גיינר - פורמולה עשירה ברכיבים איכותיים פחמימות מורכבות, חלבונים, חומצות אמינו חיוניות מסוג BCAA, ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן.

כיצד נבחר גיינר איכותי?

על מה חשוב לשים דגש - הנה כמה טיפים שיסייעו לכם:

1.       קראו את הרכיבים שעל האריזה - חשוב לשים לב מה  אנחנו מכניסים לגוף שלנו, הרי צריכה של אבקת גיינר או פורמולה גיינר המשלבת בין כל הרכיבים הללו היא חלק מאיזו שהיא תכנית בין אם זה עלייה במסת שריר רזה ובין אם עלייה במשקל.

2.       בדקו מה היחס בין החלבון לבין הפחמימה - מאוד חשוב לבדוק כמה פחמימה יש בהשוואה לחלבון. הרעיון הוא לספק לגוף מגוון של רכיבים לפני ואחרי האימון במטרה לתמוך בתהליך בניית מסת שריר רזה מצד אחד, אך מבלי לעלות באחוזי השומן מצד שני ולכן חשוב לשים לב ליחס שבין הפחמימה לחלבון ולהתאים את היחס הזה למשקל הגוף שלנו.

3.       מה סוג החלבונים בגיינר? - קיימים כל מיני סוגים של חלבונים: חלבון מי גבינה מרוכז, חלבון מי גבינה איזולט טהור, חלבון קזאין, חלבון ביצה, חלבון סויה ועוד. לכל חלבון יש יתרונות אחרים, רמת ספיגה שונה ולכן יש להתייחס לסוג החלבון לפני שבוחרים גיינר.

4.       מה סוג הפחמימות? - יש שני סוגים עיקריים של פחמימות: פחמימות פשוטות אותן הגוף מעכל בקלות, אלו הן פחמימות שמעלות את רמות הסוכר בדם באופן מיידי ופחמימות מורכבות שלגוף לוקח יותר זמן לעכל. הפחמימות הפשוטות הן הפירות, הממתקים, המאפים בקיצור כל מה שמתוק וטעים. הפחמימות המורכבות הן בעצם פסטה, אורז, לחמים מסוגים שונים, גם קטניות נחשבות לפחמימות מורכבות, שיבולת שועל ועוד… הפחמימות הפשוטות נותנות לנו אנרגיה זמינה בעוד הפחמימות המורכבות נאגרות בגוף ומאפשרות לנו להתמיד במאמץ לאורך זמן רב יותר ולכן מומלץ לבחור בפורמולה המשלבת בין השתיים.

5.       האם הגיינר מכיל כמות גבוהה של סוכרים ושומנים? שומנים זה משהו שאנחנו לא רוצים בכמויות גבוהות, בטח שלא שומנים שאינם בריאים כמו שומן טראנס ולכן כדאי לבחור בפורמולה המכילה כמויות נמוכות של שומנים ולהעדיף שומנים בלתי רוויים.

6.       מה המטרה שלכם בכלל? - את הגיינר חשוב להתאים למטרה שלנו, למשקל גופנו ולשנות את המינונים של המנות בהתאם לצורך.

איזה גיינר - ביג מאס גיינר של נוטרי די ספורט 

 

הביג מאס גיינר נחשב לאחת הפורמולות הנמכרות בתחום תוספי התזונה לספורטאים. מדובר בפורמולה שפותחה במיוחד עבור מפתחי גוף וספורטאים ומשלב בין פחמימות מורכבות איכותיות כמו בטטה למשל, פחמימות פשוטות למתן אנרגיה זמינה וחלבון מי גבינה אמריקאי טהור ואיכותי הנספג בגוף במהירות ומאפשר זרימה מהירה של חומצות אמינו לרקמות השריר במטרה לתמוך בתהליך בניית מסת שריר רזה ולאפשר לגוף להתאושש. הביג מאס גיינר מכיל אך ורק רכיבים איכותיים, הוא משווק עם חותמת של משרד הבריאות בישראל ומתאים עבור כל מי שרוצה לבנות מסת שריר רזה מבלי לעלות באחוזי השומן.


באנר רשימת אבקות הגיינר new1