הג'ינג'ר הוא חבר למשפחת הכורכומינואידים, המונים ביניהם גם את שורש הכורכום. מקור שמו "ג'ינג'ר", הוא מימי הביניים האנגלים, אך זהו איננו שמו הראשון. ניתן למצוא כתבים אודות הג'ינג'ר וסגולותיו הבריאותיות עוד מימי שפת הסנסקיט, בו כונה סרנגברם (Srngaveram) כלומר, "שורש בצורת קרן".

ישנן ראיות המעידות כי הסינים וההודים השתמשו בשורש הג'ינגר, בעיקר לשם הקלה על מחלות וטיפול בתופעות בריאותיות שונות, עוד לפני 5000 שנים. הם היו רוקחים מהשורש תרופות, שמנים ואף מוסיפים אותו למאכלים שלהם, לשם תיבול. עד היום, הודו היא המייצאת הגדולה ביותר של שורש הג'ינג'ר.

לאורך השנים, הג'ינג'ר עשה את דרכו גם ליוון העתיקה, לאימפריה הרומית ולאחריה, גם לאירופה ואנגליה, בזכות טעמו החמצמץ-מריר הייחודי וסגולותיו הרבות.

כיום, הג'ינג'ר הוא בין השורשים הנחקרים ביותר בעולם, המאששים את מה שבני האדם הקדמונים ידעו כבר מזמן.

שמן הג'ינג'ר הוא שמן אתרי מרוכז, המכיל את המיצוי הטבעי המלא של הג'ינג'ר. הוא נשמר לאורך זמן כאשר מספר טיפות בלבד, יתרמו לחיינו הרבה בריאות.

שמן ג'ינג'ר סגולות

שמן הג'ינג'ר מכיל הרבה תרכובות אורגניות (ססקוויטרפינים ומונוטורפינים), שתורמות לו את איכויותיו האנטי-דלקתיות, האנטי-בקטריאליות, האנטיספטיות והאנטי-פטרייתיות.

הג'ינג'ר אף מכיל רכיבים פעילים רבים (כגון ג'ינג'רולים ושוגאולס, המעניקים לו את טעמו ואת ריחו הלימוני-פיקנטי-מריר, בהתאמה). הריח הלימוני מסייע להקל משמעותית על בחילות והקאות, במיוחד במהלך ההיריון.

בנוסף, הם מייעלים את תהליכי העיכול, הניקוי והטיהור הכולל של גופנו ולרבות מערכת העיכול, מחזור הדם והכבד שלנו.

הג'ינג'ר אף עשיר במגנזיום, אשלגן, מעט אומגה 3, סיבים תזונתיים ונוזלים, המסייעים להקל על מחלות, לייעל את תהליך החידוש התאי, לתרום לרוגע ושלווה, להרפיה של השרירים והקלה על כאבים.

5 היתרונות של שמן ג'ינג'ר

מסייע להקל על כאבי גרון

שימוש מרובה בשמן הג'ינג'ר, יסייע לחזק את המערכת החיסונית שלנו, כך שגופנו יוכל להתגונן יותר ביעילות מפני מחלות כגון שפעת ודלקות שונות בדרכי הנשימה העליונות, לרבות ברונכיטיס.

במידה ואכן נדבקנו, שמן הג'ינג'ר ייעל את התגובה של המערכת החיסונית שלנו, בזכות תכונותיו האנטי-בקטריאליות, אנטי-ויראליות ואנטי-דלקתיות: הוא יעודד את מערכת החיסון להגיב במהרה ולהשמיד את המחלה באופן נקודתי. הוא אף ידאג לווסת את הפעילות בתום המלחמה, לאחר הניצחון של מערכת החיסון. על ידי כך, נימנע מדלקתיות יתר או פעילות יתר של הגוף.

שמן הג'ינג'ר אף מסייע להקל על תופעות כרוניות כגון אסטמה וברונכיטיס כרונית, על ידי ויסות רמות הדלקתיות באזור הריאות. כתוצאה מכך, הנפיחות באזור פוחתת ותהליך הנשימה הופך לנעים יותר.

שמן ג'ינג'ר ושורש ג'ינג'ר

מייעל משמעותית את תהליכי העיכול, הניקוי והטיהור של המערכת 

שמן הג'ינג'ר ידוע בעיקר בזכות היותו מצוין לשיפור כלל התפקוד של מערכת העיכול שלנו:

 • שמן הג'ינג'ר מכיל אשלגן, התורם למאזן נוזלים תקין בגופנו. כתוצאה מכך, גופנו מצליח לעכל מזון ביתר-קלות, להביא לספיגה יעילה של ויטמינים ומינרלים מן המזון ולברירה נכונה של הפסולת, להעניק נפח איכותי לצואה ולהביא להטלת צואה נוחה.
 • שמן הג'ינג'ר עשיר במגנזיום ובסיב תזונתי הקרוי פקטין, המייעלים את תהליך הספיגה של כלל הערכים התזונתיים בגופנו ולרבות החלבונים, הפחמימות, השומנים, הוויטמינים והמינרלים. בתום תהליך העיכול היסודי, הסיבים דואגים לנקות את הקיבה והמעיים, מפסולת מיותרת או מזיקים.
 • שמן הג'ינג'ר מכיל רכיבים פעילים, המסייעים להאיץ את תהליך העיכול ולהקל על שפע תופעות עיכול, לרבות בחילות והקאות, שלשולים, כאבים, עצירות ואפילו כאבי מחזור, התכווצויות במהלך המחזור ובחילות במהלך ההיריון.

