לא צריך לשבת ולקרוא מחקרים, ספרים ומאמרים כדי להבין עד כמה השינה חשובה לנו ולבריאות הגוף שלנו. וודאי יצא לכם להעביר כמה לילות בחיים שלכם בלי שינה בכלל.

ביום שאחרי התחושה היא חוסר באנרגיה, כאבי שרירים, חוסר יכולת לגבש מחשבה או רעיון שלא לדבר על לתפקד.

בקיצור שאנחנו לא ישנים אנחנו פשוט לא אנחנו ולא יכולים לעשות את הדברים שאנחנו רגילים כמו שצריך.

מה קורה לגוף כשחסרות לו שעות שינה?

מחסור בשינה משפיע על הגוף מבחינה פיזית, נפשית ובריאותית. לשינה יש השפעה ישירה על הרגשות שלנו וזו הסיבה שכאשר אנחנו לא ישנים או עייפים מאוד אנחנו עצבניים, לחוצים, מתוחים וכל מה שאנחנו רוצים זה פשוט לישון.

שינה משפיעה על מראה העור שלנו ולכן שאנחנו לא ישנים לאורך זמן העור נראה עייף, אפור ולא חיוני. מחסור בשינה פוגע בתפקודה של המערכת החיסונית ומעלה משמעותית את הסיכוי להיווצרות של מחלות. מחסור בשינה יכול לגרום לכאבי שרירים, חולשה של הגוף, לפגוע במצב הרוח שלנו וגם לפגוע בזיכרון וביכולות קוגנטיביות.

בזמן השינה המוח שלנו מסדר מחדש את כל המחשבות שלנו, עושה מאין ״ריסטארט״ לעצמו ויוצר קשרים חדשים. בזמן השינה מתרחשים תהליכי למידה למרות שאנחנו בכלל לא לומדים שום דבר. יחד עם זאת, לשינה יש השפעה על המשקל שלנו שכן מחסור בשינה משפיעה באופן ישיר על מערכת העיכול ועל התיאבון שלנו.

מה הבעיה?

הבעיה שיש לא מעט אנשים שסובלים מבעיות שינה ממגוון של סיבות. חלקם מאוד לחוצים, חלקם לא מצליחים להירדם כי הם כל הזמן חושבים על דברים שמטרידים אותם בין אם זה מצב משפחתי בעייתי, תהליך של פרידה, בעיות כספיות, בעיות רפואיות שלנו או של אדם הקרוב לנו וכדומה…

יש גם אנשים שפשוט קשה להם להירדם ואז הם מצליחים להירדם אבל אחרי כמה שעות מתעוררים וזהו… נגמר להם הלילה. יש גם כאלה שהעבודה שלהם היא זו שפוגעת באיכות השינה שלהם כמו אנשים שעובדים משמרות לילה למשל. ואז… אותם אנשים מבקשים מהרופא שלהם מרשם לכדורי שינה.

למה גורמים כדורי שינה שאינם טבעיים?

כדורי שינה יכולים לגרום לפגיעה במבנה השינה בטווח הארוך. בנוסף, יש כדורים שממשיכים להשפיע גם אחרי שהלילה חולף ואז אנחנו נשארים ישנונים גם ביום. יחד עם זאת, צריכה גבוהה של תרופות מהסוג הזו יוצרת תלות ועלולה לגרום לגוף להתמכר ממש כמו שמתמכרים לסמים או לאלכוהול. הפתרון הטבעי - affron - כדור שינה טבעי

מה זה בכלל כדור שינה טבעי?

אפרון הוא פיתוח חדשני המוגדר כפטנט וזכה להצלחה ברחבי העולם. מדובר בפורמולה צמחית ולא בתרופה שאיננה מכילה חומרים הגורמים לגוף להתמכר אלא פשוט רכיבים פעילים המבוססים על צמחים המעודדים תגובה של מערכת העצבים.

אפרון, עוזר לנו להרגיע את הגוף בסמוך לשינה וכך משרה עליו שלווה התורמת לשינה רגועה, רציפה וטובה לאורך כל הלילה.