אחת לכמה חודשים אנו נתקלים במחקר חדש או באיזו כתבה אשר משנה לחלוטין את התפיסה שלנו לגבי כל מה שקשור לתזונת ספורט, פעילות גופנית ותוספי תזונה לספורטאים. מדובר באחד התחומים הכי נחקרים אם כל כך הרבה מיתוסים, מגמות ושינויים. אחת השאלות הנפוצות שספורטאים מכל הסוגים שואלים את עצמם שוב ושוב היא איזה חלבון הכי טוב לצרוך אחרי אימון.

 

אז לפני שנתחיל לדבר על החלבון, יש כמה דברים בסיסיים שחשוב לדעת…

  1. התאימו את התפריט התזונתי לצרכים שלכם - תכנית התזונה שלכם צריכה להיות תואמת לתכנית האימונים שלכם ולהשתנות על פיה אחת לכמה זמן כאשר אתם משנים גורמים באימון כמו תדירות האימון, משקלים, מרחקים וכדומה. אם בתחילת הדרך הגוף שלכם זקוק רק לכמות מסוימת של חלבון ופחמימה, בשלב מאוחר יותר כאשר תתחילו לעלות משקלים או להגדיל נפחים, הגוף ידרוש יותר.

  2. אל תוותרו על קלוריות - יש כמות מסוימת של קלוריות שאתם חייבים לצרוך לא משנה מה. הקלוריות הללו הם בעצם הזמינות האנרגתית שתאפשר לגוף שלכם לקיים את התהליכים בצורה תקינה.

 

כמה לצרוך?

אם אתם משלבים בין אימוני כוח לאימונים אירוביים, הגוף שלכם זקוק להרבה יותר חלבון מאדם רגיל. המטרה של החלבון הזה היא לתקן את הנזק שנגרם בזמן האימון ולאפשר לכם להגדיל את מסת השרירים שלכם. הגוף שלכם זקוק לבין 1.7-2 גרם של חלבון על כל קילוגרם ממשקל גופכם.

 

אז איזה חלבון הכי טוב אחרי אימון? - אבקת חלבון אלפא מבית נוטרי די ספורט

אבקת החלבון אלפא היא שילוב מושלם בין פחמימות איכותיות לחלבון מי גבינה טהור. הפורמולה משלבת חומצות אמינו בריכוזים גבוהים ומאפשרת לגוף לבצע בדיוק את התיקון שהזכרנו קודם לכן, תיקון מאוד חשוב למניעת מצב של הרס רקמות, הרס אשר מעודד פגיעה גופנית ועלול לגרום למצב של עומס על השרירים ואפילו לפציעות ספורט.

 

חלבון מי הגבינה ידוע כחלבון איכותי, הנספג בגוף ביעילות ובמהירות מה שמאפשר לגוף להתחיל בתיקון הנזק מיד בסוף האימון. חלבון מי הגבינה הנמצא בריכוזים גבוהים בתוך אבקת החלבון אלפא מכיל את חומצות האמינו החיוניות ומעודד תהליכי בניית המתקיימים בתוך התאים עצמם. בנוסף, מנת הגשה של אבקת חלבון אלפא תסייע להעלות את תהליך ייצור החלבון השרירי ואף תאיץ את הליך בניית מסת השריר. ניתן לחלק את מנת ההגשה ולצרוך חלק ממנה ישירות אחרי האימון ואת החלק השני לפני השינה אחרי שאכלתם את הארוחה הרגילה שלכם.

 

לצד חלבון מי גבינה איכותי, אבקת חלבון אלפא מכילה פחמימות איכותיות, אותן פחמימות שמהוות את הדלק העיקרי בזמן שאנו מבצעים את הפעילות הגופנית. פחמימות אלו נבחרו בקפידה והן עוזרות לנו להשיב את מאגרי האנרגיה לגוף ולשפר את ניצול השומן כמקור אנרגתי.