תזונה העשירה בחלבונים מומלצת עבור כל סוגי הספורטאים אשר מעוניינים להעלות מסת שריר, לסייע לגוף להתאושש בצורה יעילה ומהירה ולספק לגוף את מה שהוא צריך בתום אימון אינטנסיבי.

גופנו מקבל חלבונים ממוצרים רבים אך לא תמיד מנה של חלבון ממשפחת החי או הצומח תספק את כמות החלבון הרצויה לגוף של ספורטאי המתאמן בצורה אינטנסיבית. רבים מהמתאמנים מעדיפים לצרוך את החלבונים בתום האימון מאבקות חלבון בשל מספר סיבות. והדעות לגבי צריכת אבקת חלבון? בעד ונגד.אך הרוב מאמינים כי אבקת חלבון איכותית היא בגדר מוצר חובה לכל מתאמן.

אבקת חלבון - בעד

  • הטעמים של אבקות החלבון, מגוונים וטעימים ומוסיפים תחושה של סיפוק בתום האימון.
  • השימוש באבקות נחשב לנוח, נגיש, קל ופשוט המאפשר לצרוך כמות גדולה של חלבון ללא הוספה של פחמימות ושומנים מיותרים לגוף. כך למעשה נשמר יחס קבוע בין חלבון לפחמימה אשר מונע עלייה לא רצויה במשקל הגוף, ומאפשר בקרה ושליטה על כמות הפחמימות שנצרכות ביום.
  • המקור לחלבונים באבקות החלבון מאפשר למתאמנים להגיע לכמות החלבונים המרבית אליה הם זקוקים בתום האימון.
  • אבקות החלבון מסייעות לגוף להתאושש במהירות ואף תומכות בו במהלך האימון.
  • לגוף קל לעכל את אבקת החלבון לעומת חלבונים אחרים המושפעים מנוכחות של שומנים או סיבים.  אבקות החלבון מבודדות משומנים, פחמימות ושאר רכיבים, ועוברות  פירוק בתהליך הייצור ועל כן פשוט וקל לעכל אותן.
  • אבקות החלבון עשירות בחומצות אמינו החיוניות לגוף, מסייעות לו לשמור על תהליכים בוני שריר ומונעות תהליכים המפרקים את השרירים.

אם אתם מחפשים אבקת חלבון שתענה לכם על מגוון היתרונות הללו זוהיא לא אחרת מאבקת חלבון אלפא שתוכננה, פותחה ויוצרה על ידי חברת Nutri D Sport אשר דאגה לשלב את כל הרכיבים האיכותיים ביותר במטרה לאפשר לגוף לשמור על איזון.

אבקת חלבון - נגד

קיימים מצבים בהן צריכה של אבקות חלבון יכולה לשנות את כף המאזניים ולהוות חיסרון:

  • שימוש אבסולוטי באבקת חלבון על פני מוצרי מזון מגוונים אחרים נחשבת לבעייתית. הסיבה לכך היא שאבקות חלבון, לרוב אינן מכילות את כל המרכיבים אליהם הגוף זקוק(הן דלות בפחמימות). שימוש מופרז באבקות חלבון אשר מונע אכילה מגוונת, עלול להוביל למחסור בקבוצות של ויטמינים ולכן יש:   א. להגביל את השימוש בהן ב. להשלים אותו בתפריט תזונה מאוזן הכולל את כל אבות המזון, המינרלים והוויטמינים הדורשים לגוף בכדי לתפקד ולהתקיים.
  • מתאמנים רבים נוטים להפריז ברמה ובכמות של השימוש באבקות החלבון מבלי להיתמך בתפריט תזונה מאוזן. הדבר עלול לגרום לנזקים ולמצב של חלבון יתר בגוף אשר עלול להוביל לעומס על הכליות ולבעיות תפקוד נוספות.
  • אבקות חלבון מסוימות מכילות צבעי מאכל סינטטיים שאינם בריאים לגוף.

על כן, השתמשו באבקות החלבון בצורה מבוקרת ומאוזנת בשילוב של מזונות ממקורות אחרים ותוכלו ליהנות ממגוון היתרונות שהן מספקות

 

לאבקות החלבון הנמכרות ביותר לחצו כאן>>