להזמנות: 03-6485501
סל הקניות
סגירה
שם
כמות
מחיר
הבית שלך לחיים בריאים יותר
100% קניה בטוחה
שירות לקוחות 03-6485501
  • קנייה מאובטחת
  • החזר כספי מלא
  • אפשרות תשלום לשליח
  • משלוח מהיר

כל מה שאתם צריכים לדעת על אומגה 3

shutterstock 180098972
כולם מדברים על אומגה 3. בהריון? קחי אומגה, קשיי ריכוז? דיכאון? קחו אומגה 3. מתאמנים, עוברים דירה, מתבגרים, מזדקנים, מתחטבים- קחו אומגה 3. אולם לא הרבה יודעים שלא כל דרך בה צורכים אומגה 3 היא באמת יעילה, ולעיתים עלולה להכיל רכיבים שאפילו מזיקים לגוף. הנטורופתית יערה תבור גבע מסבירה: 
מהי אומגה 3

 

אומגה 3 היא בעצם חומצת שומן חיונית לגוף ולתפקודו. מחקרים רבים שנערכו מצאו כי לאומגה 3 יש חשיבות גבוהה בשמירה על מבנה התאים בגוף. היא נמצאה כבעלת שלל השפעות חיוביות:  היא מסייעת בשמירה על תפקודו התקין של המוח ושומרת עליו מהתנוונות, היא שומרת על מערכת הלב והדם ומונעת היווצרות דלקות, מאזנת את הכולסטרול מונעת דלקות, עוזרת לשפר את יכולת הקשב והריכוז ואפילו משפרת את מצב הרוח ומסייעת במקרים של דכאון.

להזמנה ישירה של אומגה 3 - לחצו כאן

איך כדאי לצרוך אומגה 3

אומגה 3 קיימת בשני מקורות מזון עיקריים: ממקורות צמחיים כמו מרווה, זרעי פשתן, אגוזי מלך ותרד או ממקור ימי, כלומר מדגים וכמובן שקיימת האופציה הפופולרית של צריכתה בכדורים כתוסף מזון. לגבי המקור הצמחי, מחקרים מראים שכשהגוף מקבל אומגה 3 ממקורות צמחיים, הוא לא באמת יודע לפרק אותה ומעביר אותה לאיזשהו תהליך שכבר הוכח במחקר כלא יעיל. המחקרים כמובן מתייחסים לצריכה ישירות ממקור צמחי ולא באמצעות תוסף מזון שבדרך כלל כבר עושה לגוף את העבודה הקשה בעצמו.

לגבי דגים, בהחלט מדובר באומגה 3 משובחת שהגוף יודע לפרק מצוין אבל אז מתעוררות בעיות חדשות: דגים גדולים שהם דגי מעמקים, כמו טונה למשל, מכילים כמויות גדולות של כספית ופה כבר מדובר בסכנה בריאותית אמתית. לגוף שלנו אין דרך להיפטר מכספית אשר מצטברת בו בהדרגה והרעלת כספית יכולה להתבטא גם שנים לאחר החשיפה. לכן ככל שנדמה שדגים הם דבר בריא, מומלץ להימנע מצריכת דגים המכילים כספית ככל הניתן. אגב, גם תוספי תזונה של אומגה 3 המופקים מדגים אלה, מכילים את הכספית בריכוז מאוד לא בריא לגוף. לעומתם, דגים קטנים לרוב אינם מכילים כספית ואלו הדגים המומלצים לתזונה יומית, אך בוודאי שהם אינם הדגים הפופולריים ביותר למאכל ולא נגישים אלינו ברוב המקומות.

אומגה 3 המגיעה בקפסולות היא פתרון מצוין אבל רק אם חד משמעית ברור כי היא מופקת מדגים קטנים בלבד. שזוהי בעצם הדרך היעילה והבטוחה ביותר לצריכה.


shutterstock 511171093t

כיצד לדעת איזו אומגה 3 לקנות וממה להיזהר?

ישנם כמה סוגים של קפסולות ממקור ימי בשוק, אך צריך לדעת מה לקנות וממה להיזהר.

דבר ראשון וודאו שאכן מדובר באומגה 3 שמקורה בשמן דגים קטנים שכן דגים אלו אינם מכילים מתכות כבדות, חשוב לוודא שהתווית אכן מציינת בברור כי המוצר אינו מכיל מתכות. בנוסף שימו לב לפרט חשוב נוסף והוא יחס חומצות השומן- ספיגה אידיאלית היא כאשר מדובר ביחס   120\180EPA\DHA   בהתאמה. ולבסוף שימו לב שהתווית מציינת שהמוצר נטול גלוטן. אומגה שלוש מסייעת בריפוי דלקות וידועה כחומר אנטי דלקתי טבעי ומדהים ואילו גלוטן, לפחות אצל אנשים מסוימים, עושה בדיוק ההפך.

להזמנה ישירה של אומגה 3 - לחצו כאן

תפריט הבריאות שלך

NUTRI-D SUPPLEMENTS

צעד אחד מפריד בין
הבריאות שבטבע והגוף שלך

לקניה ישירה >
X
הבית שלך לחיים בריאים יותר