שיח אברהם - מסייע לפתור חוסר איזון הורמונלי

החיים בעולם המודרני בשילוב של הרגלים מערביים מביאים איתם לא מעט הקרבות, איתם גופנו מנסה להתמודד, אך לא תמיד בהצלחה מרובה. המזון שאנו אוכלים, החשיפה לכימיקלים וחומרים שאינם מועילים לנו, לעתים מוציאים את המערכות השונות ואותנו מאיזון.

אחד המנגנונים שסובלים מאותם הרגלים שאימצנו לחיינו שייך למערכת ההורמונלית הסובלת מחוסר איזון. כמות ההפריות החוץ גופיות, טיפולי ההזרעה והפוריות, עולים בכל שנה, אך אולי אם נשנה את המאזן לטובתנו, נוכל להשיג איזון אופטימלי מיוחד.

אימוץ הרגלים השייכים במקור לרפואה ולתרבות המסורתית, מסייעים לנו להשיב את האיזון לגופנו, באופן כזה או אחר. שימוש בצמחי מרפא, תבלינים, צריכה של תוספי מזון ומזונות ממשפחת ה׳סופר פוד׳ מביאים איתם יתרונות וסגולות מיוחדים, אותם גופנו סופג באהבה.

אחד מצמחי המרפא הנשמעים לאחרונה ברקע קולם של מדקרים, תזונאים, נטורופתיים ומטפלים הוא צמח הנקרא שיח אברהם, צמח הגדל ומשתלב ממש כאן במחוזותנו בנוף הישראלי.

עוד בימי קדם היו משתמשים בנפלאות השיח לשימושים שונים הקשורים לחוסר איזון במערכת ההורמונלית בין אם לשם טיפול בזיהומים שהתפתחו באזור הרחם, סיוע בפליטת השלייה בזמן שאחרי הלידה וכמקדם מחזור חודשי. ביוון היו משתמשים בשיח האברהם לטיפול בפציעות שונות ובפרס לטיפול בבעיות רפואיות נפשיות.

שיח אברהם גדל רוב השנה והוא שייך למשפחת הוורבניים. לנשים שמתקשות להסדיר את המחזור החודשי, השיח נמצא יעיל ואף תומך בפעילות הורמונלית תקינה אצל נשים. הוא יעיל באיזון בין הורמון האסטרוגן ובין הורמון הפרוגסטרון ואף מסייע לווסת את ההורמון האחראי על ייצור החלב - הפרולקטין.

עבור נשים הסובלות מבעיות פוריות או ביוץ, טיפול בעזרת שיח האברהם, יכול לעזור. רוב חלקי הצמח מותאמים לשימושים טיפוליים שונים.

אישה בהריון אצל הרופא

שיח אברהם - מסייע להתמודד עם בעיות שינה

חוסר איזון הורמונלי עלול להוביל לתסמינים רבים, במיוחד בגיל המעבר. חוסר יכולת לישון כפי שצריך, לחצים, מתחים, מועקות נפשיות וכאבי ראש חזקים - כל אלה הם חלק מתופעות הלוואי מהם נשים סובלות בגיל המעבר.

טיפול באמצעות שיח אברהם יכול בהחלט לסייע לצמצם את אותן תופעות לוואי ולהקל על הגוף בתקופה ממושכת זו. יחד עם זאת, לנשים שאיבדו את החשק המיני שלהם, סובלות ממחסור בחלב בזמן ההנקה, מגלי חום חוזרים, הזעות או מצבי רוח משתנים בתכיפות מומלץ לנסות את הטיפול באמצעות שיח אברהם. 

שיח אברהם - מושלם להתמודדות עם בעיות העולם המודרני

כאמור, כולנו נתקלים בהתמודדות יומיומית עם נזקי הגוף המצטברים בנו כתוצאה מחשיפה לכל אותם גורמים שצויינו קודם לכן. שיח אברהם נחשב למשיח של צמחי המרפא ברפואה המודרנית, בשל ייחודיותו בטיפול ושמירה על מאזן הורמונלי תקין.

יחד עם זאת, הוא עלול להשפיע על פעילותה של בלוטת יותר המוח, מה שמוביל להפרשת LH וצמצום ההפרשה של FSHהמסייע להעלות את ייצור הפרוגסטרון בשחלה. למעשה, הורמון זה אחראי על עיבוי הרירית של הרחם, בתקופה שלפני ההיריון.

הורמון זה חשוב לעיבוי הרחם ולקליטת ההיריון. לכן, נשים שסובלות מרירית דקה ויטופלו באמצעות שיח אברהם, יוכלו לעלות את הסיכויים לקליטתו של היריון.