אוניה דה גאטו - רקע

לצפייה במוצרי אוניה דה גאטו המומלצים - לחץ כאן

אוניה דה גאטו גדל ביערות הגשם באמזונס, מיערות הגשם הגדולים ביותר בעולם, הם עשירים יותר בצמחייה יותר מאשר כל מקום אחר בעולם. חברות תרופות מתמקדות במשך יותר ממאה שנה בחיפושים אחר חומרי מקור לתרופות חדשות, יערות הגשם באמזונס הם גם אוצר בלום של צמחים לתעשיית התוספים והפורמולות הצמחיות.

מבין הצמחים הרבים באמזונס שיצאו לאור בשנים האחרונות, אוניה דה גאטו, שפירושו "הטפר של החתול" או ציפורני החתול בספרדית, הוא אחד מהמבטיחים ביותר מכולם. שמו נקרא ציפורני החתול בשל קוציו דמויי ציפורניים, האוניה דה גאטו נמצא בשימוש במשך כמאה שנים על ידי שבטי ילידים רבים.

אוניה דה גאטו מתואר על ידי ד"ר ג'יימס דוכס במילון הבוטני, בשימוש נרחב בפרו למטרות אנטי דלקתיות, מניעה ושגשוג של תאים סרטניים. בספרות פופולרית, אוניה דה גאטו בנוסף, הוצג כממריץ חיסוני, ומספר גדול של מחקרים הגיעו למסקנה כי הצמח מציע יתרונות אנטי דלקתיים וחיסוניים, וכי מרכיבים באוניה דה גאטו עשויים לעזור לעכב היווצרות תאים סרטניים.

אוניה דה גאטו ידוע כבר זמן רב בשל מחקרים שערכו חוקרי התקופה הוויקטוריאנית. אבל האוניה דה גאטו צבר את תשומת הלב של הקהילה המדעית האירופית בתחילת 1970, כאשר אוסטרי קלאוס שמע על ריפוי מחלות סרטן המיוחסים לשימוש באוניה דה גאטו. קלאוסבילה זמן באזור צ'אצ'אמיו הפרואני של האמזונס, והפך לאחד מהמחברים המדעיים החשובים ביותר בשימושיה.

מאז אותו הזמן, חוקרים כמה חברות גדולות אתהסודות הכימיים של אוניה דה גאטו, בחיפוש אחר מה שעשוי להסביר את יתרונות הריפוי התכליתיים. ניתוח מראה שהאוניה דה גאטו מכיל לפחות חמישה אלקלואידים, ושתי קבוצות חשובות אחרות של תרכובות, גליקוזידים quinovicהחומצה וספונינים triterpenoid. בנוסף, האוניה דה גאטו מכיל פוליפנולים נוגדי חמצון.

לצפייה במוצרי אוניה דה גאטו המומלצים - לחץ כאן

מחקרים שנערכו במבחנה עם אוניה דה גאטו הראו כי מרכיבים בצמח בעל תכונות אנטי דלקתיות, אנטי מוטגניות, נגיפים ומעוררי חיסון. האלקלואידים באוניה דה גאטומפגינים פעילות חיסונית, שיפור בייצור חומרי חיסון,  עלייה בפאגוציטוזיסתהליך שבו חומרים מזיקים "נאכלים" על ידי תאי מגן. במחקרים של גליקוזידים חומצה quinovicבמפעל, חוקרים הבחינו בפעילות אנטי דלקתית משמעותית. בנוסף, אותן התרכובות הראו יכולת לעכב מספר סוגים של וירוסים נפוצים.

כאשר חקרו על  ספונינים triterpenoid, מדענים הבחינו כי החומרים הכימיים הללו עכבו צמיחה של תאים סרטניים מסוימים.המידע מספק ביטחון לגבי היעילות הצמחית של האוניה דה גאטו. מחקרים מדעיים שנערכו, מאמתים כמה מהשימושים המסורתיים של אוניה דה גאטו.

הצמח בטוח ולא רעיל, שימושי במקרים של דלקת, זיהום ויראלי וחיזוק חיסון. האוניה דה גאטו מסייע מאוד להקלה במקרים של אוסטאוארטריטיס ודלקת מפרקים שגרונית. במחקר נוסף, לצמח תפקיד רחב יותר בגישה משלימה, מניעתית וטיפולית בסוגים מסוימים של סרטן. אנשי שבטים באמזון משועשעים מהקרקס התקשורתי והמדעי סביבה אוניה דה גאטו, אחרי הכל, הם כבר יודעים במשך מאה שנים כי האוניה דה גאטו מרפא.

אוניה דה גאטו

מחקרים על אוניה דה גאטו 

חוקרים איטלקים דיווחו בשנת 2001 במחקר במבחנה שהאוניה דה גאטו עיכב צמיחה של שורת תאי סרטן שד אנושיים ב- 90%, בעוד שקבוצת מחקר אחרת דיווחה כי האוניה דה גאטו עיכב את צמיחת מעטפת האסטרוגן בתאי סרטן שד אנושיים במבחנה.

