מחקרים מדעיים הוכיחו שהוא משפר את התפקוד המיני ואת איכות הזרע ומחזק את המערכת החיסונית. תרומתו לשיפור יכולת ההתמודדות של הגוף עם וירוסים הופכת אותו לתוסף חובה בימים אלה. הכל על השורש המופלא שאתם חייבים להכיר

כל מי ביקר במזרח ראה בוודאי בכל חנות צמחי מרפא ובכל בית מרקחת סיני או קוריאני צנצנות רבות ובהן שורשים ומרקחות של ג'ינסנג קוריאני.


ג'ינסנג קוריאני, או בשמו המדעי Panax Ginseng, הוא מצמחי המרפא המובילים ברפואת המזרח. שמו של הצמח מעיד על הסגולות שמייחסים לו שם. ג'אן-סאנג בקנטונזית פירושו שורש האדם. שם זה ניתן לו בגלל צורתו שמזכירה את גוף האדם. ופירוש המילה פאנאקס הוא מרפא-כל.

השורש הזה, שניחן בסגולות ריפוי רבות, גדל בקוריאה, צפון מזרח סין ומזרח סיביר. הוא מכיל ויטמינים מקבוצת B, ויטמין E ויטמין A, ומינרלים חיוניים רבים - ברזל, גופרית, מנגן, אשלגן, מגנזיום וסידן. החומרים הפעילים בו נקראים הג'ינסנואידים (או פאנאקסואידים). 

משפר את התפקוד המיני ואת איכות הזרע

מחקרים מדעיים שנערכו לאחרונה מראים שג'ינסנג משפר את הליבידו ואת הביצועים המיניים. השפעות אלו של הג'ינסנג נובעות מהשפעות ישירות של הג'ינסנואידים על מערכת העצבים המרכזית ורקמות איברי המין. המחקרים הראו, שהג'ינסנואידים מסייעים ליצירת הזקפה על ידי הרחבת כלי הדם באזור.


במחקר שנערך על חולים עם בעיות זקפה נמצא, שמצב הזקפה אצל הגברים שטופלו עם ג'ינסנג במשך 8 שבועות השתפר באופן משמעותי, מה שמלמד על כך שמיצוי ג'ינסנג יכול לשמש לשיפור הזקפה והתפקוד המיני אצל גברים עם בעיות און.


טיפול בג'ינסנג משפיע גם על מערכת העצבים המרכזית, והוכח שהוא משנה באופן משמעותי את פעילותם של הקטכולאמינים ההיפותלמיים, שאחראים על התפקוד בזמן קיום יחסי המין ועל הפרשת הורמונים. משום כך, המחקרים תומכים בשימוש בג'ינסנג לטיפול בתפקוד המיני, ומספקים ראיות לתפקיד של תחמוצת החנקן במנגנון הפעולה של הג'ינסנואידים.


במחקר אחר הוכח, שהג'ינסנג לא רק תומך בשיפור התפקוד המיני של גברים, אלא גם משפר את ספירת הזרע ואת התנועתיות שלו.

להנחת ענק על ג'ינסנג קוריאני איכותי לחצו כאן >>

ג'ינסנג קוריאני לשיפור החשק המיני | טבע בריא

מחזק את המערכת החיסונית, מסייע לחיסול תאים סרטניים, וירוסים וחיידקים

שורה של מחקרים הוכיחו את ההשפעות של הג'ינסנג על מערכת החיסון המולדת והן על המערכת הנרכשת, כלומר על שיפור היכולת הטבעית להתמודדות מול גורמי מחלות. במחקרים נמצא, שהג'ינסנג הקוריאני משפר את יכולת הגוף לייצר תאי הרג של מערכת החיסון ותאים מסוג T שמיוצרים על ידי בלוטת התימוס. הוכח גם שהוא משפר את יכולתם של תאים לבנים בולעניים לבלוע ולחסל תאי חיידקים.


תמצית הג'ינסנג הקוריאני גרמה לשיפור יכולתה של מערכת החיסון לחסל תאים סרטניים ושל מערכת החיסון לזהות אותם. גם יכולתו של הגוף להתמודד מול סוגים שונים של וירוסים עלתה על ידי כך שהצמח שיפר את יכולת הגוף לייצר חומרים אנטי ויראליים.

משפר את התפקוד הקוגניטיבי ומאזן את רמות הסוכר, הכולסטרול והטריגליצרידים

מחקרים מצאו כי הג'ינסנג משפר את התפקוד הקוגניטיבי של חולי אלצהיימר.


מחקר נוסף הראה שלג'ינסנג השפעה על רמת הסוכר בדם והוא יעיל באיזון רמות הסוכר. בסקירות במחקרים שבדקו את השפעות הג'ינסנג הקוריאני על רמת הסוכר בדם, רמות הטריגליצרידים והכולסטרול נמצא כי היתה לו השפעה מיטיבה על ערכים אלה.


בנוסף, הוא הוכח כיעיל גם לשיפור הביצועים הספורטיביים וקיצור משך ההתאוששות לאחר מאמץ.

למבצע מטורף על ג'ינסנג קוריאני מומלץ לחצו כאן >>

ג'ינסנג קוריאני מבצע מטורף | טבע בריא

מומלץ ליטול בכמוסות עם ריכוז גבוה

את הג'ינסנג הקוריאני ניתן לצרוך כחליטה של השורש הפרוס או של עלי הצמח לצורך טיפול עדין, או כתוסף ג'ינסנג קוריאני בכמוסות. אך לא כל התוספים יעילים באותה מידה, ומומלץ ליטול תוסף שמכיל ריכוז גבוה של ג'ינסנג. קיימים היום תוספים שמכילים ריכוז ג'ינסנג ששווה בערכו ל-1,500 מ"ג אבקת ג'ינסנג. זוהי כמות יפה ואפקטיבית של ג'ינסנג, וניתן ליטול אותו במינון של עד 4 כמוסות ביום.

 

אני משלבת את הג'ינסנג הקוריאני בהצלחה רבה גם בטיפול בהתאוששות לאחר מחלה וגם בטיפול באנשים מבוגרים, בריאים בדרך כלל, שחשים ירידה ברמות האנרגיה, בריכוז ובמצב הרוח.


חשוב לדעת, שבעולם הרפואה הסינית נהוג להמליץ עליו למטופלים מעל גיל 40 כדי להימנע משחיקת האנרגיה של בלוטות האדרנל.

לסובלים מבעיות לחץ דם, מחלות לב או מטופלים בתרופות כימיות  - חשוב להתייעץ עם רופא, נטורופת או פרמקולוג לפני נטילת ג'ינסנג קוריאני.

לסיכום, לא לחינם הג'ינסנג הקוריאני נחשב למלך של צמחי המרפא. הוא משפר את התפקוד המיני, מחזק את המערכת החיסונית, מעלה את האנרגיה, והוא אנטי ויראלי. מלך, כבר אמרתי? 

מחפשים ג'ינסנג קוריאני מומלץ? למבצע מיוחד לחצו כאן >>

_______________________________________________________________________________________

עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית טבע בריא לנטורופתיה ורפואה טבעית, ובעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. בנוסף, היא מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם