על מה חשוב להקפיד כשרוכשים אבקת קולגן? מה זה בכלל הידרוליזה? ולמה היא כל כך חשובה? כך תבחרי את הקולגן הנכון עבורך

קולגן הוא בעצם סוג של חלבון אשר נמצא בעור, בגידים ובשרירים שלנו באופן טבעי. אחד מתפקידיו הבולטים של הקולגן הוא לשמור על הגמישות והחוזק של העור שלנו, ולכן תפקידו חשוב גם בעולם הקוסמטיקה והקוסמטיקה הרפואית. אחת הבעיות בייצור קולגן טבעי, היא שככל שאנחנו מתבגרות, הגוף שלנו מייצר פחות ופחות ממנו. לכן, על מנת לשמור על העור שלנו חלק, גמיש וחיוני, מומלץ לצרוך קולגן ממקור חיצוני, בין אם כתוסף תזונה ובין אם בתור קרם שנמרח על העור שלנו. כיצד נבחר את הקולגן היעיל ביותר והטבעי ביותר לגוף שלנו?


קולגן כתוסף תזונה - לשפר את העור מבפנים

קרמים ותכשירים קוסמטיים רבים למריחה על העור מכילים היום קולגן. אך הקולגן הוא קודם כל חלבון, כלומר שהגוף שלנו יודע לפרק אותו בצורה האופטימלית ביותר דרך מערכת העיכול. אבקת קולגן הנצרכת כתוסף תזונה, תיספג במערכת העיכול שלנו ותגיע בצורה טבעית אל מחזור הדם ואל התאים שלנו, ובכך בעצם תהווה חלופה טבעית וסימביוטית לקולגן הטבעי שהגוף שלנו אמור לייצר.

לפי מחקר שנערך לאחרונה, נמצא כי צריכה יומית של קולגן כתוסף תזונה מוסיפה לגמישות העור, מסייעת לשפר כאבי פרקים, מחזקת את השיער, הציפורניים והשיניים ואפילו מסייעת לבריאות הלב וכלי הדם.


colagen illus


קולגן ממקור דגים

את הקולגן כאמור, ניתן למצוא רק במקורות מן החי. הוא נמצא בעצמות ובשרירים של בקר ונקרא גם קולגן סוג 3, בעופות שהוא קולגן סוג 2, ובדגים שהוא קולגן סוג 1. הקולגן אשר נחשב לסוג החזק ביותר בגוף האדם ומסייע ביצירת עצמות, גידים וכמובן גם עור הוא הקולגן סוג 1 אשר ניתן למצוא גם אצל דגים. בנוסף, קולגן המגיע מדגים הוא הדומה ביותר לרקמה האנושית ולכן נספג בצורה היעילה ביותר. כלומר שהקולגן המומלץ ביותר לצריכה הוא קולגן הדגים או קולגן סוג 1. לכן, כשאנחנו רוכשות אבקת קולגן, חשוב לוודא שמדובר באבקת קולגן המיוצרת מדגים.


הידרוליזה: לסייע לקולגן להיספג בגוף שלך

דבר חשוב נוסף לבדוק בטרם תרכשי אבקת קולגן, הוא שמדובר בקולגן שעבר הידרוליזה. תהליך ההידרוליזה הוא תהליך של הוספת אנזימים לקולגן אשר מפרקים אותו חלקיקים מיקורונים זעירים על מנת שיוכלו להיספג בגוף בקלות. תהליך זה חשוב ביותר שכן, קולגן אשר אינו עבר הידרוליזה אינו נספג בגוף כראוי, והשפעותיו מועטות. בנוסף, תהליך ההידרוליזה מפרק את חומצות האמינו לחומצות בודדות, והופך אותו לנטול טעם וריח, המסיס בכל נוזל ובכל טמפרטורה.

לסיכום, ככל שאנחנו מתבגרות, הגוף שלנו מייצר פחות קולגן באופן טבעי. עד לאחרונה, ניתן היה למצוא קולגן אך ורק בתכשירים קוסמטיים למריחה על העור והשיער. היום למזלנו, ניתן לצרוך אותו בצורה של אבקה, נטולת טעם וריח, אשר מסיסה בכל נוזל. לפני שאת רוכשת אבקת קולגן, חשוב לוודא שמדובר בקולגן סוג 1 ממקור דגים ושמדובר במוצר שעבר הידרוליזה. לתוצאות מושלמות ולספיגה יעילה מומלץ למהול כפית אבקת קולגן במיץ תפוזים עשיר בויטמין C אשר מייעל את תהליך הספיגה בגוף.

 

להזמנה ישירה של קולגן - לחצי כאן