קיום יחסים משחרר במוח את הורמון האוקסיטוצין המוכר כ"הורמון האהבה" והורמונים נוספים שגורמים לנו לתחושות מספקות ומרגיעות. אז איך אפשר ליהנות ממיניות בריאה, טובה ומאוזנת? ומהם הפתרונות הטבעיים שהוכחו מדעית כיעילים לשיפור התפקוד?

פעילות מינית היא מרכיב חשוב בכל מערכת יחסים זוגית, ותורמת לאינטימיות בריאה. כאשר זוגות נתקלים בבעיות בחיי המין שלהם, שביעות הרצון הכללית שלהם ממערכת היחסים יורדת. יתר על כן, חוסר התאמה מינית היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שזוגות פונים לייעוץ.

בעשור האחרון תדירות קיום יחסי המין ירדה במדינות המפותחות. הלחץ והמתח הנפשי שאנו נתונים בהם בחיי היומיום המודרניים, גורמים לאנשים רבים לתחושה פיזית ירודה עד לאובדן החשק המיני והפרעות בתפקוד הפוגמות באפשרות לקיים יחסים. שכיחותן של התופעות האלה עולה עם הגיל, כאשר כ-30% מהגברים יסבלו מהן מדי פעם או באופן קבוע.

בעיה זו אינה רק מנת חלקם של גברים מבוגרים, וגם גברים בגיל צעיר עלולים לסבול ממנה. מחקרים מראים כי כ-50% מהגברים מעל גיל 40 סובלים לעיתים מהפרעה זו כתוצאה מגורמים פיזיולוגיים או פסיכולוגיים.

תנו לטבע להרים לכם

הרפואה המסורתית משתמשת בתמציות של צמחי מרפא ספציפיים, לצורך הגברת התשוקה וחיזוק האון הגברי והתפקוד המיני. אחד מהם הוא הג'ינסנג קוריאני - שורש בעל אפקט מחמם וממריץ. במחקרים נמצא כי ג'ינסנג קוריאני משפר את התפקוד המיני ומגדיל את ספירת הזרע אצל גברים.

צמח מרפא נוסף בו משתמשת הרפואה המסורתית כדי להתמודד עם תפקוד מיני ירוד הוא ג'ינקו בילובה. מחקרים מראים כי הג'ינגו בילובה מחזק את האון הגברי על ידי כך שהוא מסייע להגברת זרימת הדם. מחקרים נוספים הראו שלאפקט האנטי דכאוני של הג'ינקו בילובה ישנה השפעה חיובית גם על התפקוד המיני. נמצא כי תמצית ג'ינקו בילובה משפיעה לטובה על כל 4 השלבים של מחזור התגובה המינית: תשוקה, התרגשות, אורגזמה והזוהר שאחרי.

שורש צמח המאקה הוא צמח נוסף שהמטפלים המסורתיים עושים בו שימוש לטיפול בבעיות כמו עוררות מינית וספירת זרע נמוכה. מחקרים מראים כי לשורש צמח המאקה יש השפעה חיובית על העלאת החשק המיני וכן על ייצור זרע.

צמח מרפא נוסף הוא הטריבולוס. מחקרים מראים כי טריבולוס מסייע לגברים עם בעיית חוסר איזון הורמונלי, משום שהוא גורם להפרשה של טסטוסטרון, ובכך משפר את התפקוד המיני.

ברפואה המסורתית עושים שימוש גם בדקל ננסי. מחקר שנעשה בקרב גברים מתבגרים מראה כי דקל ננסי מסייע בהתמודדות עם הפרעות בתחום המיני. במחקרים נמצא שהדקל הננסי מווסת את רמות האסטרוגן שריכוזו עולה עם הגיל, מה שגורם להפחתת הליבידו הגברי. בנוסף, נמצא במקרים שדקל ננסי משפר את זרימת הדם ותפקוד בלוטת הערמונית שבה נוצר נוזל הזרע - מה שמשפיע לטובה על תנועתיות הזרע ומסייע במצבי תפקוד לקוי.

צמח מרפא נוסף הוא הג'ינג'ר – שורש ממריץ ומשפר זרימת דם. מחקרים מראים כי לג'ינג'ר יש יכולת להעלות את רמת הורמוני המין בגוף.

קנידיום מוניירי הוא צמח שהינו אפרודיזיאק (מעורר תשוקה) טבעי. במחקרים נמצא כי הוא יעיל בהתמודדות עם בעיות באון הגברי.

הפסיפלורה נקרא גם "פרי התשוקה" (Passion fruit). מחקרים רבים הראו כי פסיפלורה יעילה להרגעה והפחתת חרדה וסטרס, ולכן מסייעת במצבים של חרדת ביצוע

והרשימה לא תהיה שלמה בלי האשווגנדה – צמח מרפא  שברפואה המסורתית עושים בו שימוש לחיזוק נפשי וגופני של הגוף. מחקרים מראים כי אשווגנדה מגביר את הליבידו ומשפר את התפקוד המיני הגברי.

בנוסף לצמחי מרפא אלה קיימים גם שני מינרלים שהוכחו כיעילים בהעלאת החשק והתפקוד המיני - אבץ ומגנזיום. מחקרים מראים שהאבץ מעודד הפרשת טסטוסטרון, החשוב לתפקודה התקין של בלוטת הערמונית שיש לה תפקיד מרכזי בפוריות הגבר.

המגנזיום הוא מינרל חיוני לתפקוד כלי הדם. במחקרים הוכח שרמות גבוהות של מגנזיום בגוף משביחות את הזרע.

לפורמולה טבעית מקצועית לשיפור חיי המין לחצו כאן >>

נוטרי מן לשיפור חיי המין | טבע בריא

איך הכי נכון לצרוך את הרכיבים האלה?

את צמחי המרפא והמינרלים ניתן לצרוך בנפרד בצורתם הטבעית, אולם קיימת דרך קלה ויעילה יותר והיא באמצעות פורמולה טבעית המכילה מיצויים מרוכזים של צמחי מרפא אלה במינונים מדויקים ואפקטיביים יותר.

חשוב לזכור שפורמולה זו אינה תרופה הפועלת מיידית, אלא תוסף תזונה טבעי הנלקח באופן יומיומי הפועל לאורך זמן במטרה לספק לגוף את הרכיבים החיוניים לו.

הפעילות הסינרגטית של כל הרכיבים בפורמולה, שנחקרו קלינית בשיפור החשק, התפקוד והאון הגברי, תביא לשיפור חיי המין לאורך זמן. 

לפורמולה טבעית מתקדמת לשיפור חיי המין לחצו כאן >>

___________________________________________
מאיה בן שושן משמשת בשנים האחרונות ככתבת בריאות במגזין טבע בריא. היא בעלת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב, עם ניסיון רב שנים ככותבת, עורכת ויוצרת תוכן לדיגיטל ולטלוויזיה בתחומי הבריאות, ה-wellness והלייף סטייל.