חוקרים שבדיים תיעדו עיכוב בצמיחה של תאי לימפומה ולוקמיה במבחנה בשנת 1998. דיווחים מוקדמים על ניסויים עם חולי סרטן שנטלו אוניה דה גאטו בשילוב עם טיפולים מסורתיים בסרטן כגון כימותרפיה והקרנות דיווחו על תופעות לוואי לטיפולים המסורתיים (כמו נשירת שיער, ירידה במשקל, בחילות, זיהומים משניים, ובעיות עור).

מאוחר יותר חוקרים הראו כמה התופעות הללו יכולות להיות אפשריות: הם דיווחו כי אוניה דה גאטו יכול לסייע בתיקון DNA ולמנוע תאי מוטציה, זה גם יכול לעזור למנוע אובדן תאי דם לבנים ונזק לתאים חיסוניים הנגרם על ידי תרופות כימותרפיות רבות ( תופעת לוואי שכיחה הנקראת לויקופניה).אזור נוסף משמעותי של מחקר התמקד בתכונותיו האנטי דלקתיות של האוניה דה גאטו.

בעוד סטרולים צמחיים וכימיקלים נוגדי חמצון נמצאו באוניה דה גאטו, כימיקלים צמחיים חדשים וגליקוזידים שנצפו כמרכיבים חזקים ביותר ואנטי דלקתיים באוניה דה גאטו. מחקר זה שבעקבותיו הצביעו על כך שאוניה דה גאטו יכול לעכב דלקת מ46% עד 89% בשונה ממבחנות.

תוצאות מחקרים אלה תוקפות את ההיסטוריה הארוכה של שימוש מקומי באוניה דה גאטו בדלקת פרקים ושיגרון, כמו גם עבור סוגים אחרים של הפרעות עיכול ודלקות מעיים אקוטיות וכרוניות.

המחקר בארגנטינה מדווח כי אוניה דה גאטו הוא נוגד חמצון יעיל, חוקרים אחרים בשנת 2000 הגיעו למסקנה שהאוניה דה גאטו נוגד חמצון כמו גם מעכב חזק של ייצור TNF- המייצג מודל לצמיחה מונעת על ידי גידול ציטוקינים דלקתיים. חוקרים אחרים בארצות הברית דיווחו בשנת 2002 כי הפעולות האנטי דלקתיות של האוניה דה גאטו אינן מיוחסות לחיזוק מערכת חיסון, אלא לקבוצה אחרת של כימיקלים הנקראים אסטרים אלקיל.

זה יכול להסביר למה המוצר שמורכב בעיקר מאלקלואידים הראה יתרון צנוע בלבד לטיפול בדלקת מפרקים, במחקר על ידי קבוצה אחרת שנטלה אוניה דה גאטו גם הוכיחה תכונות אנטי דלקתיות במבחנה.חלק מהמחקר החדש עולה כי האוניה דה גאטו עשוי להיות מועיל לאנשים עם מחלת אלצהיימר, זה מיוחס להשפעה הנוגדת החמצון, ולהתרחבות כלי דם היקפיים במוח על ידי אלקלואידים.

קבוצה נוספת במחקר דיווחה לאחרונה כי לאוניה דה גאטו יש תכונות נוספות. הם דיווחו כי ישנם מרכיבים בצמח אוניה דה גאטו הראו שיש לו השפעה חיובית על ויסות מוליכים עצביים במוח הנקראת 5-HT 2. אתרי קולטן אלה הם מטרות לתרופות המשמשות לטיפול במגוון רחב של מצבים, כולל דיכאון, חרדה, הפרעות אכילה, מצבי כאב כרוניים, והשמנת יתר.

אוניה דה גאטו שימושים

אוניה דה גאטו נעשה די פופולרי בתעשיית המוצרים הטבעיים ובעיקר נלקח היום כדי להגביר את תפקוד מערכת חיסון, לדלקת פרקים ודלקות אחרות, לבעיות מעיים והמעי הגס, וכטיפול משלים לסרטן. הצורות הנפוצות ביותר בשימוש כיום הן כמוסות של אוניה דה גאטו.

האוניה דה גאטו מכיל את כל החומרים הכימיים הטבעיים שהטבע מספק ביחס ההולם (כולל אלקלואידים המעוררים את מערכת החיסון, גליקוזידים אנטי דלקתיים, וכימיקלים נוגדים חמצון), ללא התערבות כימית. חלק מטכניקות ההפקה פולשנית ויש טכניקות ייצור שעשויות לחלץ רק סוג אחד מסוים של חומר כימי, או לשנות את היחס המורכב של כימיקלים הנמצאים באופן טבעי בצמחים מתעלמים מהיעילות והסינרגיה של הצמח.

מדענים אינם יודעים באופן מלא כיצד כל הכימיקלים המורכבים אלה עובדים יחד בהרמוניה. למעשה, מדענים עדיין מגלים כימיקלים פעילים חדשים וחדשניים, גם לאחר 20 שנים של מחקר על האוניה דה גאטו. ככל שהביקוש בשוק גדל לצמח יער הגשם אוניה דה גאטו, בחמש השנים האחרונות, יותר ויותר חברות שנכנסו לעסקים של קצירתו.