אבקות החלבון מצוינות לאנשים אשר לא מצליחים לצרוך את כמות החלבון היומית הדרושה לגופם בצורה מספקת, טובות לכל סוגי הספורטאים שמטרתם להעלות מסת שריר רזה, לשמור על מסת שריר מאוזנת. כמו כן, הן מומלצות לאנשים בעלי מערכת חיסונית או עיכול חלשה, משמשות כארוחת ביניים טעימה המספקת את כל מה שהגוף זקוק לו , מאפשרת לשלוט על רמת הפחמימות הנכנסת לגוף ובכך מתאימות לאנשים השומרים על תפריט קלורי דיאטטי. בנוסף הן עשירות בחומצות אמינו חיוניות אשר תורמות לתהליכי צמיחה וגדילה ובכך מתאימות לנערים ונערות בתקופת ההתבגרות והצמיחה שלהם. הבעייתיות בצריכתה של אבקת חלבון לקבוצה האחרונה היא שהיא עלולה להוציא חצ׳קונים.

 

למה זה קורה?

 

חצ׳קונים מופיעים בתקופות בהם המערכת ההורמונאלית עובדת בצורה מוגברת. הן יכולים לצוץ מכל מיני סיבות לדוגמא עקב תזונה לא נכונה, סיבות גנטיות, סוג עור הנוטה לשומניות מוגברת, מצבי לחץ, היריון, עקב לקיחת תרופות מסוימות ועוד. חצ׳קונים מורידים את תחושת הביטחון בכל גיל בו אנו נמצאים.

 

 

הורמונים

 

כאשר אנו צורכים אבקת חלבון ומופיעים לנו חצ׳קונים הסיבה המרכזית לכך היא סיבה הורמונאלית. להורמונים יש תפקיד חשוב בהופעה של חצ׳קונים. הגוף שלנו מייצר באופן טבעי בלוטות חלב. יש קשר בין הגיל שבו אנו צורכים את אבקת החלבון להופעה של חצ׳קונים. בגיל ההתבגרות חלים בגוף שינויים הורמונליים חדים מה שגורם לחוסר איזון הורמונאלי.  צריכה של אבקת חלבון בגיל ההתבגרות עלולה לעודד הפרשה מוגברת של בלוטות חלב אשר אינן מופרשות בצורה אופטימאלית על העור דרך הנקבוביות, מה שגורם להן להיחסם וכך מופיעים החצ׳קונים. לעיתים תופעת החצ׳קונים עקב צריכה של אבקת חלבון מופיעה גם בגילאים אחרים עקב היותו של חלבון החלב עשיר בהורמונים. בכדי להפחית את התופעה ניתן לרכוש אבקת חלבון שאינה מכילה ריכוזים גבוהים חלבון החלב ולמצוא תחליפים לדוגמא אבקות חלבון המותאמות ספציפית עבור אנשים הרגישים ללקטוז.

 

 

קריאטין

 

חוסר איזון הורמונאלי מעלה את ייצור הקריאטין בגוף. בכדי להפחית סיכויים להופעה של חצ׳קונים כתוצאה מלקיחה של אבקות חלבון מומלץ לבחור באבקה שאינה מכילה תוספת של אנזים הקריאטין. כמו כן, ניתן לטפל בהופעה של חצ׳קונים מכל סיבה שהיא באמצעות תכשירים שונים על בסיס טבעי כמו סבונים או טבליות מיוחדות, להפחית צריכה של מזונות עתירי שומן המעודדים הופעה של חצ׳קונים כמו שוקולד, גבינות שמנות ואוכל מטוגן.

 

בכדי למנוע הופעה של חצ׳קונים על הפנים, עלינו לצרוך אבקת חלבון איכותית המשלבת כמויות ומינונים אופטימליים בין הרכיבים השונים. אבקת חלבון אלפא אשר פותחה ויוצרה על ידי חברת נוטרי די ספורט המתמחה בייצור תוספי תזונה לספורטאים ומפתח גוף, מכילה את המינון המושלם ביחד אופטימלי שבין חלבון פחמימה ושאר רכיבים. היא מיוצרת מהרכיבים האיכותיים ביותר עם דגש על חלבון מי גבינה איכותי.