זה נכון שגופנו זקוק לפחמימות בכדי להתקיים. פחמימות הם סוכרים לכל דבר, המעניקים לגוף שלנו אנרגיה זמינה ואנרגיה לזמן ארוך. השאלה היא מה אפשר לעשות בכדי להימנע ממזונות המכילים את הסוכר הלבן, אשר משתייך לקבוצת הפחמימות הפשוטות.

סוכר לבן

סוכר לבן אינו מכיל אף ויטמין או מינרל אשר חיוני לגוף שלנו. ההפך הוא הנכון. סוכר לבן דורש מהגוף בזמן שבו הוא מתעכל ויטמין B12.

חיסרון בולט של הסוכר הלבן הוא היותו מעלה את רמת הגלוקוז בדם בבת אחת ובאותה מהירות  גם מוריד אותה. פעולה זו גורמת לתחושת שובע שאיננה ממושכת וזאת הסיבה לכך שכאשר אנו לוקחים עוגייה אחת, כמות זו כנראה לא תספיק לנו.

סוכר לבן אמנם נותן לנו אנרגיה זמינה, אך היא נעלמת מהר מאוד. כאשר הגוף לוקח חלק בפעילות גופנית, הוא מוציא אנרגיה, מה שגורם למאגרי הגליקוגן בגוף להצטמצם. לאחר אימון, במיוחד אימון אינטנסיבי, מומלץ לשתות אבקת חלבון ללא סוכר על מנת לספק לגוף אנרגיה ממקורות של פחמימות מורכבות בכדי להימנע מעלייה חדה מדי של הורמון האינסולין בגוף.

תהליך החזרת האנרגיה צריך להתבצע בהדרגה ובאיטיות היות והגוף בזמן אימון עובר סוג של טראומה ושותף לתהליכי פירוק.

משקל תקין ומאוזן של אבקת חלבון ללא סוכר

לאנשים אשר שומרים על תפריט דל בפחמימות וסוכרים, וכאלה המנסים לשמור על משקל מאוזן ולהימנע מעלייה במשקל או באחוזי השומן, מומלץ לצרוך אבקת חלבון ללא סוכר בתום האימון. אבקת חלבון אלפא למשל איננה מכילה סוכר לבן, איננה מכילה צבעי מאכל או חומרים משמרים.

למעשה, סוכר לבן מאוחסן במאגרי השומן והאנרגיה שבגוף. כאשר יש צריכה מוגברת של פחמימות המכילות סוכר לבן,   מתבצעת עלייה חדה של הסוכר בזרם הדם, והגוף מפריש אינסולין בכמות גבוהה.

הבעיה היא שחלק מהאינסולין נשאר בזרם הדם ומשמש כאות לרעב. אכילת מזונות שמקורם מפחמימות מורכבות או מורכבות מלאות, תאפשר עלייה מבוקרת של רמת האינסולין ותשאיר אותנו שבעים למשך זמן ממושך.

שילובה של אלפא כחלק בלתי נפרד מתכנית האימונים שלנו תמנע מצב בו מתקיימת עלייה חדה של הסוכר בדם ותסייע לעלות את הסוכר בהדרגה מה שלמעשה ישמור על תחושת שובע ממושכת.

קיימות בשוק תוספי המזון מספר אבקות חלבון ללא סוכר אשר מספקות לגוף את כל הרכיבים התזונתיים אליהם הוא זקוק בסוף אימון קשה כאשר המובילה את התחום הן מבחינת איכות והן מבחינת טעמים היא כאמור אבקת חלבון אלפא.