מהו ליקוריץ

מי לא זוכר את טעם הילדות האהוב של סוכריית הסוס? רבים מכירים את הממתק האהוב גם בשמות "מקל שוש" או "אקסוס". גם אז וגם היום רובנו לא יודעים שהממתק הנפוץ הזה מורכב מאחד השורשים הבריאים ביותר  שקיימים – שורש ליקוריץ.

מחקרים רבים מראים כי מדובר באחת התרופת הטובות ביותר שיש לטבע להציע. חברות תרופות רבות משתמשות בחלק מהרכיבים הנמצאים בצמח בכדי להפיק תרופות מאוד יעלות לטיפול בצרבת, אסתמה, תסמיני שפעת ועוד.

סגולות

מסייע בשמירה על בריאות הלב:  בשורש הליקוריץ קיימים נוגדי חמצון אשר מסייעים לשמירה על כלי הדם ומעכבים היווצרות פלאק אשר עלול לחסום אותם, דבר אשר שומר על גופינו מפני טרשת עורקים ומחלות לב.

מסייע לטיפול בחרדה ודיכאון: מחקרים רבים מראים כי קיימת בשורש הליקריץ חומצה אשר מקלה ומרגיעה את תחושת החרדה על ידי עידוד פעילות בלוטת יותרת הכליה אשר אחראית על הורמוני הלחץ שמופרשים בגופנו.

תומך בטיפול במחלת הסוכרת: בגופם של חולי סוכרת קיימת הצטברות גבוהה של סוכר בדם, אשר מתפרק לרדיקלים חופשיים, שלהם פוטנציאל חמצוני גבוה. בדרך זו נוצרת עקה חימצונית, אשר מהווה ביטוי לחוסר האיזון בין הרדיקלים החופשיים לגורמים המנטרלים אותם, כאשר ריכוז הרדיקלים החופשיים עולה על ריכוז נוגדי החמצון.

עקה חימצונית עלולה לגרום לנזקים כבדים לעורקי הלב, לכליות, לעיניים, ועוד, ועל כן, שורש ליקוריץ, כנוגד חמצון עוצמתי, הינו אמצעי עזר רב תועלת לחולי סוכרת, בתיאום עם הגורם הרפואי המפקח על מצבם.

בריא למערכת העיכול ומקל על צרבת: הפלבנואידים אשר מצויים בשורש הליקורץ מסייעים להפחתת דלקות במערכת העיכול.

מצמצם את תופעות גיל המעבר: שורש ליקוריץ מכיל ליקוגן, אשר על פי מחקרים מדעיים, יעיל להפחתת גלי החום האופייניים לנשים בגיל המעבר בשיעור של כשמונים אחוזים! מעבר לכך, ליקוגן מאט את קצב בריחת הסידן האופיינית לגיל המעבר, ובכך, מצמצם את הסיכוי לאוסטאופורוזיס.

מסייע להקלה בתסמיני שפעת: שורש הליקוריץ עוזר משמעותית לטיפול בכאבי גרון ובשיעול. החומרים הסאפונינים גליקוזידים אשר מצויים בו מסייעים לפירוק ליחה והחומרים האנטידלקתיים מרחיבים את דרכי הנשימה והופכים את פעולת הנשימה לקלה יותר.

מסייע לטפל בבעיות עור:  החומרים האנטי דלקתיים שמצויים בו מסייעים להפחתת דלקות על גבי העור.

מקל על כאבי מחזור: לשורש ליקוריץ יש שתי תכונות שמשמעותיות לכאבי מחזור - יש לו יכולות אנטיפסמודיות, כלומר לשחרר התכווצויות שרירים וגם את היכולת לעודד פעילות אסטרוגנית. צריכה יומית של רכיבי הליקריץ שלושה ימים לפני תחילת המחזור עשויה להקל על כאבי התכווצויות השרירים בבטן, על תחושת בחילה ועל מצבי הרוח המשתנים.

 

להזמנה ישירה של כמוסות ליקוריץ - לחץ כאן

 

שורש ליקוריץ

ליקוריץ להורדת כולסטרול

מחקר ישראלי חדש הראה כי בשורש הליקוריץ קיימים נוגדי חמצון חזקים במיוחד אשר מעלים בכ-55% את התנגדות הכולסטרול הרע לחמצון. כתוצאה מכך רמות הכולסטרול בגוף יורדות והכולסטרול מתאזן. התצפיות הרפואיות שבוצעו מחקר הראו תוצאות שיפור מדהימות בקרב אלה שצרכו שורש ליקוריץ.

