כמה מילים על חלבון ביצה

 

לא בכדי הייתה רודפת אחרינו אמא בעודה דורשת "סיים את הביצים שלך!". גם ביצת תרנגולת פשוטה, כיתר שאר הביצים, מכילה בתוכה חלבון איכותי יחסית ודל בשומנים. שלא כמו מזון חלבוני אחר מן החי אשר לרוב נושא עמו כמויות בלתי מבוטלות של שומן רווי מזיק, חלבון הביצה נמצא בעל ערכים תזונתיים מעולים. החלק הבריא שבביצה הוא ה"חלבון", המעטפת החיצונית הלבנה שקופה שבביצה. בחלבון הביצה ישנה כמות מזערית של שומן, זאת מפני שחלק הארי של שומן הביצה מצוי דווקא בחלק הצהוב, "החלמון". לכן מייעצים בדרך כלל להימנע מצריכה מוגזמת של חלמון מפני שהוא עשוי לגרום לעלייה בכולסטרול. חלבון ביצה לעומת זאת, עשיר בחלבון איכותי מן החי, כמות השומן המזערית שבו הינה שומן בלתי רווי. סך הרכיבים בחלבון ביצה הינם 87% מים ו13% חלבון איכותי טהור. בנוסף על ערכו הביולוגי הגבוה של חלבון ביצה, ישנן גם חומצה פולית, מינרלים כגון כולין, סלניום, אבץ ועוד רבים וכן מגוון ויטמיני A, D, ו B12.

 

לכל האבקות חלבון באתר לחצו כאן

 

אבקת חלבון ביצה

 

כשם שמתפקדת אבקת חלבון מי גבינה כתוסף תזונה לחלבון, מקור מעולה לא פחות הוא אבקת חלבון ממקור חלבון ביצה. אבקת חלבון ביצה שומרת על ערכו הביולוגי הגבוה של חלבון ביצה. משתמרות בו גם חומצות האמינו העשירות ביניהן חומצה אספרטית, חומצה גלוטומית, ל- אלנין, ל-ציסטאין, ל-ארגינין, ל-גליצין, ל- איזולאוצין, ל-היסטידין, ל-ליזין, ל- לאוצין, ל-פנילאלנין, ל-מתיונין ועוד רבות וטובות. בנוסף, הערכים התזונתיים מדהימים: במנת הגשה בודדת של אבקת חלבון ביצה ישנם כ 20 גר' חלבון ביצה איכותי, כ 3 גר' פחמימה מאוזנת ובסה"כ פחות מ 1 גר' שומן. ללא כולסטרול, ללא גלוטן, ללא סוכר, ללא לקטוז וללא חומר משמר! אבקת חלבון ביצה עשירה באשלגן ומסייעת להזנה עמוקה של השרירים ובכך מגינה עליהם מפני פציעות ותומכת בפיתוחם הבריא. עושר חומצות האמינו שבאבקת חלבון ביצה מאזן את החנקות שבמחזור הדם ובכך מוביל למאזן חיובי המשמר מסת שריר ותומך אף בבנייתם.

 

היתרונות שבאבקת חלבון ביצה

 

בנוסף על יתרונותיה הבולטים כתחליף חלבון מי גבינה מעולה, אבקת חלבון ביצה הוא זה התומך בתפקוד מרבי של מערכת החיסון ומשפר פלאים את הבריאות הכללית של מערכות הגוף. זאת בשל חיזוק התאים הלבנים (העשויים חלבון) וסיפוק מקור מזין של אנרגיה המאפשר להם לפעול בעוצמה כנגד פולשים כגון חיידקים, וירוסים ומזהמים אחרים. אבקת חלבון ביצה מחזקת לא רק את השרירים אלא גם את מערכת העצמות, הגידים והסחוסים התומכים בהם ובכך מגינה עליהם מפני שחיקה הנפוצה אצל ספורטאים בעלי שגרת אימונים מפרכת. אבקת חלבון ביצה עשויה להוות תחליף חלבון מצוין למתעמלים הסולדים מחלב או לחלופין, סובלים מרגישות לחלב ומוצריו. אבקת חלבון ביצה מגיעה גם במהדורה כשרה.