דלקות גרון הן תופעה נפוצה שאנחנו מתמודדים עמה לפחות פעם בשנה, בחורף המקפיא, אם לא יותר. כאבי גרון בדרך כלל מלווים בקושי בבליעה, שריפה בגרון, נזלת, כאבי ראש, כאבי שרירים, תחושה של חולשה כללית ולעיתים, גם כאבי אוזניים.

 

 

גורמים נפוצים לדלקות גרון:

 

 

זיהום ויראלי - הסיבה השכיחה ביותר לדלקות בגרון היא הצטברות של חיידקים באזור, שעלולים גם להוביל לזיהום, במקרים חריפים. מדובר בשפעת נורמטיבית שתעבור עם הזמן ועם טיפול יסודי.

 

זיהום בקטריאלי - הכוונה היא לחיידקים חזקים יותר, שיודעים כיצד להישמר באזור הגרון שלנו לאורח זמן. הנפוץ ביותר שבהם, הוא חיידק הסטרפטוקוקוס, אשר נוטה להתגורר בגרון ובאזור הכליות.

 

אלרגיה חריפה - כאשר אנו סובלים מאלרגיה, התגובה עשויה להתבטא במספר דרכים, שאחת מהן היא דלקת בגרון או תחושה של מחנק/כאב עז/שריפה בגרון. ללא טיפול, אלרגיה עשויה להחליש את מערכת החיסון ולאפשר את היווצרותה של דלקת.

 

עשן וכימיקלים - הגרון שלנו הרבה יותר עדין ממה שאנחנו חושבים, לכן חשיפה שלו לגורמים מזיקים כגון סיגריות, כימיקלים, משקאות חריפים... מחלישים את הגרון שלנו וחושפים אותו למחלות ודלקות.

 

 

תרופות סבתא לדלקת בגרון:

מים עם מלח - תרופת הסבתא הידועה ביותר. מלח ידוע ביכולותיו האנטי-בקטריאליות ולכן מהווה רכיב מושלם לניקוי הפה, הגרון ופתיחת קנה הנשימה. הדבר אף יפחית את הנפיחות שיש לנו בגרון, אשר בדרך כלל נגרמת עקב הצטברות של חיידקים או מאמץ יתר של מערכת החיסון להתמודד עם המחלה או הכאב. המים החמימים מסייעים להרגיע את כאב הגרון עצמו, על ידי שיכוך השריפה המתרחשת בו. כל שעלינו לעשות, הוא לקחת חצי כפית של מלח ולערבב אותה בכוס של מים חמימים. נגרגר היטב ונירק החוצה. יש לחזור על הפעולה כל שלוש שעות בערך.

 

תה - התרופה האיכותית ביותר עבורנו בעת דלקת בגרון היא התה, בייחוד התה הירוק. התה הירוק בפרט מכיל רשימה ארוכה של נוגדי חמצון, שעוזרים לחזק את המערכת החיסונית שלנו ולהתמודד עם המחלה. בנוסף, ניתן להוסיף לתה רכיבים רבים, המסייעים להתמודד עם הדלקת כגון: לימון, קמומיל, קינמון, מנטה, נענע, ג'ינג'ר ו/או דבש. אם אנחנו רוצים להחלים במהרה, ננסה לשתות לפחות שלוש-ארבע כוסות של תה ירוק ביום, עם השילובים המתוארים כאן. באופן כללי, מומלץ לשתות שתיים-שלוש כוסות תה ירוק כל יום.

 

תמצית זרעי אשכוליות GSE- פרי האשכוליות ידוע בפני עצמו, בסגולות החיטוי היעילות שלו. מדובר בתמצית אנטי-בקטריאלית, אנטי-ויראלית, אנטי-זיהומית, נוגדת דלקות, אלרגיות, פטריות ומחזקת את המערכת החיסונית. כוחה של התמצית מצוי בנוגדי החמצון שמצויים בזרעי האשכוליות. נוגדי החמצון הללו קרויים פלבנואידים, אשר מגנים על כלל הגוף שלנו, כולל הגרון.