במקרה של אבצס מוגלתי אסור לפוצץ או לנקז את המורסה לבד, אבל יש דרכים אחרות טבעיות ובריאות להתמודד עם התופעה. היכנסו לקרוא

אבצס או בשמו העברי - מורסה, הוא פצע מוגלתי המכיל נוזל, שרווי בחיידקים ובכדוריות דם לבנות. בדרך כלל סובלים ממורסה אחרי מחלה או זיהום מסוים. המורסה יכולה להופיע בכל מקום בגופנו ובדרך כלל מלווה בכאבים קשים. במקרה של אבצס מוגלתי - אסור לפוצץ או לנקז את המורסה לבד. צריך לפנות לכירורג שינקז את המורסה.

מהם הגורמים לאבצס מוגלתי?

 • זיהום חיידקי - כשאנו סובלים מזיהום חיידקי, מערכת החיסון שלנו מגיבה מיד ושולחת כדוריות דם לבנות להילחם בזיהום. מדובר במלחמה של ממש - תאי הדם הלבנים נלחמים נגד החיידקים בשטח הרקמה המזוהמת. בתהליך הזה נפגעים לא רק החיידקים, אלא גם חלקים מהרקמה וכדוריות דם לבנות. המוגלה שנוצרת היא בעצם הצטברויות של כדוריות דם לבנות וחיידקים באזור, וזה מה שגורם למורסה. אם כדוריות הדם הלבנות אינן מצליחות להתגבר על החיידקים והזיהום איננו עובר, המורסה ממשיכה לגדול ומכאיבה יותר ויותר.
 • סטפילוקוקוס אאוראוס - חיידק שנמצא בעיקר באזורים לחים של הגוף שלנו, כמו בתי השחי ואיברי המין. כל עוד הוא איננו חודר אל תוך העור אין בכך סכנה. אם הוא מצליח לחדור לעור, הוא יוצר מורסה או פרונקל.

שמן עץ התה
תרופות סבתא לאבצס מוגלתי

 • שמן עץ התה - שמן אתרי עץ התה מופק מעלי העצים. זה שמן מאוד בריא ואיכותי שמכיל טרפונואידים - רכיבים בעלי סגולות מרפא וחיטוי, המסייעים לטפל בדלקות ובעיות עור שונות. שמן עץ התה מכיל תרכובות אנטי - פטרייתיות שמונעות גם זיהומים. כל מה שצריך לעשות זה לנקות את האזור של המורסה על ידי מים וסבון או חומר חיטוי, להזליף טיפה אחת של השמן על המורסה ולשוב על הפעולה כל בוקר, עד להיעלמות האבצס המוגלתי. 

  לפרטים על שמן אתרי עץ התה לחצו כאן >>

 • שמן קיק - מדובר בשמן דביק ובריא, שבשל מרקמו הוא עוזר לספוג את הצטברות המוגלה ולרפא את המורסה. מה שצריך לעשות זה לנקות היטב את אזור המורסה, ואז לקחת צמר גפן מהול בשמן קיק ולהניח אותו על המורסה. לחלופין, ניתן לקחת פלסטר, למרוח אותו בשמן קיק ולאטום איתו את המורסה. כך הטיפול יהיה יסודי יותר.

  לפרטים על שמן קיק מומלץ לחצו כאן >>
   
 • כורכומין - הכורכומין הוא החומר הפעיל של הכורכום. הכורכומין הוא אנטי-דלקתי, אנטי-פטרייתי, אנטי-בקטריאלי ומהווה נוגד חמצון חזק, שעוזר לחזק את המערכת החיסונית ולייעל את פעילותה. כדי להימנע ממורסות -מערכת החיסון שלנו זקוקה לחיזוק, שיעזור לה להתמודד עם החיידקים בצורה יעילה יותר. לכן, מומלץ ליטול תוסף כורכומין באופן יומי, שיעזור לנו להפוך את החיים שלנו לבריאים יותר. 

לפרטים על כורכומין מומלץ לחצו כאן >>