מדוע לא כולם צורכים אבקת חלבון רגילה

טבעונים מבססים את תפריטם על מזון צמחי שאינו כולל בכלל מזונות מהחי. הם אינם אוכלים ביצים, חלב או דגים, חלקם גם נמנעים מדבש, קמח לבן וסוכר שכן תפריט טבעוני מטרתו בין השאר לשפר את מצבו הבריאותי של הגוף, להגדיל את כמות האנרגיה, לגרום לנו להרגיש טוב, להפחית את כמות הרעלים המצטברים בגוף כתוצאה ממזונות שאינם מגיעים מהצומח והחשוב מכל להפחית את הסיכוי להיווצרותן של מחלות ותופעות לוואי רפואיות הנפוצות כל כך בעולם המודרני בו אנו חיים.

בדומה לספורטאים ומפתחי גוף שאוכלים את כל המזונות או את רובם, גם הטבעונים שבינינו, כמות אנשים שרק שעולה מחודש לחודש בישראל זקוקים למנת חלבון מוגברת שכן אותם תהליכים פיזיולוגיים מתרחשים בזמן האימון עצים ואינטנסיבי הכולל הרמת משקולות וזה לא משנה מה אנחנו אוכלים. 

לכמות החלבון אצל טבעונים יש חשיבות אפילו יותר שכן התפריט שלהם מצומצם יותר ולכן עליהם להקפיד לשלב מזונות עשירים בחלבון. את אותו דגש יש לשים גם על מנת ברזל מספקת, אבל זה כבר נושא למאמר אחר. 

עם זאת, החלבונים אותם צורכים הטבעונים כאמור מבוססים על מקורות מן הצומח בלבד כמו למשל קטניות המספקות מקור חלבון מעולה כמו למשל חומוס, שעועית, אפונה, פול ועוד. בנוסף טבעונים מקבלים חלבון גם מדגנים כמו למשל שיבולת שועל, תירס, קינואה, לחם, פסטה, בורגול…גם מוצרי סויה כמו טופו למשל מכילים חלבון. 

מה כדאי לדעת על המרקם ואיזו אבקת חלבון טבעונית מומלצת?

עד עכשיו מרבית הספורטאים שהיו צורכים אבקת חלבון טבעונית בזמנים הסובבים את האימון היו די מאוכזבים. אותן אבקות אמנם מספקות מנת חלבון נאה אך הטעם בשילוב עם המרקם, איך לומר? לא מעורר תשוקה עזה לרצות ולצרוך את המשקה כמו שאבקת חלבון אמורה לעורר בנו אחרי אימון. אבקת חלבון בדרך כלל אמורה לספק לנו סוג של מטרה, זה הפרס שלנו אחרי האימון. 

מעתה, תוכלו לקבל את הכל במוצר אחד: גם מנת חלבון מעולה שתסייע לספק לכם את כמות החלבון הדרושה לכם באותו יום, גם טעם עשיר ומרקם חלק וגם אבקה המבוססת על רכיבים איכותיים בלבד 100% טבעונית.

אבקת חלבון טבעונית מומלצת אלפא VEGAN מבית נוטרי די ספורט מבוססת על חלבון הספרולינה - אצת העל שכבר מזמן עוררה סערה חיובית אצל כל מי שבריאות הגוף חשובה לו, חלבון אפונה וחלבון סויה. מנת הגשה של אלפא VEGAN  מכילה 27 גרם חלבון טהור, איננה מכילה סוכרים, חומרים משמרים, צבעי מאכל, שומן טראנס או לקטוז.

היא דלה בפחמימות, כך שהיא תאפשר לכם לשמור על איזון גופני. היא מעודדת עלייה במסת השריר, מספקת לגוף חלבון בעל ערך ביולוגי גבוה, תסייע במניעת תהליכים קטבוליים ותעניק לכם תחושת שובע ממושכת.