לאחר שנים רבות שהייתה בשימוש ברפואת המזרח, המורינגה פרצה בסערה לשוק המערבי ותפסה מקום של כבוד גם על מדפי המזון הבריא בישראל. המורינגה נחשבת לסופר פוד ורבים מתייחסים אליה כעץ פלא בעל סגולות בריאותיות יוצאות דופן בכדי להבין האם המורינגה עומדת בהבטחה הבריאותית, פנינו לנטורופתית איריס לייבוביץ'.

"מורינגה היא צמח שנחשב לבעל ערכים תזונתיים רבים החיוניים לגופנו" מספרת לייבוביץ'. "השילוב בין הערכים הגבוהים הוא זה שהופך את המורינגה לסופר פוד כל כך פופלרי" מה שכן, חשוב לדעת שחשוב לחפש את כמוסות מיצוי המורינגה, השוות בערכם פי 10 מהאבקה הרגילה.

להזמנה ישירה של מורינגה - לחצו כאן

מהי מורינגה?

"המורינגה היא עץ אשר במקור גדל באיזורים טרופיים וחצי טרופיים כמו הודו, סרילנקה, אינדונזיה, פיליפינים ודרום אמריקה. היא גדלה יחסית בקלות ולכן יכולה לשרוד גם באדמה חולית יבשה ודלה, ולאחר שעברה גיור בישראל היא ידועה כגדלה נפלא באקלים ובתנאים של הערבה.

הייחוד שלה הוא בעלים - עלי המורינגה מכילים עשרות של תרכובות בעלות נוגדי חמצון שונים, תרכובות הנלחמות בדלקות שונות בגוף, ויטמינים ביניהם ויטמין C, A,E,K,B1,B2, מינרלים ביניהם סידן, ברזל ומגנזיום, חומצות אמינו וחלבונים".


עץ מורינגה

 

סגולות המורינגה

"לצמח המורינגה סגולות ותכונות רפואיות רבות. מחקרים מראים כי מדובר בצמח אנטי ויראלי, אנטי בקטריאלי, אנטי אלרגני, משכך כאבים ונוגד חמצון. הצמח יעיל בהפחתה של דלקות, כאבי פרקים והתכווצויות שרירים, יעיל בהורדת רמת הכולסטרול הרע ועוד. צריכה יומיומית של צמח המורינגה תאפשר לגוף להנות מתכונות רפואיות רבות ותחסן אותו מפני זיהומים ומחלות. 

מחקרים רבים נעשו בנושא השפעתה של מורינגה על גידולים סרטניים, מניעת התפחותם והעלאת הרגישות של הגוף בזמן טיפולים כימותרפיים. ממצאים של מחקרים מראים כי לצמח המורינגה תכונות רפואיות אשר מאפשרות לה לסייע במניעת התפתחותם של גידולי סרטניים שונים ולמנוע את התפתחותם. בנוסף נמצא קשר ישיר בין העלאת הרגישות של הגוף בקבלת טיפול כימותרפי לבין שימוש בצמח המורינגה.

גם בטיפול בסוכרת  המורינגה היא מאוד יעילה. אנשים אשר סובלים ממחלת הסוכרת, בעלי נטייה ללחץ דם גבוה, או כולסטרול גבוה ולכן יזכו מיתרונותיו הרבים ומהתכונות הרפואיות של ה מורינגה . צריכה של מורינגה מסייעת לגוף למנוע התנגדות ברמה מסוימת לאינסולין, ולאפשר לסוכר להיכנס לתאים, ובכך להפריש אינסולין ולאזן את רמת הסוכר בדם.

מורינגה מינון מומלץ

"המינון האופטימלי למורינגה הוא כ-10,000 מ"ג ביום, ניתן להגיע למינון זה ע"י נטילת 24 קפסולות של אבקת עלי מורינגה או 2 כמוסות של מורינגה מחוזקת."

מורינגה אבקה וזרעים

כיצד לבחור את כמוסות מורינגה?

"כיום המורינגה הכי מבוקשת היא המורינגה 5000. היכולת האדירה המאפשרת להגיע למינון של 10,000 מ"ג בעזרת 2 כמוסות בלבד הוא יתרון עצום, שמאפשר לנו להעניק לגופנו את כל מה שהוא זקוק.

האקלים הייחודי של איזור הגידול ובנוסף המינרלים שהאדמה העשירה בהן בקרבת ים המלח מאפשרים לגדל מורינגה איכותית מאוד ולהפיק ממנה מיצוי מאוד עשיר עבור תוספי התזונה. אני בדרך כלל ממליצה למטופלים שלי, וגם צורכת בעצמי, את קפסולות המורינגה של נוטרידי. מדובר בחומר גלם שהופק כמובן ממורינגה הגדלה בערבה ונעשים עליו מחקרים רבים בבתי חולים בארץ ובעולם".

להזמנה ישירה של מורינגה - לחצו כאן

מורינגה תופעות לוואי

"המורינגה נחקרה ונבדקה רבות לאורך השנים. באף אחד מהמחקרים לא הסתמנו תופעות לוואי יוצאות דופן וגם לא קיימת כל סתירה בנטילת אף אחד מחלקי הצמח עם תרופות או תוספי תזונה אחרים. ההשפעות של נטילת הצמח בהחלט בטוחות כל עוד שומרים על המינון הנכון".

 

 למחקרים בנושא מורינגה

מחקר מספר 1: רכיבים ביו-אקטיביים המצויים בצמח המורינגה, מסייעים לגונן על גופנו מקשת רחבה של מחלות כרוניות

מחקר מספר 2: מורינגה מסייעת להפחית את הסיכון להתפתחות מחלת הסרטן, בעלת איכויות אנטי-דלקתיות ונוגדות חמצון

מחקר מספר 3: צמח המורינגה מכיל תרכובות רבות, בעלות איכויות אנטי-דלקתיות ואנטי-סרטניות

מחקר מספר 4: צמח המורינגה עשיר בערכים תזונתיים נאים ובזכות זאת, מסייע להשלים חסכים של ויטמינים ומינרלים בגופנו

מחקר מספר 5: צמח המורינגה מייעל את המטבוליזם של הסוכרים והשומנים בגופנו

מחקר מספר 6: צמח המורינגה מסייע להקל על תופעת הסוכרת, ללחום בסרטן ואף אנטי-פטרייתי

מחקר מספר 7: השימושים הרבים של צמח המורינגה, בעיקר מבחינה רפואית

מחקר מספר 8: פירוט היתרונות הבריאותיים הרבים של צמח המורינגה

מחקר מספר 9: האיכויות הייחודיות של נוגדי החמצון, המצויים בצמח המורינגה

מחקר מספר 10: צמח המורינגה מסייע למנוע או להקל על תופעות כגון סוכרת, סרטן, מחלות לב וכלי דם וכבד שומני

מחקר מספר 11: השוואה בין מגוון זני מורינגה

מחקר מספר 12: קביעת אחוז הפלבנואידים (נוגדי חמצון) בצמח המורינגה ורמות האנטי-דלקתיות שלו

מחקר מספר 13: האיכויות מונעות הסוכרת המצויות בצמח המורינגה

מחקר מספר 14: התכונות התרפויטיות של צמח המורינגה