מזל טוב! ילד קטן, גוש של אושר, הגיח לעולמנו והאיר את חיינו באושר ושמחה. כעת, תפקידנו כהורים הוא לדאוג לכל מחסורו של ילדנו, להרעיף עליו אהבה ולהגן עליו מכל רע. כדי לעשות זאת כיאות, כדאי לנו לשים עין על אופן ההתפתחות תינוק שלנו מילדות ועד לבגרות, כדי שיגדל להיות הכי בריא והכי טוב שהוא יכול להיות.פרוביוטיקה לילדים – החשיבות

  • פיתוח פלורת מעיים תקינה - מהרגע שהתינוק הקטן שלנו נולד, הוא מתחיל לפתח את פלורת המעיים שלו. כאשר הוא יונק חלב אם, פלורת המעיים מתפתחת תוך חודש, בדרך כלל. עם זאת, אם אנחנו מאכילים את התינוק שלנו בפורמולה פרוביוטיקה לילדים, נדרש לתהליך זמן רב יותר. כיום אנחנו יודעים כי 80% מהמערכת החיסונית שלנו מצויה במעיים, לכן חשוב שהתינוק שלנו יצליח לבנות פלורת מעיים בריאה, שתגן עליו בעתיד מפני חיידקים, זיהומים או וירוסים. הפרוביוטיקה לילדים מעשירה את המעיים בחיידקים בריאים, שמסייעים לפתח פלורת מעיים תקינה, לפתח את המערכת החיסונית ולפתח סיבולת למחלות או רגישויות באשר הן.

  • מסייע לגונן מפני מחלות - פרוביוטיקה לילדים מסייעת לפתח פלורת מעיים תקינה ואף לשמור עליה כך: ידוע כי ילדים קטנים בדרך כלל נוטים לסבול משלשולים או עצירויות, בשל משחק במקומות לא נקיים, מחסור בהיגיינה, נטילת תרופות או תזונה לקויה, העתירה בשמן, מלח וסוכר. החיידקים הפרוביוטים מסייעים למעיים של ילדנו לעכל את המזון ולהיפטר מהרעלים במהירות ובקלות, כך שהם לא יסבלו מבעיות עיכול. אם הילדים שלנו נוטים לסבול מבעיות אלו לעיתים קרובות, יתכן והם זקוקים לפרוביוטיקה לילדים גם ביומיום, כדי למנוע אותן ולבנות פלורת מעיים איתנה, שתצליח להתמודד עם קשיי העיכול בעתיד.

  • מניעת אלרגיה – האלרגיות של גופנו נובעות עקב תגובה לא נכונה של מערכת החיסון שלנו, למוצר שבאופן כללי לא יפגע בנו. הגוף שלנו פשוט מתקשה לזהות אותו, בדרך כלל. משום שחלק גדול ממערכת החיסון נמצא במעי, ככל שנחזק אותו באמצעות פרוביוטיקה לילדים, כך הוא יצליח להתמודד עם יותר סוגים של מאכלים בהצלחה וללא קושי.

בנוסף, החיידקים הפרוביוטים מסייעים לווסת את תפקודה של מערכת החיסון במצבים חמורים, על ידי מניעה מהאנטיגנים שתורמים לתהליך האלרגיה, לחדור עמוק יותר אל תוך גופו של ילדנו.

פרוביוטיקה לילדים – מינון:

 

מומלץ לתת לילדנו פרוביוטיקה לילדים בבוקר או בלילה, כאשר הבטן ריקה. אם הוא עדיין לא יודע לבלוע כדורים, ניתן לפתוח את הכמוסה ולפורר אותה אל תוך כוס מים או מיץ.
לפני שאנחנו קונים - כדאי לנו לברר שהפרוביוטיקה לילדים שאנחנו קונים, אכן מתאימה לילדים.
באשר למינון עצמו, הוא משתנה מאוד לפי גיל הילד ומצב פלורת המעיים שלו. כדאי לנו להיוועץ ברופא בנוגע למינון מדויק, שיחזק את הגוף מצד אחד מבלי להעמיס עליו מצד שני.