הוא אולי ננסי אך סגולותיו הרפואיות ענקיות. מחקרים מוכיחים שהוא מסייע לטיפול בערמונית מוגדלת, מעכב התקרחות, מגביר את החשק ומשפר את מצב הרוח. אז אין פלא שדקל ננסי הפך לאחד מהתוספים החשובים ביותר לבריאות הגבר

דקל ננסי (Serenoa Repens) הוא צמח שמקורו בעיקר ברחבי אמריקה הצפונית והדרומית. הוא נקרא גם "דקל המסור" (Saw Palmetto), כי בסיס הענפים שלו דומה למסור משונן.

במסורות הקדומות נעשה שימוש בפירותיו הקטנים לטיפול בבעיות במערכת העיכול ומערכת השתן ולשיפור איכות השינה. ובשנים האחרונות זוכה הדקל הננסי לפופולריות רבה ברפואת הצמחים המודרנית, והוא משמש לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית.

בשנות ה-90 זכה הדקל הננסי להכרה רשמית בקרב הרופאים בצרפת ובגרמניה כרכיב לטיפול בבעיה זו. וגם בארה"ב ובישראל נעשה שימוש בדקל ננסי לצורך טיפול בהגדלה של בלוטת הערמונית.

אצל גברים מבוגרים, הדקל הננסי משמש גם לטיפול במצבי חולשה ותשישות, תמיכה באין-אונות, שיפור החשק המיני, וטיפול בדלקות במערכת המין, השתן ומערכת הנשימה. לכן הוא זכה לכינוי "The old man's friend".

בקליניקה שלי אני משתמש בו בפורמולות צמחים לצורך טיפול בבעיות הקשורות לנשירת שיער, הגדלה שפירה של הערמונית, אי פריון, אין אונות, שחלות פוליציסטיות ועוד. וכיוון שהרעמה על ראשי כבר מזמן איננה בשיאה ותהליך ההתקרחות ניכר בבירור, אני נוהג לשלב אותו גם בפורמולת הצמחים האישית שלי.

לצד פורמולות של דקל ננסי הנרקחות על ידי נטורופתים, קיימים היום גם כמוסות דקל ננסי, בריכוז חזק ואפקטיבי מאוד.

להמלצה שלנו על דקל ננסי איכותי לחצו כאן >>

5 סיבות חשובות לצרוך תוסף דקל ננסי

1. הוא מסייע לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (BPH)

ככל שגברים מתבגרים הם עלולים להיתקל בתסמינים הקשורים להגדלת הערמונית (הפרוסטטה). למעשה, 50% מהגברים מעל גיל 60 חווים הגדלה של בלוטת הערמונית, כשלפחות 30% מהם יזדקקו לטיפול עד שיגיעו לגיל 70. התסמינים כוללים תדירות גדולה של הטלת שתן, השתנה גם במהלך הלילה, תכיפות גדולה במתן שתן וזרם שתן חלש ולא רציף.

ההורמון העיקרי שמשחק תפקיד בתופעת ההגדלה של בלוטת הערמונית הוא דיהידרוטסטוסטרון (DHT), שמקורו בהורמון הגברי טסטוסטרון. הדיהידרוטסטוסטרון נחשב לפעיל פי חמש מהטסטוסטרון, ויש לו תפקיד מרכזי בהגדלה השפירה של הערמונית, כמו גם בתהליך ההתקרחות הגברית, אקנה ועוד.

הוכח, שהדקל הננסי מסייע בהפחתת דלקת, עוויתות שרירים ונפיחות בערמונית. מחקרים מראים שדקל ננסי מסייע בהפחתת  הלחץ סביב שלפוחית ​​השתן והשופכנים של הגבר, ומקל בכך על הטלת שתן.

מחקרים נוספים שנעשו בגברים הסובלים מתסמינים בדרכי השתן התחתונות, הראו שדקל ננסי אפקטיבי בהפחתת כאבים במתן שתן, השתנה במשך הלילה ותכיפות במתן שתן. עוד נמצא, שדקל ננסי יעיל לתקינות העוצמה וזרימת השתן, ומשפיע על גודל בלוטת הערמונית.

 

דקל ננסי במבצע | טבע בריא

 

2. הוא בעל השפעה אנטי-דלקתית ואנטי-אנדרוגנית

בשנים האחרונות הדקל הננסי נחקר מאוד בכל הקשור להשפעתו האנטי-אנדרוגנית - הפעילות שמאזנת ייצור יתר של הורמוני מין גבריים. אחת ההשפעות הידועות והנחקרות היא יכולתו של הדקל הננסי לעכב את פעילותו של האנזים 5 אלפא רדוקטז, שנמצא בעיקר בבלוטת הערמונית, ומפרק את הטסטוסטרון ואת הדיהידרוטסטוסטרון.

