משלוח חינם תמיד בכל הזמנה  |     עסקה בטוחה: התחרטת? תחזיר!

התחברות למועדון VIP

מייל:

סיסמא:

שכחתי סיסמא
לא VIP? לחץ להצטרפות בחינם!
סל הקניות שלי ערוך סה"כ: 0   ₪ לקופה
 
 

חדשות ומבצעים

כתבות

ספרו עלינו

כמה קלוריות צריך לאכול ביום?

הרקע לשאלה

 

נתונים רשמיים מעלים, כי למרות העובדה שרבים משוחרי הבריאות בודקים את תוויות מוצרי המזון שהם רוכשים, ומעדיפים אלטרנטיבות בריאות יחסית, הרי שאינם מודעים לרמת הצריכה הקלורית המומלצת עבורם. המודעות הגוברת והולכת לנושא התזונה משפיעה באופן גורף על חלק גדול מהאוכלוסייה, אך בשורה התחתונה, מרבית צרכני המזון אינם מעריכים נכונה את כמות הקלוריות הדרושה להם לצורך שמירה על משקל תקין או לצורך ירידה במשקל. חלקה הארי של האוכלוסייה מודע לכך כי צריכת קלוריות מהווה גורם לעלייה במשקל, ואחוזים ניכרים מאמינים בכך שקלוריות פחמתיות משמינות יותר מקלוריות אחרות, אך ככלל, החוסר במידע מדויק על סוגי הקלוריות השונים ועל מינוני הצריכה המומלצים לכל אחד מהסוגים, מונעת ירידה במשקל.

 

התשובה

 

צריכת הקלוריות היומית המומלצת משתנה בהתאם למין, לגיל ולמינון הפעילות הגופנית המבוצעת באופן שגרתי. ככל שהגוף מתבגר, קצב חילוף החומרים שלו יורד, מה שמשפיע באופן ישיר על כמות הקלוריות שניתן לצרוך. גם הנטייה הגנטית משפיעה על תקציב הקלוריות האישי, כאשר בעלי נטייה להשמנה, אמורים להקפיד על צריכת קלוריות מצומצמת יחסית, בהשוואה לרזים גנטית. מעבר לכך, דיאטות שבוצעו בעבר משפיעות אף הן על מינון הקלוריות המומלץ, כיון שהגוף מגיב לצמצום הקלורי של דיאטות, במיוחד קיצוניות, בהאטה של חילוף החומרים, ובשורה התחתונה – הדיאטות גורמות לכך שבמטרה להישאר באותו המשקל יש להוריד את צריכת הקלוריות לטווח ארוך.

 

הצריכה הקלורית היומית המומלצת – אופן החישוב

 

גברים אמורים לצרוך בכל יום 35 – 25 קלוריות לכל ק"ג ממשקל גופם, ואילו נשים אמורות לצרוך 30 – 20 קלוריות לכל ק"ג ממשקל גופן. הצריכה הקלורית של גבר גבוהה יותר, בשל העובדה שלנשים אחוזים גבוהים יותר של רקמה שומנית, בעוד בקרב גברים רקמת השריר בגוף דומיננטית יותר. מעבר לכך, יש להתייחס למרכיבים נוספים, כמו גיל ופעילות גופנית. כך, לדוגמא, גבר בגיל 25 אשר מקפיד על פעילות גופנית שגרתית מתונה, יכול לצרוך בכל יום 2800 קלוריות. לעומת זאת, אישה בת 65 שאיננה מקפידה על פעילות גופנית, איננה אמורה לאכול יותר מ 1600 קלוריות ביום.

 

הבלבול הרב בנושא וחוסר הידע של רבים משוחרי הבריאות ושל המעוניינים לרדת במשקל , הוביל ליצירתם של מחשבונים ווירטואליים אשר מאפשרים, בעזרת הקשה של מספר נתונים אישיים בסיסיים, להגדיר את הצריכה הקלורית היומית הדרושה, ובהתאם לכך, לחשב את צריכת הקלוריות היומית האישית, אם במטרה לרדת במשקל, ואם במטרה לשמור על משקל קיים ולמנוע עלייה בלתי רצויה במשקל.

 

מוצרים הקשורים לכתבה

מותג:  BIOPHARM

הדיאטה שכבשה את ארצות הברית עכשיו בישראל. הפורמולה החזקה המוצלחת ביותר במגוון מארזי חסכון לבחירה. המוצר באישור משרד הבריאות.

מחיר רגיל: 299מחיר מבצע: 129 משלוח חינם
מבצע: 129 ₪

מותג:  נוטרי די | Nutri D

100% קונג'אק טהור יעיל לתחושת שובע וירידה יעילה במשקל במבצע חסר תקדים למזמינים דרל האתר: קנה אחד וקבל את השני מתנה - התחייבות למחיר הנמוך בישראל

מחיר רגיל: 298פרטי מבצע: ₪149 1+1 מתנה משלוח חינם
₪149 1+1 מתנה

מותג:  נוטרי-די ספורט | Nutri-D sport

שורף השומנים הנמכר בישראל מכיל 100% רכיבים טבעיים ובאישור משרד הבריאות

מחיר רגיל: 299מחיר מבצע: 199 משלוח חינם
מבצע: 199 ₪

מותג: 

יעיל לחסימת השומן מסייע בתהליכי הרזיה

מחיר רגיל: 249מחיר מבצע: 129 משלוח חינם
מבצע: 129 ₪