הוכח מחקרית שהוא מסייע לטיפול בבעיות לב, דלקות חניכיים ומיגרנות, משפר ביצועי ספורט ושומר על מראה עור צעיר. ואם כל זה לא מספיק, הוכח שהוא אפילו משפר את פוריות הזרע. אז מה הפלא שבכל העולם חוטפים אותו מהמדפים? יצאנו לבדוק את תופעת ה-Q10

קיו 10, או בשמו המדעי אוביקינון, משמש בגוף כקו אנזים - מולקולה שמשפעלת אנזימים ומזרזת בכך את תהליכי הפקת האנרגיה. הוא  פעיל במיטוכונדריות של התאים שלנו. המיטוכונדריות הן אברון זעיר בתוך כל אחד מתאי הגוף, שאחראי על ייצור האנרגיה. ככל שבתאים שלנו תהיינה יותר מיטוכונדריות וככל שהן תעבודנה ביעילות גדולה יותר, כך גם אנחנו נתפקד בצורה טובה יותר, כי תהיה לנו רמת אנרגיה גבוהה יותר, מרץ, עירנות ובריאות.

קו אנזים Q10 הוא נוגד חמצון עוצמתי מאוד. הוא מנטרל רדיקלים חופשיים שנוצרים בתוך תאי הגוף. בכך הוא מבטיח למערכות השונות ובעיקר ללב, שבו הוא נמצא בריכוז גבוה, לתפקד ביעילות גדולה יותר. בנוסף, הקיו 10 חשוב מאוד בקליטת החמצן בתאים.

מסייע ללב, לשיפור ביצועים ספורטיביים ולהקלה על מיגרנות

כשברקמת הלב יש רמות מספקות של קו-אנזים קיו 10, הן משפיעות לטובה על בריאות הלב ותפקודו. מכאן חשיבותו של ה-Q10 בתמיכה בטיפול בפתולוגיות של הלב, החל בהפרעות לחץ דם ועד באי-ספיקת לב. חשוב לציין, שאין כל מניעה לשלב תוסף קיו 10 עם תרופות קרדיולוגיות או כל תרופה קונבנציונלית אחרת, פרט לקומדין (מדלל דם),  כי לקיו 10 עצמו יש השפעה מדללת דם.


במאמר שפרסמו רופאים, חוקרים ומדענים במאיו קליניק, מרכז רפואי בעל שם עולמי, הם ממליצים להשתמש בתוספים של קו-אנזים קיו 10 כחלק מהטיפול במחלות לב ופרקינסון. גם בשלבים המוקדמים של המחלה וגם להקלה על כאבי שרירים ותופעות לוואי נוספות של טיפול בסטטינים (תרופות לטיפול בעודפי כולסטרול).

בנוסף, ממליצים שם להשתמש בתוספי Q10 לצורך הורדת תדירות ועוצמת מיגרנות וגם לשיפור הביצועים של ספורטאים.

למבצע 1+1 על תוסף קיו 10 איכותי לחצו כאן >>


מעולה לעור, לחניכיים ואפילו לפוריות

אחת הסיבות לירידה בתנועתיות הזרע, שגורמת לירידה בפוריות הגבר, היא סטרס חמצוני גבוה (רמות גבוהות של רדיקלים חופשיים). במקרים של סטרס חמצוני כזה, הוכח מחקרית של-קיו 10 הייתה השפעה מיטיבה.

במטא אנליזה של מחקרים מדעיים הוכח, כי תוסף Q10 שיפר את איכות הזרע ותנועתיותו.

מחסור בקו-אנזים קיו 10 עלול לגרום לנטייה לדלקות חניכיים. מחקר מדעי הוכיח שקיים קשר ישיר בין חוסר בקו-אנזים קיו 10 לדלקות חניכיים, ואת השפעתו של קו-אנזים Q10 על דלקות כאלה. משום כך, מקובל מאוד להמליץ על נטילת תוסף קיו 10 לסובלים מזיהומי חניכיים ודלקות חניכיים.

בסדרה שלמה של מחקרים, הוכחו השפעותיו המיטיבות של קו-אנזים קיו 10 במקרים של מחלות לב וכלי דם, מחלות כליות, דלקות, הפרעות פוריות ועוד.


בנוסף למערכות הפנימיות, לקו-אנזים Q10 השפעה מיטיבה גם על המראה. הוכח מחקרית, שנטילה של תוסף קיו 10 מביאה לירידה בעומק ובהופעת קמטים וקמטוטים ותורמת למראה עור חלק יותר.

