רבים מאיתנו ודאי תהו כיצד לשרוף קלוריות בשינה או אם הדבר בכלל אפשרי. אנחנו יכולים לחייך חיוך רחב, משום שלשאלה כיצד לשרוף קלוריות בשינה יש תשובה חיובית!

כיצד לשרוף קלוריות בשינה – התהליך:

במוח שלנו קיימות שתי מערכות: מערכת סימפתטית והמערכת הפאראסימפתטית. המערכת הסימפטית פועלת בשגרה שלנו; כאשר אנו ערים, לחוצים או אקטיביים. המערכת הפאראסימפתטית פועלת בעת המנוחה שלנו, כגון בזמן השינה. כאשר אנו ישנים, מתבצעים תהליכים רבים בגופנו, שמתרחשים רק בלילה, על ידי המערכת הפאראסימפתטית, כגון הליכי גדילה והתפתחות או תהליכי פירוק שונים של מערכת העיכול. כמות הקלוריות שאנו שורפים בעת שינה, נקבעת לפי כמות האנרגיה לה זקוק הגוף, כדי לבצע את התהליכים הללו בלילה.


כיצד לשרוף קלוריות בשינה – טיפים:

  • נישן עמוק יותר – זו אחת התשובות לשאלה כיצד לשרוף קלוריות בשינה. ככל שהשינה שלנו תהיה עמוקה יותר, כך המוח שלנו יעבוד קשה יותר, כדי לבצע יותר תהליכים שמתרחשים רק בעת שינה בצורה מופתית יותר ומהירה יותר. כדי להצליח לישון שינה עמוקה יותר, מומלץ ללכת לישון בשעה קבועה כל לילה, כדי שהשעון הביולוגי שלכם יהיה רגיל לכך. מומלץ לכבות מסכים ותאורה כשעה-שעתיים טרם השינה. החשיכה מסייעת לנו להפריש מלטונין – מוליך עצבי שמסייע לגופנו לישון שינה עמוקה יותר ואיכותית יותר.

  • פעילות גופנית – אירוני, נכון, אך כאשר אנו רוצים לענות על השאלה כיצד לשרוף קלוריות בשינה, התשובה חייבת לכלול פעילות גופנית. כאשר אנו ישנים, אחד התהליכים שמתבצעים באופן קבוע הוא בנייה מחדש של מסת שריר שנקרעה או נפצעה. השריר שלנו נקרע בצורה המאסיבית ביותר, כאשר אנו מתעמלים ולכן, אם נבצע יותר פעילות גופנית, הגוף שלנו ייאלץ לעבוד קשה יותר בלילה.


Super Food Diet Banner new1