קו אנזים Q10 הוא ויטמין מסיס שומן ונוגד חמצון, שמיוצר בכבד ולאחר מכן, עובר מספר שינויים, עד שהוא מגיע לתא. לתוסף ישנם הרבה תפקידים, אך החשוב ביותר ביניהם הוא לספק אנרגיה לגוף ולאבריו החיוניים כמו המוח, הכבד, הכליות, הלבלב ובעיקר הלב.

הקריטריונים לבחירת קו אנזים Q10 הכי טובים

  • הרכיבים של התוסף - כאשר אנחנו מחפשים את הקו אנזים Q10 הטובים ביותר, כדאי לנו לקרוא את ה"אותיות הקטנות" הרשומות מאחורי כל תוסף. השאיפה היא שכל תוסף יכיל כמה שפחות רכיבים, בנוסף לקו אנזים Q10 עצמו.

  • טווח ההשפעה – אם כבר קנינו תוסף של קו אנזים Q10, ההשפעות שלו אמורות לעבוד עלינו תוך חודש. כדאי לראות אם יש שינוי במצב הבריאותי.

  • תקנים ואישורים– עלינו להקפיד ולוודא כי התוספים שאנו קונים עומדים בכל התקנים הנדרשים ומאושרים על ידי משרד הבריאות של הארץ. אם המוצר מיובא לארץ, נחפש גם תווית אישור של משרד הבריאות של ארצות הברית (FDA).

היקף השימוש בקו אנזים Q10


מאז שהגיח לעולם, אנשים רבים בחו"ל ובארץ החלו משתמשים בתוסף הקו אנזים Q10, במיוחד אנשים הסובלים ממחלות לב שונות או זקוקים לייצור מוגבר של אנרגיה בגוף.

מינון של קו אנזים Q10


מחקרים שנערכו כדי לבדוק את הכמות המומלצת ליום, גרסו כי המינון המומלץ ביותר הוא של קו אנזים Q10 הוא בין 100 ל- 300 מ"ג ביום. רוב חברות הטבע מוכרות את התוסף בקפסולות של 100 מ"ג, אך ניתן למצוא קפסולות בעל ערך גבוה יותר.משום שהתפקיד שלו הוא לייצר אנרגיה והגוף מקבל את עיקר האנרגיה שלו מהאוויר ומהמזון, כדאי ליטול את התוסף יחד עם האוכל. למרות המינון המומלץ, עדיין קשה לקבוע מינון מדויק של קו אנזים Q10, בעיקר משום שקו אנזים Q10 כבר מיוצר בגוף ברמה מסוימת, אז קשה לקבוע כמה כל אדם אמור לקחת בפני עצמו.