משלוח חינם תמיד בכל הזמנה  |     עסקה בטוחה: התחרטת? תחזיר!

התחברות למועדון VIP

מייל:

סיסמא:

שכחתי סיסמא
לא VIP? לחץ להצטרפות בחינם!
סל הקניות שלי ערוך סה"כ: 0   ₪ לקופה
 
 

חדשות ומבצעים

כתבות

ספרו עלינו

סמבוק שחור

הסמבוק השחור הוא עץ שיחי ממשפחת היערתיים. העץ מניב את פירות הסמבוק השחורים, בהם אנו משתמשים כיום לטיפול טבעי. הפירות סגולים-כהים וטעמם מתוק וחמצמץ.

מוצאו של הסמבוק השחור הוא באירופה, מערב ומרכז אסיה וצפון אמריקה. כיום ניתן למצוא אותו באזורים גיאוגרפיים נוספים וביניהם ישראל.

עץ הסמבוק מוכר לאדם מזה אלפי שנים ולכן, הוא בעל קשרים תרבותיים, רפואיים ותעשייתיים מרובים: נכתבו אודותיו שירים, סיפורים ואגדות. מהפירות הפיקו יין, ששימש כתרופה כנגד הצטננות,  צמרת העץ שמשה להפקת סם משלשל, קליפת הגזע כחומר משתן ועוד.

בעולם צמחי המרפא של המאה ה- 21, הסמבוק השחור מוגדר כצמח עדין ונטול רעילות, המתאים לטיפול לפרקי זמן ממושכים, גם במבוגרים וגם בילדים.

 

 

יתרונותיו של הסמבוק השחור

 

 

אנטי-דלקתי ואנטי-ויראלי - הסמבוק השחור מסייע להקל על תסמינים שונים של שפעת, ללא צורך בנטילת תרופות. המחקרים אמתו כי ההטבה במצבם של המטופלים הוקדמה בארבעה ימים, לעומת קבוצת הביקורת שלא טעמה מהסמבוק השחור. הצמח נחשב כיעיל לטיפול בכל סוגי השפעת, הווירוסים והחיידקים; בין אם מדובר בדלקות אוזניים, כאבי גרון, נזלת כרונית או אלרגית, שיעול, חום, סינוסיטיס, הרפס, הצטננות ועד שפעת.

 

מפיגה זיהומים, דלקות ומסייעת לכייח - לכן הוא מומלץ לשימוש, אם אנו סובלים ממחלות כגון ברונכיטיס, אסטמה, נפחת או שאנו מרבים לעשן.

 

מסייעת להתמודד עם עצירות - ניתן להפיק מהסמבוק השחור משלשל עדין, המסייע להתמודד עם מצבים של עצירות או קשיי עיכול.

 

מכיל נוגדי חמצון - הסמבוק השחור ידוע בהיותו עשיר בנוגדי חמצון, המסייעים להגן על הגוף מפני תופעת הרדיקליים החופשיים, מצב בו ישנו יתר חמצון של מולקולות בגוף (חסרים להן אלקטרונים). נוגדי החמצון משלימים את האלקטרונים הללו למולקולות החסרות, מה שמייצב את גופנו.

 

מסייע לשמר זיכרון חד לאורך זמן - הסמבוק השחור מכיל חומצה אורסולית: חומצה ייחודית, המצויה בעיקר בצמחי מרפא ותבלינים. החומצה האורסולית מסייעת להפחית את הצטברות המזיקים במרכז הזיכרון של המוח, על ידי מניעה של כניסתם של המזיקים למרכז הזיכרון. בנוסף, היא דואגת להטמיע במרכז הזיכרון שלנו גלותטיון – נוגד חמצון איתן, השומר על התפקוד הקוגניטיבי שלנו איכותי לטווח ארוך.

 

 

ערכיו התזונתיים של הסמבוק השחור

 

פלבנואידים - הם נוגדי חמצון איתנים, התורמים לסמבוק השחור את סגולות המרפא האיכותיות שלו. הוא מגונן על הכבד ומסייע לו בעבודתו, לכן הוא אנטי-דלקתי ואנטי-וראלי. הוא אף ידוע כמעכב של גורמים, שעשויים להוביל למחלות או דלקות.

בנוסף, הפלבנואידים תורמים לשימור הלב וכלי הדם, על ידי ניקוי מחזור הדם מכולסטרול ותיקון המעטפת של התא שלנו. כמובן שהוא גם מסייע לנו להתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים בגופנו.

 

חומצה אורסולית - מדובר בהרכב מסוים, בעל איכויות יעילות של נוגד חמצון: היא אנטי-בקטריאלית, אנטי-ויראלית ואנטי-פטרייתית. היא אף מעכבת את התפתחותה של פטריית הקנדידה בגוף ומעודדת הרס של תאי סרטן.

 

אנתוציאנינים - הם מצויים בעיקר ופרחים ופירות. מטרתם היא, בעיקרה, להתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים. כאשר הגוף שלנו סובל מדלקת או מחלה, הם האנתוציאנינים מסייעים לשמור על העור ועל רקמות החיבור שלנו.

 

מוצרים הקשורים לכתבה