העובר הקטן שלנו הגיח לאוויר העולם וכעת אנו יכולים להחזיק אותו בידינו באושר. עלינו לזכור כי התינוק הקטן הזה הוא האחראיות הבלעדית שלנו, משום שעדיין אין לו את הכלים לדאוג לעצמו. כאשר היינו בהיריון, ודאי נטלנו מספר של תוספי תזונה כגון חומצה פולית, ברזל, B12 אומגה 3 בהנקה, כדי לסייע לתינוק שלנו להתפתח בצורה הכי איכותית והכי יעילה שבה הוא רק יכול. כעת, אנו עדיין ממשיכים להאכיל אותו מבשרנו, על ידי מתן חלב אם. לכן, גם כיום עלינו להמשיך ולהזין את עצמנו, כדי להמשיך ולהעניק לתינוק שלנו את הכלים להתפתחות שהיא יותר מתקינה.

 

אומגה 3 בהנקה – הנקרה באמצעות חלב אם:

 

חלב האם הוא המזון הטבעי של התינוק שלנו, המכיל את כל הערכים התזונתיים להם הוא זקוק, כדי לגדול ולהתפתח. מומחים בדרך כלל ממליצים לנו לעשות כל שאנו יכולות כדי להניק את התינוק שלנו, משום שבאופן זה אנו נוכל להעשיר אותו בכמה שיותר בריאות. יש לציין כי כאשר אנו בשלב ההנקה, הגוף שלנו עדיין שם את התינוק שלנו במקום ראשון ודואג להעשיר את החלב שלנו קודם, לכן כדאי לנו להעשיר את גופנו בוויטמינים ומינרלים, שיזינו אותנו ואת התינוק שלנו כראוי.

בנוסף, החיבור הרגשי הנוצר בינינו ובין התינוקות שלנו, כאשר אנו מניקות אותם, הוא חיבור עמוק, שרופאים ממליצים לעשות, כדי ליצור קרבה בינינו ובין התינוק שלנו.

 

אומגה 3 בהנקה – החשיבות:

 

אומגה 3 היא עיקר השומן המרכיב את המוח שלנו ואת קרנית העין שלנו. מחקרים מוכיחים כי ככל שיש בגופנו אומגה 3, כך תהליך הבנייה של המוח שלנו והעיניים שלנו הוא איכותי יותר. הוא אף מסייע לייעל את התקשורת העצבית שלנו, את יכולת עיבוד המידע שלנו מהעיניים, להעביר אל התאים ערכים תזונתיים ולהעביר מהתאים פסולת החוצה ועוד. מחקרים מוכיחים כי תינוקות וילדים שניזונו מאומגה 3 על בסיס קבוע, גדלו להיות ילדים בעלי ראייה טובה יותר, אינטליגנציה גבוהה יותר, סיכוי נמוך יותר לפיתוח הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם ויכולת איתנה לפתח קשרים חברתיים.

 

מומחים ממליצים לנשים בהיריון ונשים מניקות לאכול שתי מנות דגים בשבוע, כדי לשמר את רמות אומגה 3 בהנקה בגופן. עם זאת, יש לזכור כי דגים מכילים מתכות שאינן בריאות בנוסף לאומגה 3 ורובנו לא נוטים לאכול כל כך הרבה דגים. מסיבה זו, כדאי לנו לפצות על החסך באמצעות תוסף תזונה.