אחד מתוספי התזונה הנמכרים והמדוברים ביותר בחמש השנים האחרונים הוא תוסף פרוביוטיקה. למעשה מדובר בקבוצת חיידקים פרוביוטיים ידידותיים הנמצאים כדרך קבע במערכת העיכול, המעיים ומערכת הרבייה שלנו. את החיידקים הללו אנו מקבלים מהמזון שאנו צורכים או באמצעות תוסף תזונה.


לאותם חיידקים יש כל מיני תפקידים כמו למשל לשמור על פלורת מעיים מאוזנת ולמנוע מצב שבו חיידקים פתגוניים משתלטים על הגוף ויוצרים מצב של זיהומים, מחלות ופטריות. בעוד יש תוספי תזונה שמומלץ ליטול בתקופות או בעת מחלה או טיפול, רבים טוענים כי פרוביוטיקה היא תוסף תזונה שמתאים וכדאי לקחת לאורך כל השנה. ובכל זאת,


מתי מומלץ לקחת פרוביוטיקה באופן ספיציפי או מתי משתמשים בפרוביוטיקה?


  1. בעת נטילת אנטיביוטיקה - כאשר אנו לוקחים אנטיביוטיקה לצורך טיפול בבעיה רפואית מסוימת, הגוף יוצא מאיזון, האנטיביוטיקה גורמת לאותם חיידקים פתגוניים לפתח מאין עמידות לאנטיביוטיקה עצמה ומוציאה את האיזון בפלורת המעיים. לכן בעת נטילת אנטיביוטיקה מומלץ לצרוך פרוביוטיקה ולשלב את התוסף יחד עם הטיפול.

  2. במצבים רפואיים מסוימים - אם למשל אתם סובלים מבעיות במערכת העיכול ובמעיים, יכול מאוד להיות שזה תוצר ישיר של חוסר איזון של הסביבה החיידקית. עצירות, שלשולים, נפיחות, גזים, כאבי בטן וחוסר נינוחות - במצבים אלו ועוד מומלץ לקחת תוסף פרוביוטי איכותי. יחד עם זאת, גם במצבים חמורים יותר של דלקות וזיהומים במעיים כמו למשל ריפלוקס, הליקובקטר פילורי, פטריית הקנדידה - מומלץ לקחת תוסף פרוביוטיקה.

  3. בעת אימונים לתחרות - ספורטאים מאמצים מאוד את הגוף שלהם ולעתים הגוף נחלש וכתוצאה מכך גם המערכת החיסונית. תוסף פרוביוטיקה הוכח כמסייע במניעת היווצרות של מחלות, תומך בחיזוקה של המערכת החיסונית ואף מקצר את זמן המחלה ולכן אם אתם ספורטאים או מתאמנים באופן קבוע לקראת תחרות חשובה, מומלץ לקחת תוסף פרוביוטיקה.

  4. תחזוקה כללית של הגוף - תוסף פרוביוטיקה ניתן לקחת לאורך כל השנה במטרה לשמור על פלורת מעיים מאוזנת ולמנוע היווצרות של מצבים רפואיים רבים. מומלץ לבחור בתוסף פרוביוטיקה איכותי המשלב כמה זנים של חיידקים פרוביוטיים, נבדק מחקרית ומאושר לשיווק על ידי משרד הבריאות.