מסייע להקל על שלל דלקות ומכאובים מגוונים

בגוף בריא, פעילות הדלקתיות של המערכת החיסונית אמורה להיות מאוזנת ולכן, רצויה: במידה ומתרחש מצב שדורש התערבות שלה (זיהום, פציעה, מחלה), היא מתעוררת לחיים, תוקפת את האיום, משמידה אותו ודואגת לנקות אחריה ואף להאיץ את תהליך ההחלמה של הגוף, לאחר התהליך.

כאשר הדלקתיות של הגוף שלנו איננה מווסתת, אנו סובלים מדלקתיות-יתר, שמביאה לעומס מיותר על הגוף שלנו וגורמת לכאבים, עייפות, עצבנות ולחץ. דלקתיות-יתר כרונית, אף עלולה להביא להיווצרות של מחלות כרוניות ולרבות דלקת פרקים ראומטית, מחלות אוטואימוניות נוספות (סוכרת סוג 1, זאבת), פיברומיאלגיה, מיגרנות ועוד.

שמן הג'ינג'ר מכיל אנזים ששמו זינגיביין (Zingibain), אשר מסייעת לווסת את התגובתיות של המערכת החיסונית ועל ידי כך, להפחית את רמות הדלקתיות בגופנו. בזכות זאת, שמן הג'ינג'ר אף מומלץ למניעה והתמודדות עם תופעות רבות, מאלו שצוינו מעלה ועד לסרטן ולאלצהיימר.

כאבי שרירים ומפרקים

תורם לבריאות הלב וכלי הדם

גופנו זקוק לכולסטרול במידת מה כדי לייצר הורמונים, ויטמין D (הורמון בפני עצמו) ואנזימים החיוניים לתהליך העיכול. הוא אף תומך בממברנות של התאים שלנו (המעברים בין התאים למחזור הדם).

הכולסטרול מיוצר על ידי הכבד ומובהל במחזור הדם על ידי שומנים שונים. קיימים ארבעה סוגים של ליפופרוטאינים, אך אנו נתמקד בשניים המהותיים ביותר: LDL ו- HDL.

שמן הג'ינג'ר מכיל שומנים בריאים, HDL, אשר בעלי תפקידים רבים בגופנו. בין היתר, הם מסייעים לנקות את מחזור הדם שלנו מהצטברויות של כולסטרול מיותר (כתוצאה מעודף LDL) ולכלוכים שונים במחזור הדם שלנו. ככל שמחזור הדם שלנו נקי יותר, כך הפעילות של כלל הגוף שלנו תקינה: הדם זורם בחופשיות ומגיע לתאים בזמן הנכון, כדי לנקות אותם או להזין אותם ברכיבים שונים.

מאזן שומנים נכון, תורם למניעה של שלל מחלות כלי דם, סוכרת ואף שבץ (נגרם כתוצאה מהיחסמות של כלי דם חשוב, בעיקר בעקבות מהיווצרות של קריש דם).

בנוסף לכל העילויים הללו, הג'ינג'ר מכיל סליצילט-אצטיל – חומצה סליצילית, הנגזרת מסליצילט ומזכירה במבנה שלה אספירין. היא מסייעת להאיץ את מחזור הדם ולמנוע שבץ, בזכות מניעת היווצרות קרישי דם מיותרים במחזור הדם. הג'ינג'ר אף מסייע להרפות את השרירים בגופנו כך שכלי הדם יהיו רפויים אף הם ויוכלו לפעול בחופשיות.

מסייע להקל על לחץ וחרדה

שמן הג'ינג'ר מכיל רמות נאות של מגנזיום ונוגדי חמצון, המסייעים להרפות את כלל השרירים בגוף ולהעלות את רמות הייצור של הסרוטונין בגופנו.

הסרוטונין הוא מוליך עצבי, הורמון, שתפקידו הוא לסייע ולהביא למצב רוח שלוו. נוכחות יפה של סרוטונין בגוף, מסייעות להקל על תחושות של לחץ וחרדה.

במהלך הלילה, הסרוטונין מומר למלטונין – מוליך עצבי נוסף, המסייע לנו ליהנות משינה ארוכה ועמוקה.

5 שימושים עם שמן ג'ינג'ר

 • להאצת מחזור הדם ושיפור בריאות הלב וכלי הדם – נעסה טיפה-שתיים של שמן הג'ינג'ר על כל אזור החזה, פעמיים ביום, יום-יום.
 • לשם הקלה על כאבי שרירים ומפרקים – נעסה שתיים-שלוש טיפות של שמן הג'ינג'ר, על האזור הכואב, פעמיים ביום.
 • כדי לשפר את מצב הרוח ולהקל על תחושות של לחץ וחרדה – כדאי לנו להוסיף שתיים-שלוש טיפות של השמן לדיפיוזר או לשאוף שלוש-חמש מהבקבוקון עצמו, פעמיים ביום.
 • כדי להקל על בחילות או כאבי בטן – נשאף שתיים-שלוש טיפות של שמן הג'ינג'ר, באמצעות דיפיוזר או הבקבוקון עצמו. אפשרות אחרת היא לעסות שתיים-שלוש טיפות של השמן על אזור הבטן שלנו.
  עיסוי באזור הבטן התחתונה, אף יסייע לגרות את הליבידו שלנו.
  כדי להקל על הקאות, כדאי לנו להוסיף טיפה של שמן ג'ינג'ר לכוס מים חמים או לתה ולשתות באיטיות.
 • כדי לייעל את תהליכי העיכול והטיהור של גופנו – כדאי לנו להוסיף שתיים-שלוש טיפות של שמן ג'ינג'ר לאמבט חם וליהנות ממנו, במשך עשר-עשרים דקות לפחות.

במטרה להקל על קשיי נשימה או חולי בדרכי הנשימה – נשתה תה ג'ינג'ר פעמיים ביום או לחלופין, נוסיף טיפה של שמן ג'ינג'ר לכוס תה ירוק ונשתה, פעמיים ביום.