נכון שאבקות החלבון מסייעות לנו בבניית מסת שריר וכוח, ומפחיתות את זמן ההתאוששות של הגוף. בנוסף לכך צריכה של אבקת חלבון בתום האימון מאפשרת לגוף קבלה של כמות חלבונים מספקת, מונעת עלייה באחוזי השומן ומאפשרת בקרה על צריכת הפחמימות היומית שנכנסת לגוף.

 

כמו כן, כאשר צורכים אבקות חלבון אחרי אימון אינטנסיבי, מונעים קטבוליזם (פירוק שריר). מניעה של קטבוליזם בזמן שמירה על תפריט דל קלוריות עם מעט פחמימות, משפרת את היכולת הגופנית, במיוחד לספורטאי סיבולת. ספורטאים המתאמנים באופן קבוע, זקוקים למינימום 2 גרם חלבון על כל קילוגרם ממשקל גופם. כמות כזו נחשבת למשימה כמעט בלתי אפשרית אם מעוניינים לקבל את החלבון ממקורות  המגיעים מהחי ומהצומח, ועל כן אבקת חלבון, הנחשבת לבעלת אחוזי חלבון גבוהים במיוחד, תספק את כל כמות החלבון שהגוף דורש ואף תוסיף לו רכיבים חיוניים נוספים אחרים. אבקת חלבון אלפא היא בדיוק הפורמולה המושלמת לאנשים שמצד אחד מנסים לשמור על תפריט דיאטתי המשלב כמות קטנה של פחמימות, לצד כמות גבוהה של חלבון ומצד שני מושלמת  עבור ספורטאי סיבולת וכוח. שילובה של אבקת חלבון אלפא המכילה בכל מנת הגשה 26 גרם חלבון טהור מעודדת תהליכים אנאבוליים בזמן ואחרי האימון, מונעת מצב שבו הגוף עושה שימוש במאגרי החלבון ואף מסייעת לנו לשלוט בכמות הפחמימות אותן אנו צורכים ביום.

 

אז מה הקשר בין אבקת חלבון ודיאטה?

כאשר שומרים על תפריט קלורי מאוזן, דל בשומן ופחמימות הגוף דורש חלבונים בכמות מואצת.על כן אבקת חלבון מסייעת לגוף בשמירה על דיאטה.חלבון הוא חומר אשר מזין את גוף האדם ומספק את הצרכים של חומצות האמינו. הגוף לבדו, אינו מסוגל להעביר סנטוז מלא  לכל סוגי חומצות האמינו אליהן הוא זקוק, ולכן זקוק לחלבון שיסייע להן בתהליך הסנתוז. חוסרים בחלבון בגוף הן כאשר התפריט הקלורי מאוזן בכל אבות המזון, ובמיוחד כאשר הואדל בפחמימות, כלומר נמצא בדיאטה עלולים לגרום לעייפות, נשירה, איבוד פיגמנט, דילול מסת שריר, חוסר סדירות הורמונלית ועוד.

לעומת זאת כמות מספקת של חלבון המחושבת על פי משקל גוף תתמוך במצב האנאבולי, ותהפוך אותו בתום האימון משלילי לחיובי .

 

כאשר הגוף נמצא בתהליך דיאטטי כלומר המטרה שלנו היא להוריד את אחוזי השומן ואת משקל הגוף ובמקומם לבנות מסת שריר, לשרוף קלוריות ולשנות את אורח החיים לבריא יותר, כדאי לשלב אורח חיים זה עם תפריט עתיר בחלבונים. במידה והדיאטה משולבת גם עם אימוני כושר כדאי להוסיף לתפריט היומי שייק המורכב מאבקת חלבון. תפריט המורכב בעיקרו מחלבונים מסייע  להרכב גוף טוב יותר, להוצאה קלורית ופירוק שומן גבוהים יותר, משקל גוף נמוך יותר, תחושת שובע ממושכת וחילוף חומרים מוגבר. בנוסף לכך, תפריט שכזה מאפשר למנוע מחלות לב ומחלות סוכר. מנת הגשה מאבקת חלבון אלפא היא השילוב המושלם בין פחמימות לחלבונים ותספק לגוף בדיוק מה שהוא צריך כחלק מתהליך הירידה במשקל ואחוזי השומן, בניית מסת שריר רזה המסייעים לשמור על גוף בריא, מאוזן ומחוטב.