השפעה משמעותית נוספת שנחקרה רבות, היא היכולת של הדקל הננסי להיקשר לקולטנים, שתפקידם לקלוט ולספוג את ההורמונים האלה, ובכך להפחית משמעותית את השפעתם השלילית של ההורמונים האנדרוגניים.

בזכות השמנים האתריים שבו, מיוחסת לדקל ננסי גם פעילות נוגדת דלקת, נוגדת עווית ומשתנת, וגם פעילות מחטאה של דרכי השתן התחתונות. 

3. הוא יעיל בתהליך צמיחת השיער ובהתמודדות עם התקרחות

ברובם המכריע של המקרים, התקרחות גברית נובעת מסיבה גנטית-הורמונלית. גם כאן, הדיהידרוטסטוסטרון מהווה שחקן מרכזי בתהליך. נוכחות מוגברת של ההורמון הזה בגוף גורמת להרס הדרגתי של זקיקי השערה. בשלב הראשון השיער נעשה דק, ובהמשך זקיקי השיער מפסיקים לתפקד והשיער נושר. תהליך זה מתחיל לאחר גיל ההתבגרות, עם העלייה ברמות הטסטוסטרון והפיכתו לדיהידרוטסטוסטרון.

דקל ננסי גורם לעיכוב בפעילות האנזים שמבצע את ההמרה הזו של הטסטוסטרון. משום כך, הוכח מחקרית שנטילת דקל ננסי מסייעת לעיכוב תהליך ההתקרחות.

למבצע על דקל ננסי איכותי לחצו כאן >>

4. הוא מסייע להגברת החשק המיני

הגורם לירידה בליבידו הגברי הוא האסטרוגן, שריכוזו אצל גברים עולה עם הגיל. נטילת דקל ננסי מווסתת את רמות האסטרוגן בגוף, ובכך מסייעת להגברת החשק המיני.


בנוסף, פעילותו של הדקל הננסי תומכת, מחזקת ומשפרת את התפקוד של מערכת המין הגברית. הוא מונע עוויתות ודלקות, ומשפר בכך את זרימת הדם ותפקוד בלוטת הערמונית, שבה נוצר נוזל הזרע. בכך, הוא משפיע לטובה על תנועתיות הזרע ומסייע במצבי אין אונות.

5. הוא משפר את מצב הרוח

הדקל הננסי נחשב לצמח בעל השפעה ממריצה, מחזקת ומזינה. ברפואת הצמחים המסורתית הוא נחשב לטוניק - צמח שמשפר את תפקוד הגוף כולו. בנוסף, הוא נחשב כמסייע להעלאת מצב הרוח וכנוגד דיכאון.

איך בוחרים תוסף דקל ננסי איכותי?

השוק מוצף במוצרים שונים של דקל ננסי, ויש כמה דברים שצריך לשים לב אליהם כשבוחרים איזה תוסף לקנות:

  • תוסף אפקטיבי צריך להכיל ריכוז גבוה של דקל ננסי, עם כמה שיותר חומצות שומן - שהן החומר הפעיל בצמח. ריכוז של 45% דקל ננסי, שמכיל 135 חומצות שומן הוא היעיל והמומלץ ביותר.
  • חשוב לבדוק שהוא מיוצר מחומרים טבעיים בלבד וללא תופעות לוואי, שהוא איננו מהונדס גנטית (Non-Gmo) ואינו מכיל רכיבים נוספים שאינם ממקור צמחי.
  • כמו כל תוסף תזונה, חשוב להקפיד לבדוק שהוא נמצא בפיקוח ומיוצר ברישיון משרד הבריאות.


אז גברים - אם הגעתם לגיל שאפשר להתחיל, כדאי שתתחילו לקחת תוסף דקל ננסי. בין אם אתם חווים התקרחות, בעיות בערמונית או ירידה בחשק המיני - תוסף דקל ננסי הוא הפתרון הטבעי, הבריא והיעיל ביותר עבורכם.

למבצע על דקל ננסי מומלץ לחצו כאן >>מחקרים על דקל ננסי:

________________________________________________________________________________________________________________________________
דניאל גלעדי הוא נטורופת והרבליסט קליני המתמחה במחלות עור