לאחר תהליך ארוך, הצלחנו להיכנס להיריון. מזל טוב לנו! בעוד תשעה חודשים, נקבל "מתנה" שתמלא את חדרנו באור. כמובן, שכדי לדאוג שהתינוק שלנו יגיח לאור העולם בריא וחסון, יהיה עלינו לטפל בו עוד לפני שפגשנו בו. כיום, רוב הנשים בהיריון נוטלות תוספי תזונה, שיסייעו לשמר את ערכיה התזונתיים ואת בריאותה במהלך תקופת ההיריון ולהזין את העובר הקטן שלנו בבריאות, שתסייע לו להתפתח כראוי.


אומגה 3 בהיריון – הגדרה

אומגה 3 היא קבוצה של חומצות שומן בריאות, המסייעות לבנות את גופנו ולייעל תהליכים ביולוגיים רבים, המתרחשים בו. בניגוד לשומני הטרנס וחומצות השומן הרוויות, אומגה 3 היא חומצת שומן בלתי-רוויה – חומצה שגופנו מכיר היטב, לכן הוא מצליח לפרק בקלות ומנצל את עיקר התוכן שלה.


אומגה 3 בהיריון – יתרונות אומגה 3

  • מקדמת התפתחות ראייה תקינה – כאשר אנו בהיריון, התינוק שלנו הולך ומתפתח באמצעות המזון שבו אנו מזינות אותו. אומגה 3 בהיריון מסייעת לבנות חלקים רבים מגופנו, כגון העין: היא מרכיבה כ- 60% מקרנית העין שלנו. גם לאחר הלידה, אומגה 3 בהיריון ממשיכה לטפח את העין: היא מעניקה לה לחות ומסייעת למטב את יכולות עיבוד המידע, שאנו מקבלים מהעיניים שלנו.

  • מקדמת התפתחות בריאה – אומגה 3 בהיריון אף מרכיבה כ- 40% מחומצות השומן של המוח; הכי הרבה מבין כל חומצות השומן. אומגה 3 בהיריון מהווה חלק מהותי מהמוח שלנו ומסייעת לפתח את המוח שלנו מבחינה קוגניטיבית ומנטאלית, בעיקר בשלבי הגדילה וההתפתחות. מסיבה זו כדאי לנו להעשיר את העובר שלנו באומגה 3. מחקרים אכן מאמתים כי ילדים שאכלו יותר אומגה שלוש, גדלו להיות ילדים בעלי ראייה טובה יותר, אינטליגנציה גבוהה יותר, סיכוי נמוך יותר לפיתוח הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם ויכולת איתנה לפתח קשרים חברתיים.


אומגה 3 בהיריון אף מסייעת לשמר את התפקוד הקוגניטיבי חזק ואיכותי לאורך זמן, מה שמסייע לעכב תהליכים ניווניים במוחנו, שבדרך כלל מתרחשים לעת זקנה כגון אלצהיימר או פרקינסון.