בכדי להגדיל את מסת השרירים שלנו בצורה משמעותית חייבים להקפיד על מספר עקרונות חשובים. ניפוח שרירים לא נגמר בלהרים כמה שיותר משקל, לשתות שייק חלבון ובזה לסיים עניין.

ניפוח שרירים הוא תורה בפני עצמה. על מנת להגיע לתוצאות הנראות לעין בזמן לא ארוך, חייבים לשלב את האימונים יחד עם תזונה נכונה, הרמת משקל גבוהה אשר עולה בכל זמן קבוע והוספה של תוסף כלשהוא שיתרום ויסייע לתהליך ניפוח שרירים אופטימאלי.

איך לנפח את השרירים?

ניפוח שרירים קורה כתוצאה מכיווצים מסיביים של השרירים. הדבר החשוב ביותר כאשר נמצאים בזמן אימון והרמת משקולות הוא להקפיד על איך מבצעים את התרגיל בצורה נכונה אשר תתרום לתהליך ותמנע פגיעה מיותרת בשרירים.

בפעולה הקונצטרית של ניפוח שרירים השרירים מתקצרים תוך כדי כיווץ ובפעולה האקצנטרית השריר מתארך.

הדגש הוא על העמסת משקל על השרירים תוך כדי שינוי המשקל בצורה חדה אך הדרגתית כלפי מעלה התורמים לניפוח שרירים.

כמה שפחות ריצות

בתקופה של ניפוח שרירים כדאי להפחית בכמות הפעילות האירובית. ריצה או רכיבה על אופניים מורידות את יכולתם של השרירים לגדול ומקשות על הגוף להתאושש ע״י הורדה של רמת הגליקוגן בשרירים ודעיכה במאגר חומצות האמינו.

אילוסטרציה לאימון חיזוק שרירי ידיים

מנוחה

אימון התנגדות אינטנסיבי מחייב מנוחה מקסימאלית המאפשרת לגוף להתאושש כמו שצריך בין אימון לאימון. לאחר אימוני משקולות חייבים לתת לגוף לפחות יומיים לחדש את מאגרי הגליקוגן בשרירים, להעלות את רמת חילוף החומרים ולאזן את הגוף בחזרה למצבו הנורמלי.

חלבון

מטרה של ניפוח שרירים מחייבת צריכת חלבון בכמות מספקת. גופם של מתאמני משקולות צורך כמות חלבון מוגברת משאר האנשים והם זקוקים לרמה גבוהה של חומצות שומן.

חומצות שומן במיוחד מסוג אומגה 3 מעלות את רמת הגליקוגן בצורה טובה ומאפשרות להתמיד באימונים לאורך זמן.

אומגה 3 ניתן לספוג מדגים, אגוזי מלך וטחינה לדוגמא. כמו כן צריכה מספקת של חלבון ממזונות המכילים אומגה 3 תעביר את חומצות האמינו החיוניות לתהליכים אנאבוליים בצורה אפקטיבית.

אכלו בכמות מספקת אך בארוחות קטנות

ניפוח שרירים אופטימאלי מחייב פיזור של המזון לאורך כל היום. מומלץ לאכול בין 4-6 ארוחות בכדי לאפשר לרכיבים החיוניים לעלייה במסת השרירים להיספג בצורה טובה.