בתקופות של אימונים, ספורטאים זקוקים לכמות חלבון גדולה ולעיתים כפולה מהמנה היומית המומלצת לאנשים שאינם ספורטאים. במאמר זה נסביר את הנקודות החשובות של אבקת חלבון לספורטאים שעוסקים באימוני כוח ולאלו שעוסקים באימוני סיבולת.

 

אבקת חלבון לאימוני סיבולת

 

אימוני סיבולת משמע אימונים המערבים את הלב והריאות. כאן הכוונה היא אל רוכבי תחרויות אופניים שזקוקים לתזונה של כמה אלפי קלוריות מדי יום (בזמן אימונים ותחרויות). חשוב לדעת כי אחוזי החלבון אמורים להיות בין 10-15 אחוזים מהתפריט היומי שלהם. חשוב לקחת בחשבון כי לכל ספורטאי נדרשת כמות אחרת של חלבון וזאת בהתאם לסוג הספורט אותו הוא מבצע, כמות האנרגיה אותה הוא מבזבז מדי יום, הגובה שלו והמשקל. ספורטאים שעוסקים בריצה, תחרויות אופניים וענפים נוספים שבהם מעורבים בצורה אינטנסיבית סיבולת לב וריאה, מוציאים כמויות גדולות מאוד של אנרגיה מדי יום ולכן חשוב להחזיר את האנרגיות הללו לגופם. למוצרים של ספורטאים ליחצו כאן.

 

 

אבקת חלבון ואימוני כוח

 

חשוב לקחת בחשבון כי חלבון חיוני לכל ספורטאי שמעוניין לבנות שריר או לשקם שריר פצוע. יש לקחת בחשבון כי ספורטאי כוח זקוקים לאבקת חלבון כהשלמה לכמות החלבונים היומית וזאת משום שמתקיימים תהליכי הרס  של השריר בעת אימוני (למידע על חשיבות חלבונים אחרי אימון) הכוח והצורך בבנייה של מסת השריר בגוף קיים. חשוב להבין כי אבקת חלבון יעילה יותר מחלבון מן החי וזאת משום שהיא נספגת בגוף בצורה מהירה לעומת העיכול האיטי של הבשר לאחר אכילה. אבקת חלבון אשר פותחה במטרה להספיג כמות גבוהה ואופטימלית של חלבון למתאמני כוח, סיבולת ומפתחי גוף היא אבקת חלבון אלפא המשלבת חלבון מי גבינה מבודד הנספג בגוף במהירות. זמינות ביולוגית גבוהה של החלבון מזרימה לזרם חומצות אמינו מסוג BCAA ומעודדת תהליכי בנייה של השרירים.

 

אם בעבר ספורטאים נאלצו לשתות אבקת חלבון ולעוות את פניהם וזאת משום שהיצע הסוגים והטעמים היה מוגבל במיוחד, כיום המצב שונה לחלוטין. נכון להיום יש סוגים רבים של אבקות חלבון במבחר טעמים וסוגי ממתיקים. אבקת חלבון לספורטאים היא גם אבקת חלבון אותה נוטלים אנשים שפעילים מבחינה גופנית בענפי ספורט שונים. נכון להיום אבקת חלבון הוא אחד מתוספי התזונה הפופולאריים ביותר והוא זה שמשלים את כמות החלבון לו הגוף זקוק מדי יום או תקופה. ספורטאים חייבים להחזיר לגופת את החלבונים הקיימים וזאת על מנת לסייע לשרירים שלהם להפוך לחזקים יותר ולהתאושש מפציעות. אבקת חלבון אלפא מגיעה במגוון טעמים טעימים במיוחד כך שכשאשר תשתו את השייק תהנו מטעם מעולה ומרקם חלק.