חיטוב הגוף לגברים, מוגדר כתהליך בו מטרתנו היא להפחית את רמות השומנים בגופנו ככל הניתן ומנגד, להעלות את רמות החלבונים עד לרמה המתאימה עבורנו. כמובן שכדי לבצע חיטוב הגוף לגברים, יהיה עלינו להקפיד על אימוני כוח; אימוני גומיות, משקולות ומזרן. לצד זאת, יהיה עלינו לשנות את התזונה שלנו מקצה לקצה.


השומנים:

גופנו מורכב משלושה אבות מזון עיקריים: הפחמימות, החלבונים והשומנים. ככל שאנו אוכלים יותר שומנים או חלבונים, כך הם מזינים את גופנו והופכים לחלק יותר נכבד ממנו.

ככל שנעכל יותר שומנים, במיוחד שומני טרנס וחומצות שומן לא בריאות, כך חיטוב הגוף לגברים יתרחק מאיתנו: השומנים בגופנו יוצרים שכבה שומנית מתחת לעור שלנו, לצד האיברים החיוניים שלנו, לצד השרירים שלנו ובמקרים חמורים – גם בכלי הדם שלנו. הצטברויות שומנים עשויות להוביל להשמנת יתר, תופעות לב, כלי דם, סוכרת ועוד.

כדי לבצע את חיטוב הגוף לגברים, יהיה עלינו להפחית את כמות השומנים שלנו, ל- 0.25 גרם על כל ק"ג שאנו שוקלים ביום. בנוסף, כדאי לנו להשתדל ולעכל את השומנים הבריאים, אשר גופנו מצליח לפרק בקלות ולנצל באופן מיידי, כגון אומגה 3, המצויה באבוקדו, דגים שומניים, אגוזים, זרעים, ירקות ירוקים ותוספי תזונה. וחלק מחומצות השומן הרוויות, כגון החומצה הלאורית או החומצה הקפרילית, המצויות בשמן קוקוס.


החלבונים:

כדי לבצע את חיטוב הגוף לגברים, כדאי לנו להעשיר את גופנו בשפע חלבונים – אבני הבנייה של השרירים שלנו. החלבונים מסייעים להחליף את שכבת השומן בשכבת שרירים מחוטבת ומפוסלת, על ידי הזנת השרירים שלנו במזון, לאחר פעילות גופנית. באמצעות החלבונים, גופנו ייהנה מתוספות כוח ואנרגיה ויסבול מפחות נזקים, שעשויים להתרחש עקב אימונים אינטנסיביים.

כדי להצליח ולבצע חיטוב הגוף לגברים, כדאי לנו לאכול בין 1.2 ועד ל- 2 גרם של חלבון ביום, על כל ק"ג שאנו שוקלים, בהתאמה לרמת האימונים שלנו. אם אנו מתקשים לאכול את הכמות הרצויה, מומלץ שנשקול לצרוך אבקות חלבון וגיינרים, שיסייעו לפצות על החסך.