ל-50% הנחה על תוסף קיו 10 איכותי לחצו כאן >>

איזה תוסף קיו 10 מומלץ לצרוך?

אני מקפידה לקחת תוסף קיו 10 עם שאר התוספים מיד לאחר ארוחת הבוקר, כי הספיגה שלו טובה יותר יחד עם מזון. אני ממליצה עליו מאוד למטופלים שלי, כחלק מתחזוקת הבריאות של הגוף, וכתוסף שמעלה את רמות האנרגיה ומשמר את החיוניות והצעירות.

את הקיו 10 מומלץ לצרוך קפסולות בטכנולוגיית סופט ג'ל, כלומר קפסולות שומניות המכילות ג'ל. במקרה של התוסף הזה, לקפסולה השומנית יש יכולת ספיגה גבוהה יותר במעיים ולכן היא מומלצת יותר לנטילה. ואגב, שומרי כשרות ישמחו לדעת שקיימים גם תוספי קיו 10 בהשגחת הבד"ץ.


כל מי שמתחיל בנטילת תוסף Q10 צריך לדעת, שכמו עם כל תוסף, הסבלנות משתלמת - את השפעתו המיטיבה תתחילו להרגיש לאחר תקופה של כחודש, שבמהלכה עולה הריכוז שלו בתאי הגוף.מה הצורה המומלצת ביותר לצרוך Q10

קודם כל, מזונות רבים מכילים קו אנזים Q10 במינונים משתנים. אבוקדו, בקר, ביצים, תות שדה, שומשום וסרדינים הם מקורות זמינים לקו אנזים Q10.ולכן לתזונה מאוזנת יש תפקיד מאוד חשוב בשמירה על האיזון הטבעי של הגוף. אבל ככל שאנחנו מתבגרים, הגוף שלנו צריך יותר קו אנזים Q10 באופן טבעי ולכן מזונות אלו אינם מספיקים כבר.


להנחת ענק על קו אנזים Q10 שכבש את העולם לחצו כאן >>


למחקרים נוספים בנושא Q10

מחקר מספר 1: החיוניות של Q10 עבור גופנו, כיצד גופנו מגיב כאשר אנו סובלים מחסך שלו ועד כמה תוספי תזונה, מסייעים לאזן את המצב ולתרום לגוף בריא

מחקר מספר 2: Q10 מייעל תהליכים של פעילות גופנית בעבור מתאמנים מקצועיים ומתאמנים מתחילים ואף משפר את תהליך ההחלמה של השרירים שלנו, לאחר אימונים אינטנסיביים

מחקר מספר 3: יתרונות מגובים מחקרית של Q10

מחקר מספר 4: קליניקת מאיו המפורסמת תומכת בשימוש ב- Q10 לשם ייעול תהליכי פעילות גופנית, הקלה ומניעה של מחלות לב וכלי דם ואף הקלה והתמודדות עם מחלת הפרקינסון

מחקר מספר 5: החשיבות של Q10 עבור מערכת העצבים שלנו

מחקר מספר 6: Q10 מסייע למנוע התפתחות של מחלות לב וכלי דם

מחקר מספר 7: כל מה שרצינו לדעת על Q10 – אוניברסיטת אורגון

מחקר מספר 8: תיעוד מחקרים רבים אודות Q10 לפי נושא ורמת ההצלחה שלהם

מחקר מספר 9: אוניברסיטת מישיגן ממליצה באילו גורמים להשתמש בתוספים של 10Q

מחקר מספר 10: שימוש ב- 10Q תורם לבריאות העור שלנו ומעניק לנו איכויות נוגדות-חמצון

מחקר מספר 11: המלצה חמה להשתמש ב- 10Q ממעבדת הלב של קליבלנבד

מחקר מספר 12: ההשפעה של 10Q על מבוגרים – מבחינת מסת שריר ותהליך החמצון של הגוף

מחקר מספר 13: טיפול המלווה ב- 10Q עשוי לתרום להתמודדות יעילה יותר עם תופעת האוטיזם

מחקר מספר 14: סקירה של 10Q לפי המוסד הלאומי לסרטן

מחקר מספר 15: 10Q – ספיגה, מטבוליזם ופעילות בתוספים ובתרופות

____________________________________________________________________

עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית טבע בריא לנטורופתיה ורפואה טבעית, ובעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. בנוסף, היא מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם