אין היום נער או נערה שלא מחכים לרגע שבו יוכלו להתחיל ללמוד נהיגה ולהוציא רישיון. לא רק שהדבר מעיד על עצמאות ומאפשר לנו להשתחרר סוף כל סוף מלוח הזמנים של ההורים שלנו אלא גם מאפשר לנו לנסוע לכל מיני מקומות שלא היינו יכולים לנסוע אליהם לפני קבלת הרישיון, לצאת עם חברים, לטייל, לחזור מאוחר מהרגיל ועוד. אז נכון, אמנם לא לכולם מחכה רכב חדש בחניה ביום שהם עוברים טסט ובכל זאת זה משהו שכולם רוצים להחזיק ביד. משהו שמעיד על בגרות, על עצמאות, מאין תחושה כזה של ביטחון.

 

הדרך לטסט עצמו לוקחת כמובן זמן, עלינו ללמוד את חוקי הכביש, לעבור לצד מורה מוסמך שיעורי נהיגה מסודרים ובכל שיעור ללמוד משהו חדש עד שנרגיש ביטחון לנהוג באופן עצמאי. במהלך השיעורים שולט המורה הן בדוושת הגז והן בברקס כך שלמעשה תהליך הלמידה מתבצע בהדרגה ובאיטיות כדי לבנות לנו ביטחון. יחד עם זאת, תוך כדי תהליך הלמידה עלינו גם לעבור לפחות תיאוריה אחת וללמוד בעל פה את התשובות לכל השאלות.

 

עם זאת, אין ספק שהרגע המכריע וגם המלחיץ ביותר הוא הרגע שבו אנו נכנסים לרכב ועומדים לעשות טסט נהיגה בסופו יכריע הבוחן האם יש לנו רישיון נהיגה ואנו רשאים לנהוג או שמא עלינו לבצע את הטסט שוב פעם. אז הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להבין איך אפשר להצליח בטסט נהיגה?

 

אחת הבעיות הבולטות של תלמידים הנכשלים בטסט נהיגה פעם אחר פעם היא לחץ. למרות שבשיעור הם מצליחים לבצע את כל שלבי הטסט בשלמותם איך שהם נפגשים עם הבוחן הם נכנסים ללחץ. לכן אחד הדברים הכי חשובים זה פשוט לשחרר את הלחץ ולעשות בבוקר שלפני הטסט או כשעה לפני הטסט פעולה כלשהיא שתרגיע אתכם, תאפשר להם לבוא מרוכזים, חדים וממוקדים. בנוסף, מאוד כדאי לזכור את החוקים החשובים ביותר ולשנן אותם לפני הטסט וברגע שאתם יושבים על הכיסא והם:

1.         נהיגה לפי המהירות המותרת

2.         שלבי העברת ההילוך

3.         הסתכלות במראות ועירנות כל הזמן

4.         העפת מבט ברגע שעוברים נתיב

5.         איתות

 

אז איך משחררים את הלחץ הזה שגורם לכם להיכשל בטסט?

יש כל מיני דרכים לשחרר לחץ. מדיטציה, הקשבה למוזיקה מרגיעה או מוזיקה שאתם אוהבים, מחשבות חיוביות ואפילו שילוב של כל אלה יסייע לכם לבוא אל מבחן הנהיגה בבטחון מלא. פשוט שכבו על השטיח, הפעילו מוזיקה מרגיעה ודמיינו שאתם עוברים את הטסט ממש בקלות, בלי בעיות, בלי מכשולים ולאחר מכן מקבלים את הרישיון ביד ויכולים לנהוג כמה ואיפה שבא לכם. זכרו! מחשבה מייצרת מציאות ולכן אם מראש תבואו בפחד ובלחץ כנראה שלא תעברו את המבחן. אכלו ארוחת בוקר דשנה ועשירה ותראו איך אתם עוברים את המבחן.