ברפואת הצמחים המודרנית צמח האלואה, או האלוורה, משמש להסדרת פעילות המעיים והקלה בעצירות. הנה כל מה שחשוב לדעת על הצמח

עצירות היא הפרעה שכיחה הגורמת סבל לכ- 25% מהאוכלוסייה בעולם המערבי. היא נפוצה יותר בקרב מבוגרים, תינוקות וילדים ושכיחה יותר אצל נשים מאשר אצל גבריםעצירות הינה הפרעה במערכת העיכול, המתבטאת בקושי לסלק פסולת צואתית שהצטברה במעיים.

הפרעת העצירות קיימת כאשר תדירות היציאות נמוכה משלוש פעמים בשבוע, או שהן כרוכות בקושי ובמאמץ (אף אם הן סדירות), וכן במקרים של יציאות קשות או יבשות, או הרגשת יציאה לא שלמה בחלק גדול מהניסיונות.


במצבי עצירות המזון נרקב דבר המגביר את נוכחות חיידקים, תוך יצירת גזים ותוצרי פרוק בלתי רצויים.

עצירות כרונית עלולה לגרום למגוון מחלות ותופעות כמו: גזים, נפיחות, כאבי בטן, כאבי ראש, אי נוחות פיזית ונפשית, הפרעות במצב הרוח, דיכאון, נדודי שינה, הרעלה כתוצאה מספיגה חוזרת של רעלים לדם, בעיות בעור, בקע מפסעתי, דלקת ורידים ודליות, דלקת מפרקים, נשימה באושה, ספיגה לקויה של חומרי מזון, עלייה במשקל, תסמונת המעי הרגיש, מחלות ודלקות במערכת העיכול (טחורים, פיסורה ועוד), מחלות במעי הגס ועוד.

לתוסף מומלץ להסדרת היציאות והקלה בעצירות לחצו כאן >>

צמח האלואה (Aloe ferox)

צמח אלואה אדומה (המכונה גם אלוורה, אלואה ורה, ובשמו המדעי אלו פרוקס), הינו משלשל צמחי ותיק בעל מראה מרשים ודרמטי, בעל עלים רחבים ובשרניים וצבע פרחיו אדום ולעיתים כתום  משתייך לקבוצת המשלשלים הממריצים מסוג אנטרקינונים.

ברפואת הצמחים המודרנית נחשב צמח האלואה כמשלשל בעל עוצמת פעילות גבוהה.

בנוסף, הוא ידוע כממריץ הפרשות מיצי מרה, מגביר פעילות מעיים, מסייע בניקוי מערכת העיכול ומתאים לסובלים מעצירות.

לתוסף טבעי מומלץ ליציאות סדירות והקלה בעצירות לחצו כאן >>