אפשרות משלוח אקספרס מהיום להיום ❤️ לפרטים
שירות לקוחות: 03-6485501
סל הקניות
סגירה
שם
כמות
מחיר
טבע בריא
הבית שלך לחיים בריאים יותר
100% קניה בטוחה
שירות לקוחות 03-6485501
  • קנייה מאובטחת
  • החזר כספי מלא
  • מגוון אפשרויות תשלום
  • משלוח מהיר

880X142 2

אישה עם מיקרוסקופ

איך נדע האם הכורכומין יעיל לנו וכיצד להשתמש בתוסף כורכומין נכון?

קיימות מספר חברות תוספי תזונה בארץ ובעולם אשר יוצרות הטעיה ומשווקות כדורי כורכום לא יעילים. כיצד תדעו לבדוק מה כדורי הכורכומין שלכם באמת שווים?ומהם הכדורים המומלצים ביותר? הכל בתחקיר הבא.

בשוק תוספי התוזונה בישראל קיים מבחר מאוד גדול של כדורי כורכומין מסוגים שונים. אולם בפועל רק מעט מתוספי התזונה האלה באמת יעילים ומספקים לגוף את אותם סגולות נפלאות שמגלם בחובו הכורכומין.

כיצד תוודאו שתוסף התזונה שברשותכם או שאתם מתכננים לרכוש באמת יעיל? באמצעות ארבע בדיקות פשוטות:

להזמנה ישירה של כורכומין - לחצו כאן

בדיקה 1 – שימו לב להבדל בין כורכום לכורכומין

השמות כורכום וכורכומין דומים אבל ההבדל ביניהם הוא עצום, וחברות תוספי תזונה רבות משתמשות בזה כדי להטעות את הצרכן. כורכום - זאת האבקה, התבלין. הכורכומין זה המיצוי, תמצית הכורכום הכוללת בתוכה את כל הסגולות הבריאותיות הנפלאות שלו. לשם השוואה, צריכת 500 מ"ג תמצית כורכום שווה בערכה ל-12,000 מ"ג כורכום.

ברגע שקפסולות של תוסף התזונה מכילות רק כורכום ולא כורכומין, הצרכן בעצם מקבל אבקה שאין בה כל תועלת. 

כאשר אתם פונים לרכוש כורכומין, עצרו לרגע והציצו במרכיבים הרשומים בתוית המוצר, כדי שתוכלו לראות מה בדיוק אתם מכניסים לגופכם. בתווית המוצר צריך להיות כתוב מה אחוז הכורכומין שנמצא בתוסף. שימו לב שככל שאחוז הכורכומין יהיה גבוה כך גם גופיכם יזכה ליהנות מההשפעה הטובה.

curcumin 01

בדיקה 2 – איך לזהות תוסף כורכומין אמיתי?

לרובהבעיה מפורטת כבר בשם התוסף, תחת המילה קומפלקס (COMPLEX) הכוונה במילה קומפלקס היא לתערובת כלומר, למוצר אשר איננו מכיל רק כורכומין, אלא מהול ברכיבים נוספים לרוב אבקת כורכום פשוטה חסרת ערך, כך שבפועל אתם משלמים על כמות ולא על איכות. אם אתם מעוניינים לצרוך כורכומין הקפידו שאתם רוכשים כשה ולא תערובת מהולה.

בדיקה 3 – מה חייב להיות בכורכומין ליעילות מקסימלית?

כדי שכל תוסף יצליח להיספג ביעילות , הוא זקוק לגורם שיוביל אותו ביעילות בקיבה, אל עבר התא. הגורם היעיל ביותר עבור הכורכומין עצמו הוא הפפרין. הפפרין הוא החומר הפעיל של הפלפל השחור. חשוב לוודא שבכורכומין יש תוספת כ0.5% פיפרין. הפפרין בפני עצמו, משמש כסייע בתהליך המטבוליזם בגוף. בנוסף, מחקרים מאמתים כי הוא משפיע באופן ספציפי על הכורכומין, ומשפר את יכולת ההשפעה שלו באלפי מונים.כדורי כורכומין

בדיקה 4 - שחרור מושהה

כמוסות כורכומין, בעיקר היעילות ששבהן מכילות כמות גבוהה של מיצוי וחשוב שהן יכללו איזושהי טכנולגיה של שחרור מושהה. כלומר, טכנולוגיה שבה משתחחר החומר הפעיל באופן הדרגתי ולאורך זמן רב כך שנשאר ריכוז גבוה ויציב של החומר בגוף לאורך זמן ללא עליות חדות בעת נטילת התוסף וירידות חדות לאחר כמה שעות.

