החמוציות הן פירות היער בעלי הריכוז הגבוה ביותר של נוגדי חמצון כיום. פירות יער הם באופן כללי בין הפירות הבריאים ביותר בעולם, משום שהם מכילים 17 סוגים שונים של נוגדי חמצון בממוצע. נוגדי החמצון מסייעים להגן על גופנו מפני תופעת הרדיקלים החופשיים, כאשר כל אחד מהם טומן בחובו שפע סגולות נוספות שתורמות שפע בריאות לחיינו.

מחקרים מעידים כי חמוציות בפרט הן אנטי-בקטריאליות, מסייעות להקל על דלקתיות-יתר ולחזק את המערך החיסוני שלנו.

בארצנו עיקר החמוציות הן מיובשות ועשירות בסוכרים שמאפילים על האיכויות הבריאותיות של הפרי. רק חמוציות מיובשת אשר נטולות סוכר, חמוציות טריות, קפואות או תוספי תזונה של חמוציות יתרמו לגופנו את האיכויות הבריאותיות של הפרי.

הבריאות של החמוציות טמונה בהרכב התזונתי שלהן

החמוציות עשירות בוויטמינים C, K, B6, אשלגן, מנגן וסיבים תזונתיים.

ויטמין C הוא נוגד חמצון בפני עצמו, אשר ידוע בתרומתו למערך החיסוני שלנו: הוא תורם לייצור תאי ה- T של המערכת החיסונית שלנו, אשר מסייעים לייצר נוגדנים נגד מחלות, להרוג תאים חולים או סרטניים ולדכא פעילות יתר, דלקתיות יתר, של המערכת החיסונית שלנו. ניכר כי תאי ה- T חיוניים לכלל תהליכי הלחימה והניקיון של חיידקים, פטריות, תאים חולים או פולשים שמוצאים את דרכם לגופנו. מסיבה זו כמות רבה שלהם בגופנו תתרום לבריאות גדולה.

בנוסף, ויטמין C אף מסייע לייצר פגוציטים (תאים בולעניים של מערכת החיסון), אשר מסייעים לגונן עלינו מפני פולשים, להיפטר ביעילות מפטריות ולייעל החלמה של זיהומים, מחלות ודלקות.

להזמנה ישירה של חמוציות - לחצו כאן

ויטמין K משחק תפקיד מפתח בתהליכי בניית העצמות שלנו, קרישת הדם שלנו ואף שימור הבריאות של כלי הדם ומחזור הדם שלנו. בזכות איכויות הקרישה שלו הוא אף מקל על דימומי מחזור.

האשלגן הוא חיוני לגופנו מסיבות רבות ובין היתר, הוא מסייע לשמר את מאזן הנוזלים של גופנו ומייעל את התפקוד של התאים והנוירונים בגופנו, בזכות שליחת מידע עצבי דרך תאי עצב ושחרור אנרגיה מחלבונים, שומן ופחמימות בזמן מטבוליזם.

הבריאות האמיתית של החמוציות טמונה בנוגדי החמצון הרבים שהן מכילות ובין היתר:

  • אנתוציאנינים – נוגדי חמצון עוצמתיים אשר נלחמים ביעילות בתופעת הרדיקלים החופשיים (חמצון היתר) של גופנו: מצב בו מולקולות בגופנו מאבדות אלקטרונים וכתוצאה מכך, הופכים לאי-יציבות, גדולות מדי ונלחמות אחת בשנייה. ללא טיפול התופעה עשויה להוביל למחלות לא פשוטות ולרבות סרטן, שבץ או בעיות לב. מחקרים אף מעידים כי אנתוציאנינים תורמים לירידה ברמות הכולסטרול של גופנו, מסייעים ללחום בסרטן הדם ומקדמים הרזייה בריאה.

  • קוורצטין – זהו נוגד חמצון איתן, בעל איכויות אנטי-דלקתיות עוצמתיות. מחקרים הוכיחו כי קוורצטין אפקטיבי מאוד בהתמודדות עם דלקות, הקלה על כאבי מפרקים ודלקתיות יתר שנוצרת עקב מחלות אוטואימוניות.

