משלוח חינם תמיד בכל הזמנה  |     עסקה בטוחה: התחרטת? תחזיר!

התחברות למועדון VIP

מייל:

סיסמא:

שכחתי סיסמא
לא VIP? לחץ להצטרפות בחינם!
סל הקניות שלי ערוך סה"כ: 0   ₪ לקופה
 
 

חדשות ומבצעים

כתבות

ספרו עלינו

כל המידע על קריאטין

סרטון הסברה שכל אחד שצורך אבקת חלבון חייב לראות

 

 

מהו הקריאטין?

 

קראטין הינו חומר הקיים בגוף באופן טבעי, כשהוא מיוצר בעיקר בכבד ובכליות ומועבר לשרירים באמצעות מערכת הדם. מעבר לכך, ניתן לצרוך את הקראטין באמצעות מזונות עשירים בקראטין כמו דגים ובשר אדום. הקראטין אחראי על התגובה הכימית המשחררת אנרגיה לגוף ונטילתו כתוסף תזונה חיצוני ממקסמת את מלאי הקראטין פוספט בגוף – חומר המספק כוח לשרירי הגוף. כפועל יוצא מכך – הביצועים משתפרים באופן שהוכח במחקרים קליניים.

 

לצפייה במגוון סוגי הקריאטין הקיימים  - לחץ כאן

 

תוסף קראטין במחקרים

 

תוסף קריאטין הינו אחד מהתוספים הנחקרים ביותר, ועד כה, פורסמו אודותיו למעלה מ – 500 מחקרים קליניים. המחקרים השונים הוכיחו כי הגברת רמות הקראטין בשרירי השלד באמצעות נטילת תוסף קראטין משפרת את יכולת ההסתגלות לאימוני כושר, משפרת ביצועי ספורט, מקדמת את צמיחת השריר ובהתאם לממצאים של חלק מהמאמרים – אף מפחיתה שומנים.

 

באחד המחקרים נטלו חלק 26 מתאמני משקולות שחלקם נטלו קראטין במשך 28 יום. המשתתפים האחרים נטלו תוסף פלצבו (דמה) למשך תקופת זמן זהה. עם סיום תקופת המחקר נוטלי תוסף הקריאטין שיפרו את יכולת הנפת המשקולות שלהם בממוצע משותף של  8.2 ק"ג. סך זה היה גבוה ב - 9.2 ק"ג יותר מהישגיה של קבוצת הפלצבו. במבדק אחר נסקרו סטים רבים של אימונים בהם שולבו תרגילי משקולות שונים. תוצאות הסקירה העלו כי נצפתה השתפרות של 41% בעוצמת ההרמה של המתאמנים שנטלו תוסף קריאטין, בהשוואה לקבוצת ביקורת. מחקרים אחרים העלו כי נטילת תוסף קריאטין יעילה לקיצור זמני ההתאוששות מאימונים, וממצאים אחרים טוענים כי בעקבות העובדה שנטילת תוסף קריאטין מאפשרת לשאת משקלים כבדים יותר לפרקי זמן ממושכים יותר, הרי שתוסף קריאטין מגביר מסת שריר רזה. בניסויים הקליניים שנערכו לא נמצאו הוכחות לתופעות לוואי כלשהן, גם לא תופעות לואי קלות כמו השפעה שלילית על מערכת העיכול ותופעות לוואי שוליות אחרות.

 

לצפייה במגוון סוגי הקריאטין הקיימים  - לחץ כאן

 

למי שצורך קריאטין חשוב לזכור

 

למרות העובדה שתוסף הקראטין נחשב לתוסף הפלא של חמש עשרה השנים האחרונות, חשוב לזכור שהוא בסך הכל תוסף. אם תכנית האימונים שלכם לקויה ואם אינכם מתמידים בה כראוי, סביר להניח שתוסף קראטין לא ישפר את ביצועיכם באופן משמעותי. תוסף הקראטין איננו אמור לחפות על גירעונות תזונתיים ועל תכנית אימונים בלתי קפדנית, ויעילותו תלויה בגישה כוללנית של כושר ובריאות המיושמת ברצינות הראויה.

 

למי מומלץ ליטול תוסף קריאטין?

 

אם הנכם מתאמני משקולות, או לחילופין, אם אתם מתאמנים בספורט אחר בו משולבות תנועות כוח חוזרות, כמו מאוצים, תוסף קריאטין עשוי לשפר את ביצועיכם ולאפשר לכם התאוששות מהירה יותר לאחר האימון.

 

כמה קריאטין מומלץ לצרוך?

 

בהנחה שהנכם מקבלים בכל יום גרם אחד קראטין לפחות באמצעות מזון וגרם נוסף מחומצות אמינו, הרי שנותרים לכם כ 40% נוספים להשלמת צריכת הקראטין המקסימלית, העומדת על כ – 3 גרמים ליום.

 

מתי מומלץ לצרוך את הקריאטין?

 

מומלץ ליטול את תוסף הקראטין לאחר האימון. אם תבחרו לעשות זאת לפני האימון, יהיה עליכם להקפיד על שתייה מרובה של מים, מכיוון שהקראטין סופג לחות מהאוויר ועשוי לספוח עמו מים מהשרירים או מהרקמות אל תוך זרם הדם.

 

איזה תוסף קראטין מומלץ לצרוך?

 

ניתן לצרוך את תוסף הקראטין בכדורים או באבקה. האבקות זולות יחסית, אך הכדורים נוחים יותר לשימוש ואינם דורשים כל הכנה לפני נטילתם. שתי הגרסאות נחשבות ליעילות ולקלות לעיכול, ועל כן, אין העדפה ברורה לאחת מהן.

למידע נוסף על קריאטין לחץ כאן

 

תגיות:
 

מוצרים הקשורים לכתבה

מותג:  Optimum Nutrition

אבקת קריאטין מבית אופטימום נוטרישן

מחיר רגיל: 149מחיר מבצע: 89 משלוח חינם
מבצע: 89 ₪

מותג:  אינר ארמור

קראטין מונוהידראט של חברת Inner Armour במשקל 300 גרם

מחיר רגיל: 139מחיר מבצע: 59 משלוח חינם
מבצע: 59 ₪

מותג:  DYMATIZE

אפקטיבי לשיפור ביצועים, עלייה במסת שריר וחיזוק! מסייע לבצע אימונים חזקים יותר לאורך זמן!

מחיר רגיל: 169מחיר מבצע: 149 משלוח חינם
מבצע: 149 ₪

מותג:  נוטרי-די ספורט | Nutri-D sport

עוד מוצר ענק מבית נוטרי די ספורט - קריאטין טהור במשקל 500 גרם | מכיל 200 מנות הגשה. 0 קלוריות | 0 פחמימה | 0 שומן

מחיר רגיל: 159מחיר מבצע: 89 משלוח חינם
מבצע: 89 ₪