זוגיות בתחילת דרכה היא כמו אפרוח צהבהב שרק בקע מהביצה. צריך להתייחס אליה ברכות, בעדינות, האם התרנגולת עדיין בשיא ההתרגשות ולכן דואגת בקנאות רבה לאפרוח שרק יצא לעולם ועדיין חושש ומכיר את הסביבה צעד אחר צעד. בהתחלה הפרפרים שבבטן גורמים לנו לאבד את שאר התחושות, החיוך מרוח לו על הפנים ובכל פעם לפני שנפגשים הגוף מוצף באדרנלין. אבל אז, עוברים חודשים אולי גם שנים והשגרה מתחילה להתשתלט על הזוגיות ולחבל בה. מי מאיתנו שמשכיל להבין כי זוגיות היא דבר שחייבים לתחזק, לטפח, להשקיע ממש כמו שהתרנגולות עושה עם האפרוח הקטן שלה, יצליח לשמור עליה לאורך שנים. אז איך אפשר להצליח בזוגיות? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בן או בת הזוג שלכם קרובים, מאושרים ואהובים לאורך זמן.

 

שום דבר לא מובן מאליו

שום דבר בחיים האלה אינו מובן מאליו במיוחד שהצד השני עושה עבורנו. למדו להכיר תודה אחד לשני בכל דבר בין אם היא עמדה במטבח שעות ובישלה עבורך ארוחת מלכים בדיוק לטעמך ובין אם הוא עבר בסופר פארם לקנות לך אופטלגין. למדו להעריך אחד את השני זה מאוד חשוב.

 

כל אדם הוא אדם בפני עצמו במינון הנכון ובזמן הנכון

מאוד חשוב בזוגיות שלכל אחד יהיה את החיים של עצמו כדי להימנע ממצב של תלות אחד בשני. אין בעיה שאתה מחכה לה אחרי יום ארוך של פגישות בבית בסלון אבל תלות היא דבר שאינו בריא ומחבל בזוגיות שלנו. למדו להעסיק את עצמכם בנפרד וגם ביחד, זה מתכון לזוגיות בריאה. כמובן שיש למצוא זמן זוגי משותף לאורך כל הדרך אבל שום דבר שמתבצע בצורה קיצונית אינו בריא לאורך זמן.

 

תיאום ציפיות

אחד המפתחות היותר חשובים לזוגיות מוצלחות הוא תיאום ציפיות שזה גם הבסיס לתקשורת בריאה. אחת לתקופה שווה לבדוק זה עם זו מה קורה בתחומים שונים בין אם זה בניהול השוטף של הבית, בחינוך הילדים, בקניות ובהוצאות השונות כדי לוודא שאף אחד לא מתמרמר על השני ואז הדרך להאשמות קצרה מתמיד.

 

 

הקשבה, השקעה תמידית וטיפוח הקשר

מאוד חשוב להקשיב אחד לשני בתשומת לב והרבה הכלה ולנסות כל הזמן להבין את המקום שבו השני נמצא כלומר לשים את עצמך בצד האחר. ברגע שאתם מבינים בדיוק מה עובר על השני אתם יכולים להתחבר אליו וגם לעזור לו מהמקום החומל. בנוסף, כדאי לזכור כי השקעה ולו בפרטים הקטנים ביותר מובילה להעצמת הקשר. נניח שאת יודעת שהוא אוהב ביום חמישי בערב להזמין חברים ולצפות במכבי… כמה נחמד יהיה מצדך לארגן להם ערב פיצות ובירות, לקבוע עם חברות לבר או לסרט במקום להסתגר בחדר ולהתמרמר על הרעש והצעקות. פעולה דוגמת זו מכילה בתוכה הקשבה, השקעה ונתינה - שלושת המופלאים לזוגיות בריאה. אם אתה יודע שהיה לה יום משוגע בעבודה, כמה מתחשב מצדך יהיה לנקות את הבית לפני שהיא מגיעה ולהכין לה ארוחת ערב מפנקת.

 

לסיכום, זוגיות היא דבר מורכב הדורש משני הצדדים יצירתיות, יכולת תמרון והרבה מאוד סבלנות וכבוד הדדי אחד לשני. אם נלמד להיות סבלניים, להקשיב, לנשום עמוק גם כשקצת קשה נצליח לבנות משהו יציב, אמיתי, חברי ומכיל