משלוח חינם תמיד בכל הזמנה  |     עסקה בטוחה: התחרטת? תחזיר!

התחברות למועדון VIP

מייל:

סיסמא:

שכחתי סיסמא
לא VIP? לחץ להצטרפות בחינם!
סל הקניות שלי ערוך סה"כ: 0   ₪ לקופה
 
 

חדשות ומבצעים

כתבות

ספרו עלינו

כורכומין מחקרים

כורכומין הוא החומר הפעיל של שורש הכורכום, שורש כתום ובוהק, בעל קליפה חומה. הכורכום ידוע מאז ומתמיד כצמח מרפא איכותי. מסיבה זו, עדות המזרח השתמשו בו כתרופה טבעית לכל דבר, לכל בעיה או תופעה מהצינון הקל ביותר, לבעיות עיכול ועד לנקע ביד.

 

 

כורכומין מחקרים – איכות הספיגה:

 

 

כורכומין במזון – כיום, ידוע כי כמות כורכומין מחקרים המצויה בתבלין הכורכום איננה גבוהה, לכן מומלץ לאכול כורכום טרי ישירות בתור שורש, ולא כתבלין טחון. בנוסף, איכות הספיגה שלו איננה גבוהה, משום שהכורכום בדרך כלל מהווה תבלין לתיבול תבשילים; לכן, כשאנחנו מעכלים כורכומין בנוסף לכל הרכיבים, לגופנו קשה להצליח לעכל את כל הכורכומין ביעילות.

כדי להגביר את יכולת הספיגה של הכורכומין, כדאי לנו לאכול אותו עם מעט רכיבים או יחד עם מאכלים שומניים, משום שכורכומין מתפרק בשומן. בנוסף, מומלץ שנוסיף לתבשילים העשירים בכורכום גם הרבה פלפל, משום שהחומר הפיל של הפלפל, הפפרין, מגביר את הספיגה של הכורכומין.

גם ברומליין, אנזים המופק מאננס, מסייע לייעל את תהליך הספיגה של הכורכומין. באופן כללי, הברומליין מסייע לגופנו לייעל את תהליך העיכול.

 

כורכומין כתוסף תזונה – כמובן שהמטרה של תוסף תזונה, היא שערכיו התזונתיים ייספגו במלואם. עם זאת, כדאי לנו לקרוא אודות התוספים שלנו, כדי לבחון את איכות הספיגה של תוסף התזונה: כדאי לנו לראות מהו הרכיב שמייעל את איכות הספיגה. רוב תוספי התזונה, נעזרים בפפרין, כדי להפוך את איכות הספיגה לאופטימלית. שימוש בשומנים אף הוא יכול לסייע לשפר את איכות הספיגה של הכורכומין, בדומה להשפעותיו על הכורכומין במזון.

 

כורכומין מחקרים:

 

 

כורכומין מחקרים– מחקר המאמת כי כורכומין הוא חומר פעיל אנטי-דלקתי עוצמתי.

כורכומין מחקרים– מחקר המוכיח כי כורכומין מעניק טיפול תומך בהתמודדות עם מחלת הסרטן.

כורכומין מחקרים– מחקר המוכיח כי כורכומין יכול לסייע לנו להתמודד עם מחלת הסוכרת ואולי אפילו לנצח אותה.

 

מוצרים הקשורים לכתבה