כאבי גרון עשויים להתרחש עקב אינספור מצבים. אנו עלולים לסבול מהם עקב צעקות, הצטננויות, הצטברות של חיידקים או דלקת, עישון או שתייה אלכוהול מרובים.


פירוט גורמים נפוצים להיווצרות כאבי גרון:

• זיהום בקטריאלי – הכוונה היא לחיידקים עוצמתיים, שמכירים את רקמת הגרון שלנו ולכן יודעים כיצד לשרוד בו למרות ניסיונות לחימה מצד מערכת החיסון. הנפוץ ביותר שבהם הוא חיידק הסטרפטוקוקוס, אשר נוטה להתגורר בגרון ובכליות.

• אלרגיה – התגובה האלרגנית שנפתח עלולה להתרחש במספר דרכים: דלקת בגרון, תחושה של מחנק / כאב עז / שריפה בגרון. ללא טיפול, אלרגיה עשויה להחליש את מערכת החיסון ולאפשר את היווצרותה של דלקת בעתיד. במצבים חמורים מחובתנו להיוועץ ברופא בנושא אלרגיה חוזרת באזור תרופות סבתא לכאבי גרון שלנו.

• מפגעים סביבתיים – הגרון שלנו הוא רקמה מאוד עדינה, לכן היחשפותו לגורמים מזיקים כגון סיגריות, כימיקלים, אבק, משקאות חריפים... מחלישים את הגרון שלנו וחושפים אותו לכאבים, מחלות ודלקות.מגוון תרופות סבתא לכאבי גרון:

• תמצית זרעי אשכוליות GSE – האשכוליות הם פירות הדר בריאים מאוד, שידועים באיכויות הניקוי והחיטוי שלהם ולכן תרופות סבתא לכאבי גרון מעולות. הם עשירים בנוגדי חמצון כגון פלבנואידים וויטמינים A ו- C, אשר מסייעים לחזק את מערכת החיסון שלנו, לייעל את פעילותה ולהתנדב בעצמם לסיוע במלחמה נגד הזיהומים או כאבי הגרון.

• דבש - הדבש עשיר במינרלים וויטמינים כגון סידן, אשלגן ו- B5, הנחוצים לגופנו בתור תרופות סבתא לכאבי גרון. תרופות סבתא לכאבי גרון, הדבש, הוא המאכל הטבעי אנטי-בקטריאלי העוצמתי ביותר: ריכוז הסוכרים של הדבש הוא כה גבוה, עד ששום חיידק איננו מסוגל לעמוד בו. כאשר חיידק מתקרב לדבש, הדבש סופג הלחות משיב "מלחמה", מייבש את החיידק כמו שמש חמסינית והורג אותו סופית. באופן זה תרופות סבתא לכאבי גרון, יסייע לנו להתמודד גם עם זיהומים קשים, כגון הסטרפטוקוק.