תופעות לוואי

כשצורכים את שורש הליקוריץ עצמו, עלולות להתעורר תופעות לוואי מאוד לא נעימות ולכן כאשר מדובר בשימוש יום יומי אסור לצרוך אותו יותר משבוע רצוף. שימוש לתקופות זמן ארוכות עלול להוביל ליתר לחץ דם, מחסור באשלגן, קטרקט ואגירת נוזלים בגוף. בנוסף גם לנשים בהריון, או לנשים המקבלות טיפול הורמונלי לא מומלץ לצרוך את השורש. צריכת השורש גם לא מתאימה למי שאלרגי לקטניות.

קיימת דרך להפחית את תופעות הלוואי ולצרוך את השורש באמצעות כמוסות תוספי תזונה של שורש ליקוריץ. כאשר צורכים את השורש בכמוסות ניתן להינות מסגולותיו מבלי להתמודד עם שום תופעות לוואי וגם אין צורך לעשות הפסקות.

כדורי ליקוריץ מומלצים

כשזה נוגע לליקוריץ יש להקפיד על בחירת המוצר המתאים ביותר. כמוסות הליקוריץ של נוטרי די ידועות כמכילות מיצוי ייחודי ועוצמתי המשלב בתוכו שורש ליקוריץ ואת התמציות שלו. בנוסף הספיגה שלהן מהירה ויעילה.

 

להזמנה ישירה של כמוסות ליקוריץ - לחץ כאן

 

שימושים מרכזיים לשורש הליקוריץ

  • טיפול בדלקות בדרכי הנשימה
  • איזון רמות הכולסטרול בדם
  • טיפול במחלות דלקתיות ובכיבים של המעיים והקיבה
  • הקלה על מחלות אוטואימוניות ועל מצבי דלקת שונים נוספים
  • הקלה על שיעולים שמקורם באלרגיה ,אסטמה, ברונכיטיס והצטננות.
  • הקלה על מצבי עייפות ומתח נפשי

רכיבים פעילים 

החומר הפעיל הדומיננטי בשורש הליקוריץ הוא גליצריזין, אשר דומה לקורטיזון. הודות לכך, שימוש בשורש זה יעיל לטיפול במצבי דלקת רבים ועבור חולים הזקוקים לתרופות המכילות קורטיזול, בהתאם למצב הרפואי ובפיקוח גורם רפואי.

שימושים בשורש ליקוריץ לטיפול במחלת הסוכרת 

בגופם של חולי סוכרת קיימת הצטברות גבוהה של סוכר בדם, אשר מתפרק לרדיקלים חופשיים, שלהם פוטנציאל חמצוני גבוה. בדרך זו נוצרת עקה חימצונית, אשר מהווה ביטוי לחוסר האיזון בין הרדיקלים החופשיים לגורמים המנטרלים אותם, כאש ריכוז הרדיקלים החופשיים עולה על ריכוז נוגדי החמצון.

עקה חימצונית עלולה לגרום לנזקים כבדים לעורקי הלב, לכליות, לעיניים, ועוד, ועל כן, שורש ליקוריץ, כנוגד חמצון עוצמתי, הינו אמצעי עזר רב תועלת לחולי סוכרת, בתאום עם הגורם הרפואי המפקח על מצבם.    

שימוש בשורש לצמצום תופעות גיל המעבר

שורש ליקוריץ מכיל ליקוגן, אשר על פי מחקרים מדעיים, יעיל להפחתת גלי החום האופייניים לנשים בגיל המעבר בשיעור של כשמונים אחוזים! מעבר לכך, ליקוגן מאט את קצב בריחת הסידן האופיינית לגיל המעבר, ובכך, מצמצם את הסיכוי לאוסטאופורוזיס.

למחקרים בנושא שורש ליקוריץ

מחקר מספר 1: יתרונות מגובים מחקרית אודות שורש הליקוריץ

מחקר מספר 2: האיכויות האנטי-וירליות והאנטי-מיקרובליות של שורש הליקוריץ

מחקר מספר 3: שורש הליקוריץ מסייע למנוע חולי או בעיות של הכבד

מחקר מספר 4: שורש הליקוריץ מכיל נוגדי חמצון עוצמתיים, המהווים רכיבים קרצינוגניים

מחקר מספר 5:  שורש הליקוריץ מסייע ללחום בתאים סרטניים ולהביא למותם

מחקר מספר 6: סיקור יסודי אודות שורש הליקוריץ

מחקר מספר 7: דירוג היתרונות הבריאותיים של שורש הליקוריץ, לפי רמת היעילות של הפעילות ומספר המחקרים, שמאמתים את איכותה

מחקר מספר 8: הערכה בוטנית וקלינית של שורש הליקוריץ

מחקר מספר 9: היתרונות המגוונים של שורש הליקוריץ

מחקר מספר 10: סיקור מלא אודות שורש הליקוריץ

מחקר מספר 11: שורש הליקוריץ מייעל את תהליכי הניקיון של גופנו

מחקר מספר 12: שורש הליקוריץ תורם להקלה על מחלת הסוכרת