לתבלין הכתום שמככב במטבח יש גם סגולות מרפא ייחודיות שהוכחו מחקרית. אז אל תסתכלו בכורכום, אלא במה שיש בתוכו

שורש הכורכום הוא שורש בעל מראה חום, שצבעו הפנימי הוא כתום זוהר, ואנו נוהגים לטחון אותו לאבקת תבלין או להפיק ממנו שמן ולהשתמש בהם בבישול. הטעמים והצבעים של תבלין שורש הכורכום מזוהים בעיקר עם המטבח ההודי או המרוקאי, ומשם הוא עשה עלייה וכיום הוא מככב גם במטבח הישראלי.

לצד טעמו המצוין והייחודי, שורש כורכום טומן בחובו סגולות מרפא ייחודיות, בזכות החומר הפעיל שבו – הכורכומין. עוד בימי קדם נהגו ההודים, המרוקאים והסינים להשתמש בתבלין הכורכום ולנצל את סגולות המרפא שלו כדי לסייע בריפוי שלל מחלות ותופעות. גם בימינו מאמינים כי לשורש הכורכום סגולות רבות, שיכולות לשפר את תפקודי הגוף שלנו ולסייע במגוון מצבים רפואיים. 

מהו הכורכומין?

הכורכומין הוא החומר שמעניק לכורכום את צהבו הזהוב, והוא מעניק לו סגולות ושלל יתרונות בריאותיים בשל היותו עשיר בוויטמינים A ,C ו-E, מינרלים כגון מגנזיום, ברזל וסידן, ונוגדי חמצון כגון פלבנואידים, אשר מסייעים לגונן על גופנו ולשפר את התפקוד השוטף שלו. הכורכומין פועל טוב יותר לצד החומר הפעיל של הפלפל השחור – הפיפרין.

למרות היותו בריא מאוד, שורש הכורכום מכיל כמות קטנה מאוד של כורכומין. משום שאנו נוטים לשלב את הכורכום בתבשילים, לרוב גופנו מתקשה לעכל את הכורכומין לצד המרכיבים האחרים של התבשיל. 

אז איך נוכל לצרוך את כל הסגולות הבריאותיות שבכורכום?

נעים להכיר: תוספי תזונה של כורכומין

לצרוך כורכום באופן טבעי כחלק מהתזונה שלנו על ידי הוספתו לתבשילים או משקאות היא לא הדרך האידיאלית לקבל את כל הטוב והבריאות שבכורכום. אם כן, חשוב שתכירו את תוספי התזונה של הכורכומין, אותו חומר פעיל מופלא שמצוי בשורש כורכום, אשר מכילים ריכוז גבוה מאוד שלו. כמו כן, התוספים מאפשרים לכורכומין להיספג באופן טוב יותר ויעיל יותר בגופנו, מה שמסייע לקבל תוצאות אפקטיביות. 

כאשר מעוניינים לרכוש תוסף תזונה של כורכומין, חשוב לוודא כי המוצר עומד בתקנים ומכיל כורכומין טהור שסונתז לתוסף (ולא אבקת כורכום). כיום יש בשוק שלל מותגים המציעים כמוסות כורכומין מסוגים שונים, לצד תוספות שונות המבטיחות ספיגה יעילה יותר של המוצר בגוף. קיים גם כורכומין לספורטאים, המתאים במיוחד לצרכים ולאורח החיים שלהם, וכן גם טיפות כורכומין מרוכזות. 

סגולות המרפא של שורש כורכום

אז מאילו סגולות מרפא נוכל ליהנות בצריכת שורש כורכום וכורכומין?

  • אנטי-בקטריאלי, אנטי-דלקתי ואנטי פטרייתי – הכורכומין מעכב את תהליך השכפול של חיידקים, וירוסים, חלבונים לא בריאים או פטריות שונות בגופנו, מה שמאפשר למערכת החיסון שלנו לטפל ביעילות בזיהומים או בדלקות שונות. 
  • מאיץ את תהליך העיכול – הכורכומין מסייע להגביר את הפרשת מיצי העיכול על ידי גירוי פעילותו של הכבד. הוא אף מנקה את גופנו ממזיקים, שעלולים לפלוש למערכת העיכול שלנו ולהאט את פעולת חילוף החומרים בגוף.
  • מחזק את מערכת החיסון – הכורכומין הוא חומר פעיל, המסייע למערכת החיסונית שלנו ממספר בחינות: ראשית, הוא מסייע לה לבצע את עבודתה על ידי לחימה בווירוסים, חיידקים או מזיקים שונים הפולשים לגופנו או נוצרים בתוכנו. נוסף על כך, רוב מערכת החיסון שלנו מצויה באזור המעיים, שלהם הכורכומין מסייע להתנקות כראוי, לספוג את הוויטמינים והמינרלים יותר בקלות ולהיפטר מפסולת ורעלים.
  • שומר על הלב וכלי הדם – שורש כורכום סגולות מרפא יעילות, כאשר הוא מסייע לנקות את כלי הדם מכולסטרול ועל ידי כך מפחית את הסיכויים להיווצרות של קרישי דם בגופנו.


להזמנה ישירה של כורכום וכורכומין לחצו כאן >>