  • חומצה בנזואית – נוגד חמצון עז בעל איכויות אנטיספטיות חזקות. החומצה הזו היא התרכובת החזקה ביותר בעת התמודדות עם זיהומים או בקטריות בדרכי השתן; היא מעניקה לחמוציות את המוניטין שלהן כתרופה טבעית להתמודדות עם דלקות או זיהומים באזור.

  • אפיקטכינים – נוגדי חמצון מסוג פלבנואידים. הם חזקים מאוד ותורמים להאטת תהליכי ההזדקנות של גופנו, שימור בריאות השרירים וטווח התנועה שלנו ויותר מכל - מניעת מחלות הרות אסון כגון סרטן או אלצהיימר.

אילוסטרציה למרכיבי קפסולת החמוציותסגולות המרפא של החמוציות

מסייע למנוע ולהקל על דלקות בדרכי השתן

חמוציות ידועות בתור היותן תרופה טבעית להתמודדות עם דלקות או זיהומים לאורך דרכי השתן. הן מאוד נפוצות בקרב נשים, בשל המיקום של השופכה. פגיעה בדרכי השתן תוביל לצורך עז להטיל שתן לעיתים קרובות, שריפה או כאב בעת הטלת שתן, כאבי גב תחתון ואי-נוחות.

כיום ידוע כי עיקר הזיהומים בדרכי השתן נגרמים בעקבות חיידקי ה- E-coli – אשר מצויים בפי הטבעת ובצואה שלנו. במידה שיש מגע בין איבר המין והחיידקים – נוצר זיהום.

אנשים רבים מנסים להתמודד עם הדלקות והזיהומים הללו באמצעות אנטיביוטיקה, אך פעמים רבות החיידקים מפתחים עמידות בפני האנטיביוטיקה ועלינו לעבור לתרופה חזקה יותר. שימוש באנטיביוטיקה לאורך טווח איננו בריא או מומלץ – משום שהיא מזיקה למערכת החיסונית שלנו באופן משמעותי ואף עשויה להוביל להתפתחות של פטריות שמרים או בעיות במערכת העיכול שלנו.

מחקרים מציגים כי חמוציות טהורות ולא ממותקות כלל מסייעות להקל ואף למנוע דלקות בדרכי השתן. החמוציות מכילות נוגדי חמצון רבים, לרבות ויטמין C ודי-מאנוז, המסייעים לקשור אליהם את החיידקים ולפלוט אותם דרך דרכי השתן, על ידי יצירת שכבה חלקלקה באזור דרכי השתן. השכבה החלקה הזו אף מונעת מחיידקי ה- E-coli לחדור בשנית אל דרכי שתן, כך שנוכל להימנע מזיהומים או דלקות באזור. 

להזמנה ישירה של חמוציות - לחצו כאן

מפחיתות דלקתיות-יתר בגופנו

החמוציות הן פרי אנטי-דלקתי בזכות הריכוז הגבוה של נוגדי החמצון המצוי בהן. מסיבה זו הן מסייעות להקל על תופעות רבות כגון מחלות לב, מחלות אוטואימוניות, סרטן, סוכרת, תופעות נוירולוגיות ועוד.

דלקתיות-יתר מתרחשת כתוצאה ממאמץ יתר של המערך החיסוני שלנו: המערכת החיסונית מנסה ללחום ברעלים או מפגעים למיניהם (תזונה לקויה, זיהום אוויר, עישון) ללא הצלחה וכתוצאה מכך, נוצרים רדיקלים חופשיים רבים בגופנו. כולנו מפיקים רדיקלים חופשיים במידת מה; הם תוצר לוואי של פעולות רבות בגופנו. אך כפי שהסברנו ללא טיפול, הן עשויות להזיק ל- DNA שלנו, לממברנות התאים שלנו ולאנזימים שונים בגופנו.

אם נקפיד להעשיר את גופנו במאכלים אנטי-דלקתיים כגון חמוציות, נוכל להימנע מההשלכות השליליות של התופעה ואף להקל על מחלות אוטואימוניות, סוכרת ועוד.

להזמנה ישירה של חמוציות - לחצו כאן