מהי אבקת חלבון סויה?

 

אבקת חלבון סויה הינה אבקת חלבון צמחית אשר פותחה כתחליף לאבקת חלבון מי גבינה, אותו סוג החלבון הפופולארי ביותר בשוק. כשם שאבקת חלבון מי הגבינה מכילה חלבון איכותי מבודד טהור, כן מכילה גם עמיתתה העשויה פולי סויה, חלבון משובח, זאת הודות לפיתוח מדעי מוקפד. עם נושא הטבעונות חשוב לכם, קיראו עוד על אבקת חלבון טבעונית.

 

אבקות חלבון נצרכות לרוב בקרב ספורטאים ומשמשות למטרת פיתוח שריר, כושר ואיזון תפריט תזונתי הלוקה בחסרים כבדים של חלבון. אבקת חלבון סויה, לא רק שממלאת היטב אחר כל אלו אלא גם עשויה לענות על צורך מהותי של צמחונים, טבעונים והרגישים ללקטוז. למידע מלא על אבקות חלבון בטבע בריא >>

 

הרווח הוא כפול: מחד גיסא, אבקת חלבון סויה פותחה במיוחד עבור אלו שתפריטיהם לרוב דלילים בחלבון בשל היותם צמחונים או טבעונים, להם היא עשויה להיות הפתרון האולטימטיבי וההולם ביותר. מאידך גיסא, אבקת חלבון סויה מכילה כמויות גדולות מאוד של חלבון! בוודאי גדולות יותר מכל מאכל שניתן לצרוך, וכפל כפליים כשמדובר באוכל צמחוני/טבעוני.

 

מהם היתרונות שבאבקת חלבון סויה?

 

·        אבקת חלבון סויה נקייה ב 100% מלקטוז ומגלוטן!

·        אבקת חלבון סויה הינה 100% טבעית, ללא מקורות מן החי ונקיה מחומרים האסורים לשימוש ספורטאים!

·        אבקת חלבון סויה עומדת בסטנדרטים גבוהים ואינה מכילה כלל חומר משמר, סוכר, חלב, מלח, עמילן, תירס, גלוטן או חיטה. כמו כן אינה מכילה אספרטיים, שומן רווי, צבעי מאכל או עמילן.

·        אבקת חלבון סויה עשירה בגלוטומין. גלוטומין הוא חומצת אמינו המהווה 60% מסך חומצות האמינו שבשריר ולכן היא מסייעת בפיתוח בריא ויעיל של תאי שריר.

·        אבקת חלבון סויה ניחנה בהרכב תזונתי דל בשומנים, מאוזן בפחמימות ומועשר בכמות גדולה של חלבונים המזינים את השרירים, בונים אותם ומגנים עליהם מפני פציעות האפשריות עקב שגרת אימונים אינטנסיבית.

מהיום ואילך טבעונים, צמחונים ורגישים ללקטוז אינם צריכים להתפשר עוד על התזונה ושגרת האימונים (למידע על חשיבות חלבונים אחרי אימון) הראויים לשמירה על בריאותם!

 

קצת על פולי הסויה

 

פול הסויה הינו צמח ירוק ממשפחת הקטניות, הגדל בתוך תרמילים. השימוש בו נהוג כבר מאות שנים במזרח ובאסיה ורק בשנים האחרונות החלו להיחשף גם אירופה והמערב לקטנייה המופלאה הזו.

 

פולי הסויה הן הקטניות היחידות המכילות כמות גדולה כל כך של חלבון. עד כדי כך כי יש מי שהמירו לחלוטין את תזונת החלבון מן החי שלהם, בתזונה על טהרת חלבון הסויה האיכותי.

 

פרט לחלבון, פולי סויה מהווים מקור מצוין לסיבים תזונתיים, ויטמינים מסוגים רבים וביניהם B1,B2,B6ו Eהחיוניים לגוף. כמו כן בפולי סויה ניתן למצוא שילוב  מינרלים כגון של ברזל, זרחן וסידן, חומצות פוליות וחומצות שומן בעלות השפעה להפחתת רמת הכולסטרול בדם. בנוסף, בפולי סויה נוגדי חמצון, גניסטאין ודאדזאין הנוגדים יתרת לחץ דם ולהם יכולת לחידוש כלי הדם להקלה במצבי דלקת.