באיזה מאזן קלורי עלינו להיות כדי להעלות את מסת השריר? ואיך עושים את זה נכון? הכל בכתבה הבאה

כולנו רוצים לדעת את התשובה לשאלת מיליון הדולר - מה צריך לקרות כדי שנעלה במסת השריר?

ובכן, כדי שנדע כמה עלינו לאכול בהתאם למשקל הגוף שלנו לפני שהתחלנו בתהליך, כדאי שנכיר מושג חשוב והוא מאזן קלורי. המאזן הוא למעשה היחס בין כמות הקלוריות שנכנסות לגוף שלנו לבין הכמות של אלה שיוצאות, כלומר נשרפות בזמן הפעילות הגופנית. החישוב הוא כזה - 

  • מאזן חיובי - הכנסנו לגוף יותר קלוריות ממה שהוצאנו.
  • מאזן שלילי- הכנסנו לגוף פחות קלוריות ממה שהוצאנו או ממה שהגוף שלנו דורש.
  • מאזן נייטרלי- הכנסנו לגוף כמות דומה של קלוריות לזו שהוצאנו.

ביצעתם פעילות גופנית? יש להוסיף את כמות הקלוריות ששרפתם למאזן הניטרלי, אחרת המאזן יהפוך שלילי ולא תצליחו להשיג את המטרה שלשמה אתם קוראים את הכתבה הזו - העלאת מסה. כדי שתצליחו לעלות את מסת השריר שלכם, עליכם להיות במאזן קלורי חיובי תמידי לאורך זמן.

ברגע שאתם אוכלים יותר ממה שהגוף שלכם צריך, הוא משתמש באנרגיה שנשארה לו בכדי לבנות את מסת השריר ולהשיג את המטרה לה אתם מייחלים, מראה מוצק וחטוב. העניין הוא שכאשר הגוף נמצא לאורך זמן במאזן קלורי חיובי, קל מאוד לעלות גם באחוזי השומן לכן מילת המפתח כאן היא שליטה כלומר איזון במינונים.

בכל שבוע, עליכם יהיה להוסיף כמות קלוריות מסוימת (שוב בהתאם לנתונים הפיזיולוגיים שלכם -משקל, גובה וגם בהתאם למשקל שאתם מרימים), זאת בכדי למנוע מצב שתעלו באחוזי השומן.

בין אם המטרה שלכם היא להעלות בהדרגה את מסת השריר ובין אם לשמר אותה קיימת, הקפידו על המאזן הקלורי, שתו הרבה מים כל הזמן והקפידו לספק לגוף שלכם את כל מה שהוא צריך.

איך להיות במאזן קלורי חיובי?

אם אינכם מצליחים להיות במאזן קלורי חיובי רק מתזונה, כדי להעלות במסת השריר הוסיפו לתפריט התזונתי שלכם אבקה לעלייה מהירה במשקל תוך הקפדה על 4 דברים:

  • עלייה בצורה הדרגתית בכמות הקלוריות.
  • עלייה הדרגתית במסת השריר מבלי לעלות באחוזי השומן (גיינר בשילוב תפריט תזונתי מותאם).
  • הקפדה על זמני הארוחות ושתיית המשקה.
  • החזר הרכיבים התזונתיים אותם אבקת הגיינר לא מספקת לגוף (תוספים המותאמים לספורטאים).


התזונה היא הגורם החשוב ביותר בתהליך פיתוח הגוף. ככל שנקפיד יותר על כללי התזונה, הזמנים והמינונים הנכונים בחפיפה לתכנית אימונית מסודרת המותאמת למשקל גופנו, כך התוצאות יבואו מהר יותר.

לכל הרכב תזונתי יש מטרה: החלבונים הם אבני הבניין של הגוף, הפחמימות מספקות לנו אנרגיה (דלק זמין לשרירים), השומנים, הוויטמינים והמינרלים משתתפים בתהליכים מטבוליים ופיזיולוגיים רבים. וכמובן שלא נשכח את הנוזלים. גורם חשוב נוסף אליו יש להתייחס הוא המאזן הקלורי. יותר מדי קלוריות יובילו להשמנה, פחות מדי יובילו לדלול מסת השריר.

לגיינרים הנמכרים ביותר לחצו כאן >>