כרכומין מומלץ

בשוק תוספי התזונה בולט  מוצר אחד אשר עונה על כל הקריטריונים האלה ונחשב למוביל בתחום: כורכומין Terra פלוס מבית NutriD אשר מכיל 95% של כורכומין טהור. בנוסף הוא מועשר בפפרין, אשר מבטיח ספיגה יעילה ואופטימאלית וגם פוספוליפידים להעצמת הספיגה. כל כמוסה עטופה בציפוי פטנטי חדשני הנקרא ™DRcaps לשחרור מושהה שמאפשר לכורכומין להיספג במנות קטנות כל היום ולא בבת אחת כמו כמוסות הכורכומין הרגילות.

להזמנה ישירה של כורכומין - לחצו כאן

סגולות הכורכומין

כורכומין הוא אחד מתוספי התזונה הבריאים ביותר עלי אדמות. מחקרים רבים מצאו שלכורכומין קיימים ערכים תזונתיים בריאותיים בריכוזים יוצאים מגדר הרגיל וצריכה קבועה שלו יכולה להשפיע על הגוף בכמה דרכים:

מסייע במניעת סרטן – הרכיב הפעיל בכורכומין הופך אותו למגן מפני גידולים סרטניים. הוא הוכח כמסייע למניעת סרטן פרוסטטה ולסייע לעצור או לעכב התפתחות של סרטן קיים.

מסייע בהקלה על דלקת מפרקים – מחקרים הראו שאנשים הסובלים מדלקות מפרקים והחלו לצרוך כורכומין על בסיס קבוע דיווחו על הקלה בכאבים ובהתפתחות הדלקת. הסיבה לכך הן הרכיבים האנטי דלקתיים שנמצאים בכורכומין.

מסייע לאיזון רמות הסוכר - לכורכומין יש השפעה משמעותית על ויסות האינסולין בגוף ולכן הוא מומלץ עבור כל מי שסובל מרמות סוכר גבוהות בגוף. הוא גם מגביר את ההשפעה של תרופות המטפלות בסוכרת כמו למשל היכולת שלו להפחית את העמידות לתרופת האינסולין.

מסייע לחיזוק המערכת החיסונית – כורכומין מכיל רכיב הנקרא ליפופוליסכריד אשר מסייע לפעילות של המערכת החיסונית. גם הסוכנים האנטי-בקטרייאליים, אנטי-נגיפיים ואנטי פטרייתיים מסייעים לחיזוק מערכת החיסון.

מסייע לחיזוק מערכת העיכול- בכוכרומין קיימים רכיבים רבים הגורמים לכיס המרה לייצר מיצי מרה אשר מסייעם לעיכול  ומפחיתים נפיחות בבטן וגזים. בנוסף הרכיבים האנטי דלקטיים שלו מסייעים בהקלה על דלקות מעיים.

סיוע במניעת מחלות כבד – לכורכומין קיימת גם יכולת ספציפית לניקוי הכבד מרעלים והוא מסייע לשיפור זרימת הדם, דבר שתורם באופן ישיר לבריאות הכבד.

מדריכי כורכומין באתר טבע בריא הנקראים ביותר

קרא עודידוע לכל כי צמח הכורכום, אותו השורש המשמש כתבלין אותו רבים מאתנו צורכים במטבח הישראלי, בעל אפקט והשפעות בריאותיות שונות.

לכן כאשר אנו מוסיפים מעט כורכום לתבשילים ביתיים, לא רק שאנו נהנים מארומה ומטעם נפלא, אלא גם זוכים ביתרונות מרפא רבים.

כמובן שכפית אחת של כורכום בסיר שלם היא רק קמצוץ  ממה שחומר הכורכומין יכול להעניק לגופנו, אך אין צורך להיות חולים, חלשים או לסבול מתופעת לוואי כלשהן בשביל לקחת כורכומין באופן קבוע.

להיפך, אלפים של מחקרים נעשו בנושא השפעת הצמח הצהוב על המערכות השונות המרכיבות את גופנו, מהם עולה כי לקיחה של כורכומין במינון המומלץ כחלק בלתי נפרד מאורח החיים, תספק לנו קשת רחבה של יתרונות בריאותיים.

curcumim pill

צילום: shutterstock  |  מהו הכורכומין המומלץ ביותר? 

כורכומין מינון

כורכומין מומלץ לקחת כחצי שעה לפני האוכל על קיבה ריקה במינון המומלץ על פי הבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים. במידה ואתם צורכים כורכומין, במטרה למנוע תופעות לוואי שונות, מעוניינים בחיזוק המערכות בגוף ובבלימת תהליכים חמצון, צרכו בין 2- 3 טבליות של כורכומין ביום על פי ההנחיות.

להזמנה ישירה של כורכומין - לחצו כאן

מי הוא הכורכומין הזה?

