בעיות בשיער? בציפורניים? בעור? תתפלאו לדעת שהמדע בכלל לא מתרגש מזה. שורה של מחקרים מראה שקרמים, סרומים וטיפולים קוסמטיים יעילים רק לטווח הקצר, אך אינם מטפלים בשורש הבעיה. לעומתם, החוקרים מצאו שישנם ויטמינים, מינרלים ורכיבים נוספים שמטפלים בכך מבפנים

שיער שופע, עור חלק וזוהר וציפורניים חזקות ובלי סדקים אינם רק סממן ליופי. אלו הם איתותים לכך שהגוף שלנו בריא, חזק ומלא חיוניות. כי המראה שלנו איננו רק דבר חיצוני - הוא יכול להישמר לאורך שנים אם נקפיד לשמור על איזון המערכות בגוף ועל איתנותן.

משום כך - קרמים, סרומים וטיפולים קוסמטיים, איכותיים ככל שיהיו, אינם מספיקים כדי לתחזק את בריאות העור, השיער והציפורניים בצורה שוטפת. הדרך היחידה לעשות זאת היא לחזק ולתמוך במערכות הפנימיות שלנו ולהזין אותן מבפנים באופן יומיומי.

לנוטרי גלאם לחצו כאן >>

הגורמים להיחלשות השיער, העור והציפורניים

מתח קיצוני או מתמשך, מחלות ויראליות, מחלות כרוניות או מחלות מתמשכות ואקוטיות – כל אלה מתישים את הגוף ומוציאים אותו מאיזון. עוד גורמים הם שינויים הורמונליים, הן אצל נשים והן אצל גברים, הריון, טיפול תרופתי ותפקוד לקוי של בלוטת התריס.

גורם נוסף הוא תזונה לקויה, דיאטות קיצוניות ולא מאוזנות וכל הקשור במזון. מחקר שנערך על השפעות ניתוחים בריאטריים ("קיצור קיבה") מצא שאחת מתוצאותיו היא נשירת שיער מוגברת. גם חוסר ברזל וחוסר בויטמין B12, עישון, טיפולים כימיים בשיער וגורמים תורשתיים עלולים גם הם לגרום לפגיעה בעור ובציפורניים , להידלדלות בכמות השיער,ולמראה שיער דהוי, שביר ולא בריא.

גורמים אלה ועוד עלולים לפגוע בבריאות השיער, הציפורניים והעור.
נוטרי גלאם לשיער עור וציפורניים | טבע בריא

רכיבים טבעיים שהוכחו מחקרית

קיימים כמה רכיבים שנבדקו והוכחו מחקרית לחיזוק בריאות השיער, העור והציפורניים:

  • ביוטין - ויטמין H - קרוי גם ויטמין היופי. הביוטין חיוני לחילוף החומרים של פחמימות, שומנים וחומצות אמינו. בהיותו מסיס במים הוא איננו נצבר בגוף ולכן חייבים לצרוך אותו ממקור חיצוני מדי יום. מחקרים מראים, שצריכה קבועה ומספקת של ביוטין מבטיחה עור בריא ומתוח יותר ושיער חזק שמשמר את צבעו הטבעי.

  • אבץ - מינרל שחיוני ל-300 ריאקציות שונות ונמצא בכל אחד מתאי הגוף. האבץ הוא רכיב חיוני לבלוטות השומן שנמצאות בבסיס של זקיקי השערה ותורם לאיזון שלהן, ובכך שומר על בריאות השערה עצמה. הוא חיוני גם לחילוף החומרים של שומן וחלבון בגוף - החיוניים גם הם לבריאות העור והשיער. האבץ איננו נצבר בגוף ולכן חייבים לצרוך אותו מדי יום.

    אצל גברים שמעוניינים לעכב את היווצרותם של "מפרצים", דילול השיער או התקרחות, נטילת אבץ חשובה מאין כמוה. האבץ חיוני לשמירה על הכמות וקצב הייצור של הטסטוסטרון (הורמון המין הגברי) בגוף, ובכך הוא תומך בעיכוב ההתפתחות של הקרחה גברית המושפעת מירידה בקצב ייצור הורמון זה. מחקרים מדעיים הוכיחו שיפור משמעותי בסמיכות וצמיחת השיער אצל גברים שטופלו באבץ.


המחקרים מראים כי גם לרכיבים נוספים כמו ברזל, ויטמין B5, ויטמין B6 ו ל-ציסטאין – יש תפקיד מרכזי בחיזוק ושמירה על בריאות השיער, העור והציפורניים.

את סקירת המחקרים המלאה על כל הרכיבים החיוניים לבריאות העור, השיער והציפורניים ניתן לקרוא פה.

איך ניתן לצרוך את כל הרכיבים האלה?

בתחום תוספי התזונה קיימות כיום פורמולות רבות שמתנסות לתת מענה למצבים אלה, אך יש פורמולה אחת בולטת שרכיביה הוכחו מחקרית, הלא היא  נוטרי גלאם. פורמולה מתקדמת זו פותחה על ידי חברת נוטרי די, במטרה לסייע לגוף להשתקם מבפנים, ובכך להשפיע גם על המראה החיצוני.

פורמולת נוטרי גלאם מורכבת ממינון מדויק של כל הרכיבים הללו - ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו ורכיבים נוספים.

חשוב לדעת, שאת השיפור ניתן לראות רק לאחר 45-60 ימים של שימוש, אז תדאגו מראש שיהיה לכם מלאי מספיק.

לפרטים על נוטרי גלאם לחצו כאן >>לסיכום - אם העלים של העץ אינם בריאים, לא יעזור אם נטפל בהם, כי הבעיה תמונה בשורשים שבתוך האדמה. בדיוק באותו אופן - קרמים, לק ג'ל וטיפולים קוסמטיים הם פתרונות זמניים, שאינם פותרים את הבעיות הפנימיות שפוגעות בבריאות השיער, הציפורניים והעור.
הפתרון לבעיות האלו הוא רק לטפל בהן מבפנים.

לפרטים והזמנת נוטרי גלאם לחצו כאן >>

___________________________________________________________________________________
עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית לנטורופתיה ורפואה טבעית, בעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם