ספירולינה בפני עצמה היא אצה כחולה-ירוקה, אשר גדלה במהירות, בעיקר בהוואי ומקומות אקזוטיים אחרים. עוד מימי האינקה, היו בני האדם אוכלים את הספירולינה, כדי ליהנות מיתרונותיה הבריאותיים. מהותי לבחון מהו אזור הגידול של הספירולינה שאנו רוכשים: ספירולינה שגדלה בתנאים שאינם נקיים, עלולה לספוג מהמים ערכים שאינם בריאים, שיגרמו לנו לחוות תופעות לוואי שונות.

ספירולינה קפואה

ספירולינה קפואה איננה שונה בערכיה התזונתיים, לעומת ספירולינה טרייה. למען האמת, הכפור מסייע לשמר את ערכיה התזונתיים של הספירולינה לאורך זמן. לכן, כדאי ואף מומלץ שנצרוך ספירולינה טרייה בתצורה של פתיתים או אבקה, שנוכל להקפיא. באופן זה, נוכל ליהנות ממנה במשך חודשים ללא דאגות.

כן כדאי לנו לשים לב אם הספירולינה שאנו רוכשים היא מיובשת או טרייה ואם החברה ממנה אנו רוכשים את הספירולינה, דאגה לנקות אותה היטב. ספירולינה מיובשת עוברת תהליך ייבוש, בו סופחים את האבקה באמצעות אדים, כדי לשמר אותה לטווח הארוך. התהליך "מפשיט" את הספירולינה מכמות מכובדת של ערכיה התזונתיים הגבוהים. לכן כאשר אנו רוכשים ספירולינה, כדאי לנו לחפש אבקה טרייה.


ספירולינה קפואה – אבקת ספירולינה Nutri-D


אבקת הספירולינה של חברת נוטרי-די היא אבקה שאנו יודעים כי היא איכותית, משום שהיא עומדת בתקני ה- G.M.P. תקנים אלו גורסים כי תוספי התזונה שמיוצרים על ידי החברה הנ"ל, מיוצרים בתנאים בטוחים וסטריליים, תחת אישור משרד הבריאות. כאשר אנו רואים תו תקן G.M.P, אנו יכולים להיות רגועים, משום שאנו יודעים ספירולינה קפואה גדלה בתנאים נקיים ונוצרה בדרך היעילה ביותר, שתסייע לשמר את ערכיה התזונתיים.

כיאה, ספירולינה קפואה תסייע לנו לשפר את התפקוד הקוגניטיבי שלנו, לנקות את הכולסטרול שלנו, לסייע לנו להתגבר על תופעת הרדיקלים החופשיים ותעשיר אותנו בערכים גבוהים בצורת יוצאת דופן.


להזמנה ישירה של ספירולינה - לחצו כאן