כורכומין הוא למעשה החומר המרוכז הנמצא בתוך שורש הכורכום. הכורכום הוא בין התבלינים המוכרים ביותר בעולם אותו מכניסים למגון עצום של תערובות תבלינים המתאימות למאכלים מכל קצוות תבל. הצבע של הכורכום הוא חזק ודומיננטי, ולכן כאשר מבשלים איתו האוכל נצבע בצהוב - כתמתם עז. מסתבר שלא סתם במקומות מסוימים בעולם כגון הודו, בהם צריכת הכורכום גבוהה, רמת התחלואה במחלות כמו סרטן לדוגמה, נמוכה באופן משמעותי בהשוואה למערב. כפי שכבר אמרנו, לקיחה יומיות של כורכומין כחלק בלתי נפרד מהתפריט היומי תסייע בפעילות נוגדת סרטן. כמו כן, כורכומין בעל תכונות אנטי דלקתיות, אנטי ספטיות ואנטי בקטריאליות מה שמחזק את המערכת החיסונית באופן ניכר ומאזן אותנו מבחינה הורמונלית. הכורכומין הוא חומר מרוכז יותר משורש הכורכום כולו ולכן אם כבר צורכים את אחד מהם, מומלץ לבחור בתוסף מזון הנקרא כורכומין בשילוב של פפרין המגביר את רמת הספיגה של החומר.

למי מומלץ לבחור בתוסף תזונה כורכומין

  • לאנשים הסובלים מבעיות במערכת העיכול.
  • לאנשים עם בעיות פרקים או דלקת מסוגים שונים.
  • לאנשים עם סיכון לחלות במחלת הסרטן.
  • לאנשים עם מערכת חיסונית חלשה.
  • לאנמים או לאנשים שאין להם תיאבון.

כורכומין מומלץ לקחת כחצי שעה לפני האוכל על קיבה ריקה במינון המומלץ על פי הבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים. במידה ואתם צורכים כורכומין, במטרה למנוע תופעות לוואי שונות, מעוניינים בחיזוק המערכות בגוף ובבלימת תהליכים חמצון, צרכו בין 2- 3 טבליות של כורכומין ביום על פי ההנחיות.

curcumin 01

הסוגים הקיימים וכורכומין מומלץ

ישנם סוגים רבים של כורכומין, למעבר לבדיקת הכורכומין המומלץ - לחץ כאן

חשוב לציין שחשוב מאוד להסתכל בתווית המוצר ולוודא שמדובר בכורכומין טהור. ישנן חברות שמוסיפות לכדור אבקת כורכום (כמו התבלין) כך שלמעשה כמעט ולא מגיע חומר פעיל לגוף.

לצפייה בכורכומין מומלץ המכיל כורכומין טהור - לחצו כאן

למחקרים בנושא כורוכמין

מחקר מספר 1:  כל מה שרצינו לדעת על כורכומין – מכימיה ועד להתמודדות והקלה על קשת רחבה של תופעות בריאותיות

מחקר מספר 2: כורכומין והשפעתו יוצאת הדופן על בריאות האדם

מחקר מספר 3: האיכויות התרפויטיות של צמח הכורכומין

מחקר מספר 4: האיכויות האנטי-דלקתיות ונוגדות החמצון של הכורכומין – וכיצד הן מסייעות להתמודד עם מחלת הסוכרת ולמנוע את סיבוכיה

מחקר מספר 5: הבריאות שתוספי כורכומין תורמים לחיינו

מחקר מספר 6: האיכויות האנטי-דלקתיות של הכורכומין

מחקר מספר 7: הכורכומין מסייע לחזק את המערך החיסוני שלנו ולגונן על גופנו מפני מחלות בכלל ומחלת הסרטן בפרט

מחקר מספר 8: כורכומין מסייע ללחום בסרטן באזור המעיים והרקטום

מחקר מספר 9: כורכומין תורם לבריאות העיניים ומסייע לגונן עליהן מפני תופעות שונות

מחקר מספר 10: חוקרים מצאו דרך להחדיר כורכומין אל תוך תאים סרטניים

מחקר מספר 11: ההשפעות של כורכומנואידים על מערכת הלב וכלי הדם ועל הסיכון לפתח התקף לב, לאחר פיתוח תופעות לב וכלי דם בעבר

מחקר מספר 12: 10 יתרונות מוכחים מחקרית אודות כורכומין

מחקר מספר 13: ההשפעה הבריאותית של הכורכומין על בריאות העיניים וסיוע בהקלה על דלקת הענבייה

מחקר מספר 14:  תיעוד של מחקרים רבים אודות כורכומין, בהתאם לנושא המחקר ולשיעורי ההצלחה

מחקר מספר 15: ההשפעות הבריאותיות של צמח הכורכומין

תגיות:

תפריט הבריאות שלך

NUTRI-D SUPPLEMENTS

צעד אחד מפריד בין
הבריאות שבטבע והגוף שלך

לקניה ישירה >
X
הבית שלך לחיים בריאים יותר