועות. בנוסף נמצאו השפעות מיטיבות של הסיבים הן על רמות הכולסטרול והן על הסבילות לגלוקוז.

* חומץ התפוחים גורם להאטה בקצב ריקון הקיבה ושיפור תגובת הגוף לצריכת פחמימות. במחקר שנערך באוניברסטית לאנד בשבדיה נמצא כי תוספת חומץ תפוחים לארוחה, האטה באופן משמעותי את קצב ריקון הקיבה, מה שהוביל לירידה באינדקס הגליקמי של הארוחה, כלומר הגוף מפריש פחות אינסולין ורמות הסוכר יציבות, מה שמסייע למנוע השמנה, כמו גם תחושות של רעב וחולשה.

* תוספת של אצות ים העשירות באומגה 3, חלבונים, ויטמיני Bוכלורופיל, המסייעים בניקוי ופינוי רעלים מהדם והכבד, כמו גם להגברת חילוף החומרים.

* איזון השומנים בעזרת לציטין, פוספוליפיד שתפקידו לפרק שומנים בדם ולאזן רמת כולסטרול גבוהה.

* כרום מאזן את הדחף והמשיכה למתוקים ושומר על רמה יציבה של גלוקוז, החיוני למניעת תחושת חולשה ורעב.

* ויטמין B6(פירידוקסין) חיוני לתהליך חילוף החומרים. מונע הצטברות של נוזלים בגוף, כמו גם אחראי לפירוק וניצול אבות המזון.

 

בהצלחה!

 

תגיות:
 

מוצרים הקשורים לכתבה

מותג:  נוטרי די | Nutri D

דיאטת חומץ תפוחים מסייעת להאצת קצב חילוף החומרים ושריפת השומנים, יעילה באיזון הדחף למתוקים ולירידה בתחושת הרעב

מחיר רגיל: 159מחיר מבצע: 98 משלוח חינם
מבצע: 98 ₪

מותג:  נוטרי די | Nutri D

כלורלה טבעונית במבצע 1+1 למזמינים דרך האתר בלבד! מכילה כמות כלורופיל גבוהה המסייעת בטיהור ויעילה לניטרול רעלים ומזהמים

מחיר רגיל: 149פרטי מבצע: 99 1+1 מתנה משלוח חינם
99 1+1 מתנה

מותג:  נוטרי די | Nutri D

מסייעת לתחושת שובע לאורך זמן והגברת שריפת השומנים

מחיר רגיל: 318מחיר מבצע: 169 משלוח חינם
מבצע: 169 ₪